Sayfa 871/898 İlkİlk ... 371771821861869870871872873881 ... SonSon
Arama sonucu : 7184 madde; 6,961 - 6,968 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Dövizin nerelere gideceğinin kestirilemez olduğu bir ortamda ve cam grubu için heyecanlı bir dönemde ben de kendimi sodaladım. Selamlar ortaklar.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[QUOTE=muratertug;4649624]
     Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku
    Hocam sisecamin diğer şirketlerdeki payları hesaplamaya katılmıyor. Sodanın % 68 i, Trakyanın % 72 si, Anadolunun %78 i, Pasabahcenin %98 i, Denizlinin %51 i zaten sisenin(Denizlinin % 51 i Pasabahcenin fakat paşabahçe de sisenin). Bir de birlesme sonrası sermaye 2250 den 3064 e çıkıyor. Dediğim gibi şirketin açıklamasına göre benim yaptığım hesaplama böyle. Yanlışım varsa affola.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    sodanın %37si halka açık değil mi? sodanın %61i şişecam iştiraki

3. [QUOTE=moza80;4661829]
     Alıntı Originally Posted by muratertug Yazıyı Oku

sodanın %37si halka açık değil mi? sodanın %61i şişecam iştiraki
    Dogru hocam. Orada yanlislik yapmisim. Sodanin % 63 u sisecamin. Formulde dogru gerci. 0,37 ile carpilacak soda piyasa degeri

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. bir şekilde kottan çıkan hisselerde bir hareket olurdu genelde. Bunda olmayacak gibi duruyor tabi belli de olmaz.

5. SODA - Soda Sanayii

soda ve şişe hisse fiyatlarında uyumsuzluk var. nedir sebebi fikri olan var mıdır?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kul olmadi mi bu hala? Ne bitmez bir iskence imis.

Kim bilir, belki bir TEB ceker sizlere

7. Katliam var resmen

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Soda,şu anda şişe ye göre halen yüzde 5 iskontolu,doğalgaz haberi,petrol ve doğalgaz kullanan şirketleri ateşledi,şişe grubunun imalatında doğalgaz kullanım oranı,soda yıda kastediyorum yüzde 65 seviyesinde,diğer husus,eylül ayının son haftası veya ekim ayının ilk haftası birleşme gerçekleşir,birleşmeden sonra,şişenin yeniden özkaynak değerlemesi yapılır büyük ihtimalle,eğer yapılırsa bu yılın son çeyrek bilançolarına ancak yansıtılır,en son yeniden değerleme ne zaman yapıldı bilmiyorum,birleşmeden sonra benim tahminiyeniden şişenin değerlemesi yapılırsa,şişe,soda,anadolu cam,trakya cam,denizli cam,paşabahçe....kimya,pancere camı,araba cabı,mutfak eşyası,cam süs eşyaları,yurt dışı 14 fabrika v.s,özsermaye 30 milyarı geçer,bu da DD 10 ve yukarısı demektir,marka değerlerini hesaba bile katmıyorum,bütün bu tesisleri ,kasasında ki para,borçlar düşüldükten sonra bu fiyata kuramazsınız,topu topu 5 milyar dolar bile değil,iphone 2 trilyon dolar olmuş PD,akıl alacak gibi değil,bizim bütün borsada ki şirketleri 10 defa satın alıyor,gözünüz önüne getirin bakalım,bizim şirketleri,Tüpraşı,bankaları,petkimi,şişe grubunu,ereğliyi,otokarı,ford u,tofaş ı,anadolu grubunu,vesteli,arçelik i,tam 420 şirketi 10 defa satın alıyor,bu durumda ülke olarak ne yapmak lazım..cvp basit..Teknoloji şirketleri yaratmamız lazım.örnek Paeg.Ayakta alkışladım gençleri..

Sayfa 871/898 İlkİlk ... 371771821861869870871872873881 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •