Special Days Image
Sayfa 540/899 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by BARBA Yazıyı Oku
    Valla nasuh ben sonradan ilave ettiklerime pişmanım sen niye daha alıyorsun ??

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bilmiyorum abi. bu açıklanabilir bir durum değil. kaşınıyorum sanırım... şimdi bunu garantideki yatırım hesabımdan aldım. orada hiç soda yoktu. bakalım diğerleri eski, bunlar yeni. birleşmede aynı haklara sahip olacak mıyım...
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    bilmiyorum abi. bu açıklanabilir bir durum değil. kaşınıyorum sanırım... şimdi bunu garantideki yatırım hesabımdan aldım. orada hiç soda yoktu. bakalım diğerleri eski, bunlar yeni. birleşmede aynı haklara sahip olacak mıyım...
    Alışkanlık olmuş diyorsun soda düştükçe alirim fiyata bakmam, tahtası kapanacakmis on da bakmam, çağrıya hiç bakmam diyorsun,
    hoş benimki de öyle oldu ama eklediğinde sonrakileri kapsamayacagindan benim de haberim yoğğduuu

Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Karışan ney onu anlamdım veya neyi kaçırıyorum.
    Kap a haberin düştüğü tarihden öncekileri kapsayacak diyor. Karışan yok işte.
    Daha once bu boyle degildi. Genel Kurul'a elinde hisse ile gitsen yeterli oluyordu ayrilma hakkindan ve AORT'tan yararlanmak icin.

Yani piyasa da bunu bildigi icin garantili fiyatin altina birakmiyordu, oralardan (faizi de cikarip) alici geliyordu.

Tekrar anlatayim bunu. Bugun ben alim yapacaktim 6.10-15 civari GK'da serh koyup sirkete 6.32 fiyattan okutmak icin.

Yani benim gibiler hisseye alici olarak gelecekti. Simdiki kanunda bundan (ilk haberden onceki 6.32 AORT'tan) faydalanamiyorsun diyor. Bugun mal almamim bir garantisi yok yani. Ne bileyim kanun mezarcilarda oldugu gibi geriye dogru da mi isler artik. Belirsizlik.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Alışkanlık olmuş diyorsun soda düştükçe alirim fiyata bakmam, tahtası kapanacakmis on da bakmam, çağrıya hiç bakmam diyorsun,
    hoş benimki de öyle oldu ama eklediğinde sonrakileri kapsamayacagindan benim de haberim yoğğduuu

koyu renkle işaretlediğim yazdıklarında haklısın abi. evet aynen öyle.

ama 'sonrakileri kapsamayacağı' konusu hala belirsiz. ben de senin gibi düşünüyorum, kapsamaması gerekir, diyorum. en olmadı bu sonradan aldığımı tepkiye veririm artık...
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

6. İş bankası dahil herkes, her kurum pozisyonunu aldı. Bi küçük yatırımcı göremedi büyük resmi.

Piyasa fiyatlaması uzun süre "mantıksız" ise mantıksızın kendim olduğunu uzun yıllar içinde öğrenebildim sanıyordum ama öğrenememişim.

Göreceğimiz büyük bi şey var bu pozisyonlar sonucunda ama hayırlısı bakalım.
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

Alıntı Originally Posted by cancan5001 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar yeni kanun bizi ilgilendirmiyor 30 aort ayrılma hakkımız eski kanun.yeni kanun resmi gazete yayımlanmasıyla yürürlğe giriyor bize tutmuyor kafanız katışmasın artık.
    https://www2.tbmm.gov.tr/d27/2/2-2596.pdf

Madde 39:Bu kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
    Kanun geriye dogru degilmis.

Ama burdaki soru: Ilk haber mi, yoksa degerleme raporu mu baz alinacak? Yani hangisi bu kanuna takilacak, ya da hicbiri takilmayacak mi?

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
    Osmanımın tekoya fena çaktılar iki gunde. Kötü oldu.

Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Sayfa 540/899 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •