Special Days Image
Sayfa 744/899 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794844 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 5,945 - 5,952 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Hepsinin kasasinda bi dunya para var. Sodanin parasiyla oderler sadece onu. Keske spk onaylasada herkes ayrilma bedeli odeyip hisseleri devralsalar. Bence onlara gore bedava o fiyatlardan hisseleri almak. Sonra hisseleri gercek degerlerine cekip yukardan verirler yine milletin eline. Sonucta bilanco yonunden dehset firma oluyor. 5 ten alsa 10 dan okuturlar rahatlikla aldiklarini bir kac ay icinde. Zaten amaclarida bu. Bedava olan ayrilma fiyatindan hisseleri tokatlamak milletin elinden.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Prosedürü bilmiyorum ama o şirketin kasasındaki paraya birleşmeye girecek olanlar da ortak .

Şimdi birleşmeye girecek olanların parasıyla, birleşmeye girmeyecek olanların hissesi alınacak ama alınan pay şirketin olacak . Burada bir sorun yok mu ?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Değerli kardeşlerim; olabilecek olumsuzluklar hakkında karamsar yorumlar yapıyorlar.Ancak bu karamsarlık için somut bir neden ortada yok.Tek gerçek; önümüzde bedava duran Soda hissesi.
    Ben derim ki; doğmamış çocuğa don biçmeyelim.Spekin yapmış olduğu baskılama hareketini çok dikkatle takip ediyorum.Senedi çıkarmamak için büyük gayret var.Yeterki ülkemizde mevcut kötü ekonomi daha da kötüye gitmesin.Borsa agresif düşmesin.O zaman kimse senet fiyatına bakmadan salıyor aşağıya.
    Ben umutluyum.Hem de çok.
    Ben de aynen bu şekilde düşünüyorum. Aslında ayrılma hakkı olanlar için bilinen her şey kesinlikle olumlu.
    Birleşmeye hakkı olmayanlar için de , tahta fiyatının ayrılma hakkına geleceğini düşünüyorum. En azından mutsuz etmeyecek şekilde yakınsar. Ytd

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by HÜSEYİN55 Yazıyı Oku
    Pazartesi günü 2000 adet alım yapılması halinde 29.05. 2020 de 2000*0.20 = 400 TL elinde 2000 adet hisse senedi olan kişiye ödeme mi yapacak?
    Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler..
    Evet ödeme yapacak. Ama hisse fiyatından da düşecek alacağınız temettü. Siz net alacaksınız ama hisseden brüt olarak düşecek. Bunu hesap etmelisiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Prosedürü bilmiyorum ama o şirketin kasasındaki paraya birleşmeye girecek olanlar da ortak .

Şimdi birleşmeye girecek olanların parasıyla, birleşmeye girmeyecek olanların hissesi alınacak ama alınan pay şirketin olacak . Burada bir sorun yok mu ?
    Aynen öyle alacaksa ortak olan alabilir,
    Yani Şişecam soda alabilir.
    İş bankası Şişecam alabilir.
    Bu ciddi finansal nakit akışı sıkıntısı yaratır.zaten onu bildikleri için böyle bir vazgeçme şerh i koymuşlar.

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. 11.05 - 15.05 takas
    SODA
    https://hizliresim.com/pYkQAD

6. 11.05 - 15.05 takas
    SODA
    https://hizliresim.com/EXNpXg

Guzel soru dimitris. Sirket onlari tekrar sattiginda elde ettigi kazanc kar olacak. Tek hakki bu kar olacak birlesmeye katilanlarin.

Bence sirket keske ayrilma hakkini kullansada bu fiyatlardan alsam derdinde ucuzdan hisseleri geri. Yukardan tekrar okuturum nede olsa derdinde.
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 744/899 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794844 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •