Sayfa 728/899 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 5,817 - 5,824 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Gözaltındaki hisselerde bile %1000 e yakın primler var,,bunun kasası döviz dolu gitmiyor.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

2. Baktılar gidecek ağalar direk el koydu, çöktü mala. Ben buna çökme dışında bir tabir malesef bulamıyorum. Biz de borsacılık oynuyoruz işte, kademe mademe temel teknik.
     Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Gözaltındaki hisselerde bile %1000 e yakın primler var,,bunun kasası döviz dolu gitmiyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    Uzun vadeciyim. Sabancı Grubu benim için bitmişti. Şimdi iş grubuda bitirdi kendini.

Şerh düşüp satacam belirlenen adil fiyattan. Ondan sonra UV için bir daha da bulaşmam bunlara.

Saygılar

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aynen katılıyorum size. İş grubuna olan güvenim artık zedelendi. İyi fiyatı bulunca uzun vadeli portföyümden soda yı çıkarmayı düşünüyorum. Selamlar..

4.  Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    Uzun vadeciyim. Sabancı Grubu benim için bitmişti. Şimdi iş grubuda bitirdi kendini.

Şerh düşüp satacam belirlenen adil fiyattan. Ondan sonra UV için bir daha da bulaşmam bunlara.

Saygılar

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    altına imzamı atarım........

çimsadan da güzel kazık yedik. kar ettik sattık ama beklediğimiz zamana yazık oldu........ bu yüzden sabancıya tövbeliydim. şimdi de iş grubuna tövbe edecegim. yatırım yapılacak 2-3 grup kaldı borsada hayırlısı olsun..........

5. güven en büyük değerdir.
    bu işler çocuk oyuncağı değil. canın istediği zaman birleştir. canın istediği zaman ayır. yarın bir gün belki de ayıracaklar bu şirketleri veya borsadan çekecekler. bunlara müsade edilmemesi lazım. çimento grubunu anlarım ana faaliyet kolu çimentodur. ama şişe grubunda bambaşka. neyse..............

6. Oyak çimento grubu birleşmelerini örnek alanlar var ancak burada durum çok farklı birleşen çimento şirketlerinin çoğu zarar ediyor yada çok cüzi kar rakamları ile çalışıyorlar. Birleşme işlemi 31.12.2019 bilançoları üzerinden yapılacak ancak özellikle döviz kurlarında yaşanan artış çok ciddi seviyede dolar kuru yılbaşından bu yadan 1 TL üzerinde artmış durumda ve şirketin 550 milyon usd gibi döviz fazlası bulunuyor ayrıca soda san. şirket olarak diğer cam hisselerine oranla daha güçlü finansallara sahip ve sektör olarak ürün yapısı itibarıyla kriz dönemlerinde daha defansif bir yapısı var. Şirketin ilk çeyrek karı 400 milyon ve mevcut döviz kurları ile 2.çeyreğe de ciddi bir kar yazacak ve hisse başı 0,80-0,90 krş gibi 6 aylık kar rakamları oluşması muhtemel bu karlar ciddi bir değer ifade ediyor ki spk değerlemelerinde dikkate alınması gerekir.

Alıntı Originally Posted by ValueInvestor Yazıyı Oku
    Şahsen birleşmenin İPTAL olacağını düşünüyorum. Çünkü yeni kanun çıktı, kanun çıktıktan sonra sırf tebliğ çıkmadı diye şu an eski kanuna göre yürütülen işlerle birleşme falan olmaz.. Kanun yönetmelik/tebliğin üstündedir.

SPK nin da elini çabuk tutup şu tebliği biran önce çıkartması lazım..

Birleşme iptal denirse SODA'nın en az 2-3 tavanı olur.. UV'de de 9 lara doğru gider.. ama iş bankası "tamam bu birleşme falan işinden kesin vazgeçtik" demesi lazım, yoksa hissenin tepesinde hep bir kuşku olarak kalacak, hak ettiği fiyatı bulamayacak.
    Kardeş
    Kanun ciktida son SPK.bulteninde Akdeniz güvenlik a.s.icin eski teblige göre karar verdi.
    Bu SPK.bunlarada tebliği çıkarmaz bu arada
    Eski teblige göre onay verir bu mümkün
    İktimal var ancak kararında kanun yürürlükte olduğu için elinde değerleme raporu ve oranları var buna bakarak oran ve fiyatları tespit eder.bu kanun SPK.ya çok geniş yetki vermiş bu konuda.
    Ayrıca şunu unutmuyalim SPK.kararlari öyle cimerle falan düzelmez Ankara'da idare mahkemesine dava açmak gerekiyor
    Bununlada uğraşan olmaz açsa bile yargıdan karar çıkarmak öyle kısa sürede kolay değil
    Burda atıp tutanlar bosa atıyor.
    Somut bir örnek vereyim hürriyet gazetesinde çağrı muafiyeti verdi SPK.gerekce yazmadan.
    Forumda mahkeme falan yazan yazanaydi
    Geçen süre 1 yılı geçti ne oldu hikaye
    Yani demem odur ki mahkeme zor iş inşallah tebliğ cikmasada kanundan doğan yetkisiyle adil ayrılma vede değişim oranının belirlenmesidir.
    Buda en erken temmuz başı olur kanaatindeyim
    Hayırlısı olsun diyelim

8. Akdeniz güvenlik tarihlere dikkat ederseniz SPK ya kanundan önce başvuru yapmış bizim durum kanun sonrası yapıldı.Aynı durum söz konusu olmadığini düsünüyorum..Zaten anladiğım kadarıyla şirket ana yapisinda değişiklik yapsada ayni şirket pek bii değişen birsey yok ayrilma hakkina bile bence gerek duyulcak durumda yok..
     Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Kardeş
    Kanun ciktida son SPK.bulteninde Akdeniz güvenlik a.s.icin eski teblige göre karar verdi.
    Bu SPK.bunlarada tebliği çıkarmaz bu arada
    Eski teblige göre onay verir bu mümkün
    İktimal var ancak kararında kanun yürürlükte olduğu için elinde değerleme raporu ve oranları var buna bakarak oran ve fiyatları tespit eder.bu kanun SPK.ya çok geniş yetki vermiş bu konuda.
    Ayrıca şunu unutmuyalim SPK.kararlari öyle cimerle falan düzelmez Ankara'da idare mahkemesine dava açmak gerekiyor
    Bununlada uğraşan olmaz açsa bile yargıdan karar çıkarmak öyle kısa sürede kolay değil
    Burda atıp tutanlar bosa atıyor.
    Somut bir örnek vereyim hürriyet gazetesinde çağrı muafiyeti verdi SPK.gerekce yazmadan.
    Forumda mahkeme falan yazan yazanaydi
    Geçen süre 1 yılı geçti ne oldu hikaye
    Yani demem odur ki mahkeme zor iş inşallah tebliğ cikmasada kanundan doğan yetkisiyle adil ayrılma vede değişim oranının belirlenmesidir.
    Buda en erken temmuz başı olur kanaatindeyim
    Hayırlısı olsun diyelim
    LG-H870 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 728/899 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •