Sayfa 789/899 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799839889 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 6,305 - 6,312 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Birleşmeyi iptal etsinler de gerisine sonra bakarız
    İhtimal vermiyorum

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. SODA - Soda Sanayii

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Teşekkürler, tebliğin gecikmesinin sebeplerinden birisi de bu kanun bana göre.
    Beklenen tebliğ çıkmış olan 20 şunat resmi gazetede yayınlana kanunun tebliği ,yani yine bu hükümetin çıkarttığı kanun,
    Tebliğ çıkmasa ne olur kanun çıkmış,

Yeni tekelleşme ile işgili kanun ab ıvır zıvırına atıfda bulunup güyya çıkartıcaklar ,

Bizim 20 şubatta geçen kanun farklı ve geçti,bu kanun farklı,

20 şubatta düzenleme yapıp değiştirdikleri kanunun amacı birleşme ve satın alma vb. işlemlerinde adillik adı altında değiştirdiler

3. SODA - Soda Sanayii

Şişe birleşmesinde tekel oluşturcak hangi durum varki yok denicek yada yok densin.

Ortada bi el var 5 tane parmağı var o elin sahibi tek ve parmaklarda o elin,ayrıca parmaklarda birbirinden farklı,
    Düzcamcı ile ev eşyası üreten farklı,cam perakendecisi farklı,sodacı farklı,şişe kavanoz üreten farklı,
    Bunkar birleşince nasıl tekel olucak,zaten aynı elin şirketleri,tek artısı tasarruf.

Farklı ellerdeki parmaklar birleşmiyorki,tekel olunsun,rekabeti engellesin,zaten aynı elden yönetilen farklı sektör şirketleri,

Diyelimki şişe grubu vazgeçtik dedi yine sorun sıkıntı yok,zaten şirketler diplerde,ayrıca değerleme taporuda gelmiş,şirketlerin ederlerini belirleyen,piyasa salak değil herlade icabına bakar diye düşünüyorum,

Düşüncem benim bu yönde.

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Şişe birleşmesinde tekel oluşturcak hangi durum varki yok denicek yada yok densin.

Ortada bi el var 5 tane parmağı var o elin sahibi tek ve parmaklarda o elin,ayrıca parmaklarda birbirinden farklı,
    Düzcamcı ile ev eşyası üreten farklı,cam perakendecisi farklı,sodacı farklı,şişe kavanoz üreten farklı,
    Bunkar birleşince nasıl tekel olucak,zaten aynı elin şirketleri,tek artısı tasarruf.

Farklı ellerdeki parmaklar birleşmiyorki,tekel olunsun,rekabeti engellesin,zaten aynı elden yönetilen farklı sektör şirketleri,

Düşüncem benim bu yönde.

Düştük bir bataklığa,çık çıkabilirsin desenize.

Bu iş grubu ,hisselerinin değerlenmesini neden istemez ki,,piyasa değerlerinin yükselmesi,neden işlerine gelmez.
    Hisse fiyatlarının yerlerde sürünmesi,kendilerine ne menfaat sağlar,
    anlamış değilim.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Diyelimki şişe grubu vazgeçtik dedi yine sorun sıkıntı yok,zaten şirketler diplerde,ayrıca değerleme taporuda gelmiş,şirketlerin ederlerini belirleyen,piyasa salak değil herlade icabına bakar diye düşünüyorum,

Düşüncem benim bu yönde.

1980'li yıllarda televizyon için yapılmış bir dev robot konulu çizgi dizidir. Tam adı ise "Voltran:Evrenin Savunucusu"dur. bu çizgi filmin ardından 'Voltran oluşturmak' sözü sıkça kullanılmaya başlamıştır. Peki Voltran oluşturmak nedir, ne demek? İşte bu çizgi film ile ilgili tüm ayrıntılar...

DİZİNİN KONUSU VE KARAKTERLERİ

Dizinin ana karakterleri 5 adet mekanik aslan robot ve bu robotları kumanda eden (pilot) 5 kahraman savaşçıdır. Her aslanın ayrı bir yeteneği vardır. Ancak bu 5 aslan bir tehlike anında bağımsız savaşabildikleri gibi bir araya gelerek dev bir robot olan Voltran'ı oluşturmaktadırlar.

VOLTRAN OLUŞTURMAK NE ANLAMA GELİR?

1980'li yılların efsane çizgi filminin ardından 'Voltran oluşturmak' kelimesi günümüze kadar gelmiştir ve hala kullanılmaktadır.

Voltran, 5 tane robotun birleşmesi sonucu oluşurdu. Birleşmeleri görülmeye değer bir görsel şölen oluştururdu. Arslana benzeyen robotlar koşar ve uzayda birleşirler ve birleşme sırasındaki şölen herkesi büyülerdi.

Şimdi bu şişe grubu birleşip,"Voltran"ı oluşturursa,,rekabet kanununa aykırı olmaz mı?
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

6.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Düştük bir bataklığa,çık çıkabilirsin desenize.

Bu iş grubu ,hisselerinin değerlenmesini neden istemez ki,,piyasa değerlerinin yükselmesi,neden işlerine gelmez.
    Hisse fiyatlarının yerlerde sürünmesi,kendilerine ne menfaat sağlar,
    anlamış değilim.
    Cevabını bilen varsa gelsin yeminle,

Hala bulamadım cevabını,

Şirket birleşmesi uzman kuruluş raporuna göre yapılsa şişe bunu istemiş olsa idi piyasa zaten rakamları yukarı çekicekti ceplerinden para çıkmadan şirketler ederine gelicekti yapmadılar,

Onlar ne yaptı yeni kanun çıktı biliyoruz ama tebliği gelmeyince bşr türlü biz başvurduk ama değişiklikde revize edicez dediler,spk böyle yap diyecek bunlarda hayhaya diyeceğizi net söykedi,

Top spk da şuan,spk uzman kuruluş raporu yada son 6 yada hisse ortalaması yada pd dd hangisi pahalı ise ona göre işlem yapmak zorunda,niyemi kanun onu söylüyor adillik ğzerine çıktı ya,tebliğ farklı bir şey söyleyemez,

Öyle olursa piyasa yine yukarı taşır iş grubundan yine para çıkmaz ama şirketleri değerlenir,ama iş grubunda tık yok,

Her halukarda bu şirketler ederli ,değerli anlık ciddi para kazanan şirketler,fk ları çok düşük ama gel görki piyasa değerleri yerlerde , yerlrse olması ve değerlenmesin diye ciddi baskı olduğuds çok net artık ,kör gözler gördü,sağır kulaklar duydu

Şişe yi arıyorsun soruyorsun sadece geveliyorlar,cevabı yok çünkü açıklamsı olamaz bu ucuz rakamların dedikleri tek şey piyasa böyle istiyor,ulan mal senin ,sen malını orta malı yapmışssın haberinmi yok,dangalaklar

Akp,chp ve iş grubu ile ilglili durumların sonuçları diye düşünüyorum ben,

Sodanın,yerlerde olması,trakyanın yerlerde olması anacm,şişenşn bu seviyelerde işlem görmesinşn açıklamsı yok fk ları 4 lerde 5 lerde

7. SODA - Soda Sanayii

Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    1980'li yıllarda televizyon için yapılmış bir dev robot konulu çizgi dizidir. Tam adı ise "Voltran:Evrenin Savunucusu"dur. bu çizgi filmin ardından 'Voltran oluşturmak' sözü sıkça kullanılmaya başlamıştır. Peki Voltran oluşturmak nedir, ne demek? İşte bu çizgi film ile ilgili tüm ayrıntılar...

DİZİNİN KONUSU VE KARAKTERLERİ

Dizinin ana karakterleri 5 adet mekanik aslan robot ve bu robotları kumanda eden (pilot) 5 kahraman savaşçıdır. Her aslanın ayrı bir yeteneği vardır. Ancak bu 5 aslan bir tehlike anında bağımsız savaşabildikleri gibi bir araya gelerek dev bir robot olan Voltran'ı oluşturmaktadırlar.

VOLTRAN OLUŞTURMAK NE ANLAMA GELİR?

1980'li yılların efsane çizgi filminin ardından 'Voltran oluşturmak' kelimesi günümüze kadar gelmiştir ve hala kullanılmaktadır.

Voltran, 5 tane robotun birleşmesi sonucu oluşurdu. Birleşmeleri görülmeye değer bir görsel şölen oluştururdu. Arslana benzeyen robotlar koşar ve uzayda birleşirler ve birleşme sırasındaki şölen herkesi büyülerdi.

Şimdi bu şişe grubu birleşip,"Voltran"ı oluşturursa,,rekabet kanununa aykırı olmaz mı?
    Oluşturmaya nasıl oluşturcak diyorum,adamlar şuan zaten voltran ya,

Şişe şuan zaten ana gövde,soda kol,trakya ayaklardan biri,anacm kollardan biri,paşabahçe ayaklardn biri ya zaten,

Misal trakya türkiyenin zaten tekeli ve en büyüğü değilmi ,aynı trakya avrupanında en büyüğü,

Yada anacm şuan sektörün zaten tekeli yada lideri yanlışım yok ise avrupadada ilk 3 de diye biliyorum,

Bunları zaten tek beden yönetiyor yani şişe ,şişe şuan zaten voltran zaten,yada en büyük voltran dersek oda iş grubu yada munzam sandık,

Bu birleşme ile sadece isimler yada markalar ortadan kalkıcak, tekelse yine tekeller bunlar değişmeyecek birşey bunu anlatmaya çalışıyorum

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    İhtimal vermiyorum

Ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim , diyor

Düşüncem benim bu yönde.

Bu çok tartışmalı bir konu . Herhangi bir kurumun rekabete aykırı hareket ettiğini ispat etmek de zordur . Rüşveti ispat etmek gibi, zor.

Aynı çatı olsa dahi farklı kurumlardı, kasa farklı hesap farklı. Aralarındaki ticaret ticari kaidelere bağlıydı ama artık öyle olmayacak .

Cam sektörünün A'dan Z'ye her aşamasında kendisi üretim yapan bir şirkete kimse rakip olamaz . Adamın dışarıya en ufak bir çıktısı yok, her şeyi maksimum düzeyde ucuz elde ediyor ve bu yatırımlar maliyetli yatırımlar ( bu da çok önemli ) . Atıyorum şimdi Düzce cam nasıl bunlarla rekabete girsin .

Sen bir kasapsın, eti dışarıdan alıp satıyorsun. Kendi çiftliği olan kasapla başedebilir misin , imkansız.

Neyse biz duamızı düzeltelim de senin de gönlün olsun . Birleşme iptal olmasın ama soda 'yı dışarıda bıraksınlar

Sayfa 789/899 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799839889 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •