Sayfa 93/899 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 737 - 744 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by parabel Yazıyı Oku
    bilançoda bir sıkıntı yok.yıl sonu 1 milyar tl nin üzerinde kar gelir. Faizlerin bu kadar hızlı düştüğü bir dönemde temettü verimi yine yüksek kalacaktır.
    15 kuruş net temettü bekliyorum. geçen yılın yarısı. bedelsiz de olacağını zannetmiyorum. hem de bir kaç yıl böyle olacak. gün gelsin görelim.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    15 kuruş net temettü bekliyorum. geçen yılın yarısı. bedelsiz de olacağını zannetmiyorum. hem de bir kaç yıl böyle olacak. gün gelsin görelim.
    Bu fiyatlara göre 15 krs %2,5 temettü verimi yapar. Ha fiyat çok daha düşerse temettü verimi verdiğin rakama göre yükselir. Lakin soylede bir durum var elbet. 1 milyon kar yapacan %50 sine kadar dağıtılabilir diyecen ama 500 un yarısını verecen 25 krs eder %4 küsur eder verim. Sonrada yabancıyı tutacan hee. Peki o zaman niye geri alım uyguladin diye sorem ben saaana sodanin sisecisi. Tut kalanida 250 lirayı yatırıma ayır. Bedelsiz verme sen oraya ayır geçen seneki gibim. 25 krs ne ki 200 krs dusmuslugun yanında hele hele. Rakam yükselirse 15 kuruş tossogmi geciyon derler temettü endeksinden. Ytd

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Bu fiyatlara göre 15 krs %2,5 temettü verimi yapar. Ha fiyat çok daha düşerse temettü verimi verdiğin rakama göre yükselir. Lakin soylede bir durum var elbet. 1 milyon kar yapacan %50 sine kadar dağıtılabilir diyecen ama 500 un yarısını verecen 25 krs eder %4 küsur eder verim. Sonrada yabancıyı tutacan hee. Peki o zaman niye geri alım uyguladin diye sorem ben saaana sodanin sisecisi. Tut kalanida 250 lirayı yatırıma ayır. Bedelsiz verme sen oraya ayır geçen seneki gibim. 25 krs ne ki 200 krs dusmuslugun yanında hele hele. Rakam yükselirse 15 kuruş tossogmi geciyon derler temettü endeksinden. Ytd
    bilemezsin. yabancı kaçtı zaten daha ne kaçacak. geçen sene onlarca yıllık bedelsiz geleneğini bozdu bu kağıt. yapacağı yatırım hafife alınacak bir yatırım değil. soda gibi bir soda daha doğacak. bittiği zaman market değeri şişeyi dahi geçecektir. bu süreci az hırpalanarak atlatmaları için illaki bedelsiz ve temettü politikalarında değişiklik olacaktır. yabancı senden benden az mı biliyor 110 milyon sattı gitti.

4.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    sayın NSHYDN bu yıl bedelsiz açıklaması çok yüksek ihtimal.inceleyin haklı olduğumu göreceksiniz.hem bedelsiz hemde temettü vereceğini bekliyorum.

5. yabancı çaktırmadan geri dönüyor aylıkta citi 9.5 milyon, deutsche 2.5 milyon... citi sırf haftalıkta 6 milyon almış siz burada söylenirken adamlar alıyorsa vardır bir bildikleri ;) emeklilik ve yatırım fonları satarken bunlar topluyor

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by bozoklu5 Yazıyı Oku
    sayın NSHYDN bu yıl bedelsiz açıklaması çok yüksek ihtimal.inceleyin haklı olduğumu göreceksiniz.hem bedelsiz hemde temettü vereceğini bekliyorum.
    valla verirse ne mutlu hepimize de. Geçen yıl geleneği bozmuştu biliyorsunuz. Hande hanımla görüşmelerde de hiç 'bedelsiz' gündeme gelmedi. hep 'temettü politikamız devam edecek' dedi kendisi. bedelsizden pek umudum yok.

7.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    valla verirse ne mutlu hepimize de. Geçen yıl geleneği bozmuştu biliyorsunuz. Hande hanımla görüşmelerde de hiç 'bedelsiz' gündeme gelmedi. hep 'temettü politikamız devam edecek' dedi kendisi. bedelsizden pek umudum yok.
    sadece temettü verecek ise bu net 30 krş altında olması imkansız dostum.2,5 milyar tl döviz varlığı yaklaşık 200 milyon tl nakiti ve sadece 60 milyon tl borcu olan dünyanın ikinci sıradaki üreticisi bir şirket bu.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    dilerim öyle olur bozoklu . geçen yıl hayvan gibi kar etti herkes 55 kuruş temettü beklerken 29 kuruş verdi. bu yıl sıçtı batırdı belki tersi olur kim bilir

Sayfa 93/899 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •