Sayfa 533/899 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    İlandan önce alanları bağlıyor ayrılma fiyatı. İlandan önce mesela ocak 1 de sodası olanları ilgilendiriyor. Şimdi alan tabiki de 6.32 den çıkamaz.
    Bu dogru degil, herkesi ilgilendiriyor cagri zamani elinde olan. En azindan boyle hatirliyorum, teyidi var mi ki?

Ama su meclis yasasinda buna dair bir karisiklik konuldu gibime geldi.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by fellucede Yazıyı Oku
    Bu konuda emin mısınız. Bilmediğimden soruyorum.Ayrıca o tarihte elinde olan geçen sürede al sat yapıtıysa ve son gün geldiğinde elinde kâğıt varsa bundan neden faydalanmasın....Şirketler temettü dağıttıklarında tarih geldiğinde elinde olan herkes bunda faydalanmıyormu.?
    SPK madde 24 bu konuya bir aydınlık getirmediği için ‘adil fiyat’ maddesi geliyor. Ama bu grubun birleşimi ‘torba yasadan’ önce olduğu için SPK Madde 24 esas alınacak.

Madde 24 Ayrılma hakkını tanımlar. Ancak oranlar, ayrılma hakkı fiyatları ve kimlerin bundan yararlanacağı Genel Kurulca belirlenecek ve SPK onayına sunulacak.

Buna Genel Kurul karar verecek ve karar mantıken ‘o tarihten önce pay senedi sahibi olanları’ bağlayacak. İlerde bunun önüne geçmek için madde 24 e adil fiyat eklenecek. O da şöyle;

“Ayrılma haklarından kimin yararlanacağı konusunun önceki düzenlemede yeteri kadar belirli olmadığını ifade eden Keler, daha önce kıstas olarak kullanılan son 30 gün işlem fiyatı yerine yeni düzenlemeyle "adil fiyat" kavramının getirileceğini söyledi. Keler, adil fiyata SPK'nın karar vereceğini, ayrıca adil fiyatın, bu yöndeki kararların kamuya açıklandığı tarihte sahip olunan paylar için kullanılacağını aktardı.”

Umarım anlatabilmişimdir.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bu dogru degil, herkesi ilgilendiriyor cagri zamani elinde olan. En azindan boyle hatirliyorum, teyidi var mi ki?

Ama su meclis yasasinda buna dair bir karisiklik konuldu gibime geldi.
    En doğrusunu ilgili arkadaşın mesajını alıntılayarak yazdım yukarıda. Zaten bu belirsizlik yani kimlerin yararlanacağı belli olmadığı, genel kurul kararına bağlı olduğu için adil fiyat uygulamasına geçiliyor.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
    Külcü ortaklar , herkese hayırlı akşamlar.....
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sagul Nasuh da "Adil fiyat" ayrilma hakkiyla ilgili degil, fiyatla ilgili.

Ayrica burda GK tamam iste, elinde hisse olani kapsiyor GK'da demek istiyor. Temettu gibi yani. Temettu tarihinde elinde hisse olan yararlanabiliyor. Bunlar yasa ile haberin ciktigi ilk tarihte elinde hisse olanlari kapsayacak seklinde yapmaya calisiyolar.

O tuzugu koymustum, bir daha bakayim. Iyice kafami karistirdi bu is.

Human seni sorduk, kusup kacti dediler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
    -----------------------
    Son düzenleme : human01; 20-02-2020 saat: 23:18.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Human seni sorduk, kusup kacti dediler.
    yok yaw hastaydım...Çok saol..Ben bıraksam burası beni bırakmaz..

Sayfa 533/899 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •