Sayfa 345/899 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445845 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 2,753 - 2,760 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Muahahahahaha. Credit Suisse stalkeri cikti dandanakan! Ruyasinda bile goruyordur.

2. Dİğer hissemden bu gün itibariyle çıktım. Bir süredir Soda' ya takip ediyorum alıp almamakta kararsız kaldım. Fİyatı tarihsel olarak düşük kalmış, bu durum çeşitli taraflarca çok fazla dillendirilmesine rağmen bir türlü çıkış trendine giremiyor. Yabancı alımı da yok. 2. çeyrekten sonra 9-10 TL gibi hedef fiyat veren yatırım kurulışları son durumda hedef fiyatlarını 7.5' a revize etmişler. Bunun sebebi acaba Amerika' da yapılacak yatırım olabilir mi. 2021-2024 arası 2 milyar $ lık bir yatırımdan söz ediliyor. Dolayısıyla 2024 yatırımdan gelecek kar beklentisi ile hissenin esas yükselişinin 2023 yılında olması beklenmez mi?

Rapor tarihi 02/07/2019
    Kapanış (TL) : 6.39 - Hedef Fiyat (TL) : 8.95 - Piyasa Deg.(TL) : 6390 - 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 6.85 ↑
    SODA TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 40.06 Analist: [email protected]

Soda Sanayi geçtiğimiz günlerde açıkladığı doğal Soda üretimi yatırım ile alakalı bazı detaylar paylaştı.
    Yatırım Tutarı: Toplam yatırım tutarının yaklaşık 2 milyar dolar seviyesine yakın olması beklenmektedir. Bu tutarın ortaklarca %20 sermaye- %80 kredi ile eşit miktarda finanse edilmesi öngörülmektedir. Muhtemel kredinin koşullarının bu yatırım döneminde geri ödemesiz, ancak üretime geçtikten sonra 10+ yılda geri ödemeli olacak şekilde oluşturulması hedeflenmektedir. 2019-2021 dönemindeki yatırım tutarı ise son derece düşük olup, yatırımın yasal izin süreçleri ile ilgili olacağından, sermaye ile finanse edilmesi planlanmaktadır.
    Beklenen Ciro, FAVÖK Etkisi: 2024 yılı içerisinde üretimin başlamasıyla, nakit ve ciro yaratması planlanan bu yatırımdan Soda’nın payı olacak 1.25 milyon ton doğal soda ve 100bin ton sodyum bikarbonatın ABD pazarının yanı sıra yakın coğrafyalara ihracatı planlanmaktadır.
    Fiyatların yükselme beklentisine rağmen, konservatif olarak cari soda fiyatları ile hesaplandığında yatırımın 300mn dolar ciro katkısı
    sağlaması beklenmektedir. FAVÖK marjının ise mevcut Soda külü operasyonlarından 250-300 baz puan fazla olması beklenilmektedir
    (Tahmini %27-%28 arası FAVÖK marjı). Soda yatırımın iç karlılık oranının %13-15, geri ödeme süresinin de 6-7 yıl aralıklarında olmasını öngörmektedir.
    Özellikle 2019-2021 döneminde yatırım tutarının çok düşük olması nedeniyle, Soda kar dağıtım politikasında bir değişiklik beklememekte.
    Genel olarak, değişmeyecek temettü politikası, dolar bazında beklenen %13-%15 iç verim oranını ve uzun dönemli, bir süre geri ödemesiz proje finansmanı beklentilerini olumlu olarak değerlendiriyoruz.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    *vakıf yatırım, model portföyüne krdmd ve soda’yı eklerken, anacm, bızım ve kchol'u çıkardı
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Tam bir haftds 6 defa trade ettim....kalanlara selam olsun
    ..ben trkcm a geri döneyim...

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Soda başta bu şişe grubu hisseleri zannedersin batık kumar hisseleri,
    Endeks düşerken önde ,çıkarken eksi ye devam ediyor,
    Nasıl iş bu akıl alır gibi değil,
    Şişe dahai iştşraklerinin fk sı merdeyse 5 6 larda kar desen bar,döviz desen var,
    Ama endeks düşşede insek diyorlar,birde defansim hisse bunlar.

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Bu arada merak edenlere...

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Yarin show var. Credit alinca ne okuyormus bi bakin lutfen. Hamsi gecende kola dedi 32 den 40 a gitti. Simdi soda yazmis. Bu adam anliyor harbiden

8. Normalde alsat yaparim ama kolayi alsatla 36,5 dan kaptirdim bu sefer satman

Sayfa 345/899 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445845 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •