Sayfa 706/899 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756806 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 5,641 - 5,648 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Evet. Bende bundan dolayi birlesme tamamlanacak diyorum. Bu birlesmenin asil amaci farkli ama biz bilmiyoruz. En mantikli sebebi de bana daha once paylasildigi uzere yabanci ortak. Tek elden sirketlerin yonetiminde hak sahibi olmak daha cazip yeni ortak icin. Baska sebepte olsa bu birlesme cok guclu bir amaci olmasa ortaya cikmazdi.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dostum bir tarafta hükümet var diğer tarafta iş bankası. ..

Bu birleşme kimin işine yarar kimin işine yaramaz.

Kimim hükmünü karşı tarafa zorla kabul ettirme gücüne sahip .

Atıyorum mevzuata bir madde kondu : Birleşme kararı alan kamuya açık şirketler bu kararlarını en az 1 yıl önceden kamuya duyurmak zorundadır.

Hadi birleşsin birleşebiliyorsa.

İş bankası büyük bir kuruluş ama hiçbir kuruluş devletten büyük değil.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by kibarmelih69 Yazıyı Oku
    Ortağı bile bellidir de en sin biz duyarız bu arada millettekini ufak bir kar vererek toplarlar da
    Biz cook sonra öğreniriz

Sahada burada yazıyorum bu şişe grubu pwc yazdığını verecek lakin yabancıya verirken çift haneleri göreceğiz
    Bu işler hep organize işler ama yanlış işler...

Yatırım tavsiyesi değildir.....

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ha satarken mi, tabiki işler değişir. Bizde 2×2 : 3 ediyor ama o zaman 5 eder .

3. SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. 5.75 dün o düşüşte bunu göstermeyeler daha çok sıkacaklar SPK haberine kadar.ama bekliyoruz.şu an lot sayısı önemli

5. şu an sodanın piyasa değerine nerdeyse yaklaşacak bir çok boş hisse var piyasada. Akıl mantık aramamak lazım bu ortamda sanırım. Hisse fiyatı PWCnin değerlemesinde yüzde 20 ağırlıkta, bence ağırlığı yüzde 5 i geçmemesi lazım. Yazık cidden.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by kyhnki Yazıyı Oku
    şu an sodanın piyasa değerine nerdeyse yaklaşacak bir çok boş hisse var piyasada. Akıl mantık aramamak lazım bu ortamda sanırım. Hisse fiyatı PWCnin değerlemesinde yüzde 20 ağırlıkta, bence ağırlığı yüzde 5 i geçmemesi lazım. Yazık cidden.
    40 +40+10 +10 yapsalar 10. 60 falan olur.

7.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Dostum bir tarafta hükümet var diğer tarafta iş bankası. ..

Bu birleşme kimin işine yarar kimin işine yaramaz.

Kimim hükmünü karşı tarafa zorla kabul ettirme gücüne sahip .

Atıyorum mevzuata bir madde kondu : Birleşme kararı alan kamuya açık şirketler bu kararlarını en az 1 yıl önceden kamuya duyurmak zorundadır.

Hadi birleşsin birleşebiliyorsa.

İş bankası büyük bir kuruluş ama hiçbir kuruluş devletten büyük değil.
    İşbankası zihniyeti, bunu tadacak. Ben devlete, spk, güveniyorum.

8. SODA 2020 1. Çeyrek Değerlendirmesi (Ahlatcı Yatırım)

Soda Sanayii 1Ç20'de piyasa beklentisinin hafif üzerinde geçtigimiz yilin ayni dönemine göre %42 artişla 403 milyon TL net kar açikladi. (1Ç19 Net Kar: 285 Milyon TL) şirketin 1Ç20 satiş gelirleri döviz sepetinin TL karşisinda yillik bazda %12 deger kazanmasi ve cam elyaf iş kolunda düşük bazin da etkisi ile geçtigimiz yilin ayni dönemine göre %24 oraninda artarak 948 milyon TL'den 1.2 milyar TL'ye yükseldi.

Şirketin 1Ç20'de brüt kâri 424 Milyon TL olurken brüt kâr marji ise %36 oldu. Soda'nin FVAÖK'ü 1Ç20'de yillik bazda beklentilerin üzerinde %55 artiş göstererek 200 milyon TL'den 309 milyon TL'ye çikarken FVAOK marji ise %26.30 oldu. (1Ç19 FVAOK Marji: %21.10) ªirketin beklentilerin üzerinde gerçekleºen FVAOK rakaminda cam elyaf ve krom kimyasallari iş kollarinda karlilik etkili oldu. Soda'nin 1Ç20'de net nakit pozisyonu geçtigimiz yilin ayni dönemine göre %33 artişla 1.04 milyar TL'den 1.38 milyar TL'ye yükselirken şirketin Ocak-Mart 2020 dönemindeki Soda üretim miktari 594.808 ton olarak gerçekleşti. Ayni dönemde şirketin toplam yatirim harcama tutari ise 29 Milyon TL oldu.

Soda ürünlerinde Kovid-19 salgini sebebiyle Çin'deki üreticilerin son 2 yilin en yüksek üretim kaybini yaşarken Birleşik Krallik 'ta faaliyet gösteren iki toz deterjan üreticisi üretimi durdurma karari açiklandi. Gida ürünlerine artan talep dogrultusunda ise cam ambalaj sektörü düz cam sektörüne göre salgina bagli olarak daha az etkilendigi görüldü. Türkiye pazarina bakildiginda, yurtiçi ve yurtdişinda siki bir şekilde uygulanan Kovid-19 önlemlerinin etkisi ile soda talebinde de düşüş gözlenmektedir.

şirketin şisecam ile devam eden birleşme sürecine ilişkin degişim oranlarinin belirlendigi degerleme raporu yayinlandi. Degerleme raporunda degişim oranlari belirlenirken indirgenmiş nakit akimi (INA) yönetime %30, benzer şirket çarpanlari yönetimine %30, piyasa degeri yönetimine (son 1 yil) %20 ve defter degerine %20 agirlik verilmiş. Buna göre Anadolu Cam, Trakya Cam ve Soda Sanayi için degişim oranlari sirasi ile 0,88239, 0,67615 ve 1,15997 olarak belirlendi.

Güncel 4.16x F/K ve 3.91x 2020T FD/FVAÖK çarpanlari ile işlem gören SODA paylari için piyasa çarpanlarina göre yaptigimiz degerlendirmeye göre 8.22 TL hedef fiyat öngörüyoruz.

Sayfa 706/899 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •