Sayfa 882/899 İlkİlk ... 382782832872880881882883884892 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 7,049 - 7,056 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Hayırla yad edeceğim Soda yi,
    Bu şirketi kurandan Allah razı olsun

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Vay be vay ki ne vayyy! Ne yıllarımız geçti sodada. Çocuğun altınları bile bozup soda yaptıydım. Allah nasip ederse ve ömür verirse sise olarak devam edecek 18 yaşına kadar. NSHDN arkadaş yazmış 133 kat artmış 20 yılda. Biz de böyle bir performansı yakalarız inşallah. Evladiyelik sodalar şişe oldu çıktı.

3. bende bi Allahaısmarladık demeye gelmiştim maşallah herkes burda, iyi oldu siz dostları görmek yüzümde inanın tebessüm oldu,
    hayırlısı olsun bi devrin bittiği gün yeni bir başlangıç herkez için hayırlı ve bereketli olsun inşallah...
    İhlâs, Allah ile kul arasında bir sırdır. Melek bilmez ki yazsın, şeytan anlamaz ki bozsun. -
    Cüneyd-i Bağdadî

4. Elveda soda. Senin yerin hep ayri olacak.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Dile kolay 7 sene.

ByE byE.......

6. İçime sinmedi benim. Buruğum.
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

7. Bir kaç gün sonra satabilecek miş sodası olanlar yeni şişelerini... Ama yarın güzel marj verip yukariya sonra aşağı yaparsa biz yararlanamayacak miyiz

8. 2011 yılında başladığım Soda yatırımım bugün itibariyle birleşme zorunluluğu ile sona ermiş oldu. Başlangıç noktası, döviz kurlarında artış, şirketin yüksek döviz ve nakit pozisyonu, gelirlerinin önemli bir kısmının yurtdışı ağırlıklı yabancı para cinsinden olmasıydı. Geçen bu süre zarfında bir taban ve bir tavan gördüm, ilk alımları yaptığımda 254 milyon TL sermayesi ve 3 TL civarı hisse fiyatı ile kabaca 750 milyon TL gibi bir piyasa değeri vardı. İlk alımları yaptığımdan sonra yaklaşık 1,5 yıl gibi hisse yatay devam ederek adeta sabırları zorlar gibiydi, her işte bir hayır vardır derler bu durum bir taraftan da hisse biriktirmek için bir fırsat olmuştu. Bugün itibarıyla 8.3 Milyar TL piyasa değerine ulaşmış bir şirket var. Geçen 9 yıllık sürede temettü ödemelerini de dikkate alırsak 13-15 kat civarında bir getirisi olmuş, tabi pozisyon azalt çoğalt gibi aksiyonlar ayrıca bir getiri sağladı en son birleşme hikayesi ile 5 TL civarında sürünürken de pozisyon artırmak için yeni bir fırsat daha sunuyordu. Sonuç olarak yatırım süresi boyunca oldukça iyi bir getirisi oldu Allah bereket versin, sabır gerektiren zor bir hisseydi ama bu tür yatırımlar ciddi sabır ister..

Sayfa 882/899 İlkİlk ... 382782832872880881882883884892 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •