Sayfa 769/899 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819869 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 6,145 - 6,152 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Rekabet kurumu der mi der .
    İlk önce SPK geçmeli. Geçebilirse. Terslik mevcut ki süreçte bir gelişme yok. SPK dan çok umutluyum. Resmi, gayri resmi şikayetler, sezlenişler hat safada.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by alanlı Yazıyı Oku
    Pazartesi 35 gün olacak Birleşme İşlemine İlişkin SPK Başvurusu yapılalı.
    Tebliği yayınlasa yeter şimdilik, tebliğe göre neyin ne olacağını az çok kestiririz.

Alıntı Originally Posted by alanlı Yazıyı Oku
    İlk önce SPK geçmeli. Geçebilirse. Terslik mevcut ki süreçte bir gelişme yok. SPK dan çok umutluyum. Resmi, gayri resmi şikayetler, sezlenişler hat safada.
    Spk tebliği yayınlarsa koyduğu kurala kendisi de uymak zorunda . İş bankası koyulan kurallar neticesinde birleşmeye devam derse bu defa Rekabet kurumunu geçmek zorunda kalacak.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Ben Spk 'nın çift haneli bir geri alım fiyatı belirleyeceğini ; paşabahçe üzerinden şişeyi ezip oranları arttıracağını ve İş bankasının her şeye rağmen tamam diyeceğini ama sonrasında rekabet kurumunun komple birleşmeyi iptal edeceğini yahut soda 'yı dışarıda bırakacağını düşünüyorum. Ytd

4.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Ben Spk 'nın çift haneli bir geri alım fiyatı belirleyeceğini ; paşabahçe üzerinden şişeyi ezip oranları arttıracağını ve İş bankasının her şeye rağmen tamam diyeceğini ama sonrasında rekabet kurumunun komple birleşmeyi iptal edeceğini yahut soda 'yı dışarıda bırakacağını düşünüyorum. Ytd
    Rekabet kurulu iptali hariç yazdıklarına katılırım sn dimitri,
    Çıkan kanuna göre işi düzenleyecekler

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. SPK'nın çift hane veya tek hane açıklaması tamamen önümüzdeki devir süreci ile ilgili...Hazineye devir işleri bir hallolsun ona göre kılıf uydurucaklar bence bu kadar uzamasının sebebi devir işlerinin uzaması...Hani bayramdan önce hallolacaktı?...İşlerine artık eski mi yeni tebligat mı açıklamak gelecek göreceğiz...Olan bizlere olacak sonunda göreceksiniz...

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by dexigner Yazıyı Oku
    SPK'nın çift hane veya tek hane açıklaması tamamen önümüzdeki devir süreci ile ilgili...Hazineye devir işleri bir hallolsun ona göre kılıf uydurucaklar bence bu kadar uzamasının sebebi devir işlerinin uzaması...Hani bayramdan önce hallolacaktı?...İşlerine artık eski mi yeni tebligat mı açıklamak gelecek göreceğiz...Olan bizlere olacak sonunda göreceksiniz...
    İşlerine geleni aciklayamazlar. Yeni tebliğ olacak , çıkmış bir kanun var . Yeni tebliğin taslağı yayınlanmıştı, doğası da belli yani .

Hazine işi birleşmeden sonra olur diye düşünüyorum, eğer olabilirse.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Rekabet kurulu iptali hariç yazdıklarına katılırım sn dimitri,
    Çıkan kanuna göre işi düzenleyecekler

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Neden öyle düşündüğümü ayrıntılı yazayım da havada kalmasın.

Spk tebliği yayınladıktan sonra söylediği söz kendini de bağlayacak. Aynı zamanda iş bankasından isteği güncellemeler kabul edilirse ekstra bir şey diyemez. Tebliğe ve güncellemelere itiraz edilmeden kabul edilirse neye dayanarak birleşmeye engel olabilir.

( burada spk 'nın birleşmeye engel olmak istediği konusu benim kişisel görüşüm. Siyasi söylemlerden dolayı. )

Biliyorsunuz geri alım işini farklı kurumlar da yapabiliyor. Eğer iş bankası yabancı ortak alacaksa, müstakbel ortasına geri alım yaptırarak da ortak alabilir.
    Bu durumda spk, 20 lira geri alım fiyatı aciklasa dahi yabancı ortak sayesinde kabul edilebilir. Ve iş bankası bir taşla iki kuş vurur.

Bunu hükümet de düşünmüş olmalı. Her şeye tamam deyip spk aşılırsa rekabet kurumun durduracağını düşünüyorum.

Ama sürecin herhangi bir kısmında birleşme iptal olabilir tabiki. Yahut birleşme sonrasına da tedbir alınabilir. Bu sadece senaryo.

Arkadaşlar
    1.teblig çıkmadan da SPK.fiyat ve oran belirleyebilir örnek Akdeniz güvenlik
    2.bu fiyat belirlemede SPK.ya son çıkan kanun geniş yetki veriyor adil fiyat tespitinde önemli olan kanun tebliğ çıkmaması engel değildir.
    3.spk.hurriyet gazetesinde yaptığı gibi anormal bir karar verebilir kararlar ancak mahkeme kararıyla değişeceği için spk.karari bağlayıcı olur.
    4.spk.kararindan memmun olmazsa şişe grup vazgectimde der bunun hiçbir yaptırımı yok
    5.iptal olsada birleşme kabul gorsede herhalukarda olumlu olur düşüncesindeyim
    Yt.tav.degildir

Sayfa 769/899 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819869 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •