Sayfa 776/899 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826876 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 6,201 - 6,208 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Cevap süresi için de şöyle bir şeyler yazıyor ama bize hala cevap gelmedi.

resim indir url

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Ben şu konuyu bir türlü anlayamadım. Hem haksız rekabetin nasıl oluştuğunu anlamadım hem de birleşmeyi engellemesi yönünden mi bu "ekabetin Korunması Hakkında Kanunu" ndan beklentimiz var.

Geçenlerde yazmıştım yine. Ciner grup da aynı prosese sahip sanki? http://www.cinergroup.com.tr/
    Hatta ciner' de hammadde var, cam üretim var, marketing için medya var, müşteri kapıya teslim lojistik var. Var oğlu var
    Haksız rekabet tartışmaya açık bir konu aslında. Yukarıda paylaştığım maddelere göre yapılacak yahut yapılmayacak işlemler de tartışılır.

Ama kurul , direk bakanlığın yahut zarar gördüğünü iddia eden bir işletmenin şikayeti üzerine harekete geçer, incelemeler yapar ve bu birleşme ülke için uygun değilse bir şeyler bulur . Siz anladınız beni.

Hali hazırda bir şey bulması da gerekmez. Geleceğe yönelik , rekabeti engelleyecek bir şeylerden kuşkulanırsa yine iptal edebilir.

Bunlar benim görüşlerim.

3. BİST 30 için 1 yıllık performanslara bakarsak, soda başı çekiyor. Diğer hisseler için bozulan bilançolar mevcut onun için düştü diyebiliriz, soda ise geçen seneye göre daha iyi bilanço gelmesine rağmen bu fiyatlarda. Diğerleri gelecekte ki iyi bilançoları fiyatlarken de seyretmek zorunda kalmayız umarım.

4. Gerçekten bu listeye bakınca üzülmemek elde değil. Bi dünya kar ediyoruz ilk çeyrekte bu boktan ortamda ama paranın hammallığını yaptırıyorlar bize. Elimde bu listeden 47 maliyetli bimaş; liste dışından ise 3.43 maliyetli deva holding vardı. Cüzzi miktarlar tutuyorum hala baktıkça insan üzülüyor. Deva dile kolay 5 katına çıkmış; bımaş da yüzde 40 yapmış kabaca. Biz naptık? Sodaya inandık. Tl bazlı bile zarardayız. Dolar ile kıyaslarsan zaten mokoko. Bi de gözünü kapa hisse seç gitmeyen yok neredeyse... İşin kötü yanı belirsizlik ne kadar devam edecek belli değil. 25.02 öncesi malları zaten bir umut 9.3 ten alırlar diye satamıyoruz.
    Öte yandan da bimin bile tavan çektiği bir ortamda sadece bir birleşme iptal oldu ya da çağrı fiyatı 10 lira haberi sodayı roketler bunu da düşünüyoruz. Neyse beklemeye devam. Inşallah sonunda atalarımızin da dediği gibi tekkeyi bekleyen çorbayı içer ;)

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    10 lira olsa bile zarar çıkmıyor. ABJANCKDOKS çocukları fena zarar ettirdi bize. Biz zarar ettikten sonra kazandıkları parayı kıvırıp kullansınlar.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Olağanüstü bir şey olmazsa karın yüzde 50 sini dağıtırız ... Ama bu sene dağıtmıyoruz , bir durum yok ama yine de dağıtmıyoruz.

Biz madem alacağız. ... hüloooo. Yok yok vazgeçtik biz sodayı kapatıyoruz. Niye ? Daha az müşteri temsilcisi çalıştıracagiz. Beğenmeyen hisselerini yarı fiyatına bize versin.

İttir git . Daha az müşteri temsilcisi çalıştıracakmış.

Biz çok kurumsal bir bankayız ama her haltı yeriz.
    Biz demokrasi partisiyiz ve hiç çıkarımız yok ama her haksızlığı onaylarız.

Ittirin gidin . Çıkar saglamıyorlarmıs.

7. SÖyleyecek hem çok şey, hem de hiç bir şey yok. Kendi adıma, grubun davranışı mı denir, ne denir bilemem ama tamamen hayalkırıklığı oldu. Orta-uzun vade de hep olacak olsamda, aklımın bi ucunda böyle zamanlarda nasıl davranacağı kalacak.
    Learn to sit back and observe, Not everything needs a reaction.

8. SPK örneğin bugün çıkan serbest döviz fonlarında stopajın arttırılması kararının akabinde hemen tebliğ yayınladı sabah.
    Aslında kanunla paralel hemen aksiyon alınıyor.

Beklediğimiz kanunun akabinde taslak tebliğde yayınlanmasına rağmen, hala kesin tebliği bekliyoruz. Neden uzuyor bu da soru işareti.

Sayfa 776/899 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826876 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •