Sayfa 467/899 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 3,729 - 3,736 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Hesaplamada piyasa değeri kullanılacak buda 31 aralık 2019 baz alınacak.şu anki durumda kabaca piyasa değeri şisede %6 gibi trkcamda %22 gibi aşağıdan hesaplanacak sodada ise %3aşağıdan [email protected]uğu yeri terkeden zararlı çıkabilir.hep anlattım yine söylüyorum bir pd/dd oranı 1 e eşitlenmeliymiş ucuz uş bunları geçelim.değerlemeler 31.12.2019 tarihine göre çıkacak o tarihten sonraki dedter değeri piyasa değerinin bi önemi yok.
    Abd yatırımına şu kadar para yatırıldı falan deniyor bunların hepsi hesaplamaya girecek hatta 5 yıl içinde gelebilecek temettülerde.işte can alıcı nokta burda zaten abd yatırımı nerdeyse yarım bir soda şirketi daha 300 milyon dolar ciro sodaya düşen pay hesaplanıyor.ilk açıkla dığı gün birleşme iş yatırım da buna dikkat çekmişti ciddi fiyat farkı çıkabilir diye.yani algı ve hissede baakıyla hisselerinizi alabilirler dikkatli olun 31.12.2019 tatihinden itibaren grup şirketleri nin fiyat oynamalarının hiçbir önemi yok sadece şişenin harekeri bizi ilgilendiriyor.

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Her zaman faydali bilgilerin icin tesekkurler 47.

Rica etsek de vaktin oldugunda bir yere eski-yeni diye toplasan bunlari. Referans olur degisik topiklerde. Benim kafam karisti acikcasi eskisi neydi, yenisi nasil oluyor diye.
    estagfurullah ben tesekkur ederim. "eski yeni diye toplasan" dediginiz: sise grubu ve istiraklerinin ortaklik durumunlarina iliskin mevcut durum ve yeni sisecamda olusmasi muhtemel ortaklik durumunu kast ediyorsunuz degil mi? o konuda sayin supheci kimse (blog linki altta) bu hafta bir paylasim yapacak sanirim. ben de kendimce yeni bilancolar sonrasi bir calisma yapmaya calisacagim, paylasirim elbet.

http://suphecikimse.blogspot.com/
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

3.  Alıntı Originally Posted by MrLogic Yazıyı Oku
    Burda birleşme olacaksa SODA yı dışarda bırakıp diğer camları birleştirmeleri lazım.. Hepsi cam üretiyor, SODA camda ve diğer sektörlerde kullanılan soda külü ve krom kimyasalları üretiyor..

Ayrıca asıl önemli konu şu:
    Değerleme yapılacaksa SODA için kesinlikle ABD yatırımı hesaba katılarak değerleme yapılmalı, çünkü ABD yatırımı için bundan birkaç ay önce SODA'dan 440mTL para çıkışı oldu..
    ve aylardır ABD şöyle karlı böyle karlı reklam sunumları yaptılar.. millet ABD beklentisiyle hisseye girdi veya elindekini arttırdı falan..

şimdi özsermaye yöntemiyle veya piyasa değeri yöntemiyle değerleme böyle yatırım beklentisi olan hisselerde yanlış olur ki tekrar hatırlatırım ABD İÇİN 440mTL PARA ÇIKIŞI OLDU... ABD yi katmak zorundalar...

TÜM aracı kurum raporlarında İNA değerlemeleri 9TL üzerinde çıkıyor...

Bu sene GENEL KURUL çok tartışmalı geçer..
    Nihayet eli yüzü düzgün bir yorum çıkmış.

6.32'den vermek isteyen varsa versin. Ben ne 6.32'den ayrılmayı kabul ederim, ne de hisse değişiminde saçma sapan bir oranı.

Bu kağıdın dibi benim için 1.05 usd, zirvesi 1.90 usd. Ortalama bir rakama razı olsak, 1.48 usd~ 8.85 TL civarı bir rakam çıkar.

Şimdiden twitter'dan çok sayıda özel mesaj aldım, mahkemeye giderseniz beraber hareket edelim, biz de gideceğiz şeklinde.

Şu an sadece birleşme oranlarının açıklanmasını bekliyorum, net bir şekilde aleyhimize birşeyler çıkarsa, hakkımı savunmak için yapılması gerekenden geri kalmayacağım.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Dostum 300 milyon gelecek de borç ödemesi de başlayacak. Dipnot olarak bu da akılda tutulmalı.

Şu arazi değerleme işinden gıcık aldım. Paşapahce kapalı kutu . Diğer hisseler küçük yatırımcı tarafından yıllardır araştırılıp inceleniyor ama pasabahce ham. Orada pislik cevirmeseler bari.

5.  Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Nihayet eli yüzü düzgün bir yorum çıkmış.

6.32'den vermek isteyen varsa versin. Ben ne 6.32'den ayrılmayı kabul ederim, ne de hisse değişiminde saçma sapan bir oranı.

Bu kağıdın dibi benim için 1.05 usd, zirvesi 1.90 usd. Ortalama bir rakama razı olsak, 1.48 usd~ 8.85 TL civarı bir rakam çıkar.

Şimdiden twitter'dan çok sayıda özel mesaj aldım, mahkemeye giderseniz beraber hareket edelim, biz de gideceğiz şeklinde.

Şu an sadece birleşme oranlarının açıklanmasını bekliyorum, net bir şekilde aleyhimize birşeyler çıkarsa, hakkımı savunmak için yapılması gerekenden geri kalmayacağım.
    eğer değerlemenin adil olmadığı düşünülürse GK ya katılıp burda birleşmeyle ilgili şerh düşmek lazım... sonra hukuki süreç başlatılabilir...

6. Kanunlara uygunsa mahkeme ne yapacakki 5 yıl sonra abd yatırımı söyle böyle olacak demek fantazi bence şişenin kendi yatırımlarıda var

7.  Alıntı Originally Posted by MrLogic Yazıyı Oku
    eğer değerlemenin adil olmadığı düşünülürse GK ya katılıp burda birleşmeyle ilgili şerh düşmek lazım... sonra hukuki süreç başlatılabilir...
    Evet bu kısmı biliyorum ama hem yurt dışında çalışıyor olmam hem de hisselerin eşimin üzerine olması ciddi handikap benim için. Sorunu nasıl aşarım, çözümüne bakıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by Cyclone. Yazıyı Oku
    Kanunlara uygunsa mahkeme ne yapacakki 5 yıl sonra abd yatırımı söyle böyle olacak demek fantazi bence şişenin kendi yatırımlarıda var
    İŞ GYO'daki vatandaş nasıl dize getirdiyse işte öyle.

Sayfa 467/899 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •