Sayfa 710/899 İlkİlk ... 210610660700708709710711712720760810 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 5,673 - 5,680 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Dolar bu hızla giderse,enflasyon,büyüme v.s bütün tahminler çöpe gider.
    Çözüm basit,,ya dışarıdan borç alıcaksın,,ya da faizleri yükselteceksin,,başka kurtuluş yok.
    Üçüncü bir şık daha var ama tehlikeli,,yastık altındaki vatandaşın dolarına el koyacaksın.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Korfez Yazıyı Oku
    PWC nin Temel Analiz yöntemlerinden hangisi daha yüksekse onu al .]
    Bundan emin misiniz? Ben ortalamalarla değerleme raporu sonucundan hangisi yüksek olursa diye biliyor ve 9.32 düşünüyordum. İnşallah sizin dediğiniz doğrudur.

3.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Bundan emin misiniz? Ben ortalamalarla değerleme raporu sonucundan hangisi yüksek olursa diye biliyor ve 9.32 düşünüyordum. İnşallah sizin dediğiniz doğrudur.

(12074*0.30)+(11158*0.30)+(5497*020)+(6294*0.20) = 9.32 TL değerleme fiyatı Ayrılma Hakkı fiyatı olacak yeni tebliğe göre, çok haklısınız ! Bu durumda birleşme tamamen rafa kalkar!

Ytd

4.  Alıntı Originally Posted by Korfez Yazıyı Oku
    25 Şubat olursa zaten o SODA lehine olur...Öyle bir durumda SPK şunu diyor... Açıklannma tarihinden önceki borsadaki işlemlerin 30-180-365-1825 günlük ortalamasını al, PWC nin Temel Analiz yöntemlerinden hangisi daha yüksekse onu al ...hangisi daha yüksekse o Ayrılma Hakkı fiyatıdır diyor... Öyle bi durumda SODA için Ayrılma Hakkı fiyatı aşağıdaki değerden olur... 12 Milyar 74 milyon TL lik değer çıkar...O da pay başında
    12074 (PWC en yüksek değer) / 1000 (ödenmiş sermaye) = 12.07 TL çıkar Sonuç : İş Bankası bunun altından kalkamaz.

Bu mesajda bir yorum hatası yapmışım, arkadaşım uyardı! kendisine teşekkür ederim. Hesaplamayı yeniden yaptım...Bu durumdada yeni tebliğin uygulanması haline baktık... yine SODA yatırımcısına iptal getireceğini için yarayacaktır.

https://www.spk.gov.tr/Duyuru/Goster/20200316/0

YTD.

Iptal olma durumunu bu vakitten sonra imkansiz goruyorum. Bir deger bicilecek ve birlesme gerceklesecek. Ayrilma bedelleri de hikaye odemekte zorlanmalari falan. Oderlerse en ucuzdan sirketi satin almis olurlar daha tepeden bosaltirlar bir muddet sonra mali. Kumarhaneci para kaybetmez. Suan sodayi full kurulu satin almaya kalksan 15 milyardan asagi etmez. Adamlar ne fiyat bicilirse bicilsin yinede piyasadaki ayrilma hakkini kullananlardan ucuza alacaklar mali. Ytd.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Farazi temenniler uzerine yatirim stratejisi yapilmaz. Cocuk oyuncagi da degil ne sirketler ne de aciklamalar. Niyetinizeuygun beyanatlar yapmayin milletide yaniltmis olursunuz. Hos bu sirkete guevenmek basli basina hataymista. Neyse.

7.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Iptal olma durumunu bu vakitten sonra imkansiz goruyorum. Bir deger bicilecek ve birlesme gerceklesecek. Ayrilma bedelleri de hikaye odemekte zorlanmalari falan. Oderlerse en ucuzdan sirketi satin almis olurlar daha tepeden bosaltirlar bir muddet sonra mali. Kumarhaneci para kaybetmez. Suan sodayi full kurulu satin almaya kalksan 15 milyardan asagi etmez. Adamlar ne fiyat bicilirse bicilsin yinede piyasadaki ayrilma hakkini kullananlardan ucuza alacaklar mali. Ytd.

O durumda zaten Soda taşıyan enayidir...Şuanda Soda satıp Anacm alıyor ve %10 daha fazla Şişe Cam hissesi alıyorsun Milyon lotluk portföylerin bu işlemi nedense yapamadığı bir hafta izliyoruz...Acaba neden? Citi Deutsche ve Emeklilik fonları gibi Finansal okuryazarlığı olan arkadaşları bu hesaplamayı görmeye davet ediyoruz

YTD

8.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Farazi temenniler uzerine yatirim stratejisi yapilmaz. Cocuk oyuncagi da degil ne sirketler ne de aciklamalar. Niyetinizeuygun beyanatlar yapmayin milletide yaniltmis olursunuz. Hos bu sirkete guevenmek basli basina hataymista. Neyse.

Dostum niyetten bahsetmiyorum, sana resmi açıklanmış Pay Değişim Oralarından ve piyasa fiyatlamasından bahsediyorum. Zaten inanıyorsan bir dakika durmazsın Bu kadar net! Yoruma kapalı bir durumdayız zaten. Herkes kendi kararını verir ama birleşme bu çarpandan olacak diyip SODA taşımayı anlayamadım

Pacific Soda üzerine hesaplamaları daha önce grupta paylaştık, onarı inceleyin görürsünüz farazi mi değil mi? SPK şuanda inceliyor zaten...

Soda 1.16 & Anacm 0.88 ...çarp böl hesap orda...Bedava para

YTD.

Sayfa 710/899 İlkİlk ... 210610660700708709710711712720760810 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •