Sayfa 770/899 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 6,153 - 6,160 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. ben yeni tebliğin bile hazineye devir sebebi ile alındırıldığından şüpheliyim...O sebeple hazineye devir için formül bulunduğunda spk açıklama yapacak gibi bir fantezi düşüncelerim mevcut...Hazineye devir işi çok zor bir iş bu sebeple bu hazineye devir mevzusu hemen kapanmaz uzar gider anayasa mahkemesi vs. derken hatta birileri bu konuda pes etmez ve baskı devam eder görüşündeyim...Birleşmenin amacını hiçbirimiz bilmiyoruz devir için mi yapılıyor yoksa devir işi zorlaşsın diye mi? Ona göre yol çizilecek her şey olabilir...Ama tüm bu baskılar kalkarsa ki umarım kısa sürede kalkar bu kağıdın 12 liranın üzerine çıkacağını , Şişe'nin de 10,5 lar üzerine çıkacağı düşüncesindeyim....

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Arkadaşlar
    1.teblig çıkmadan da SPK.fiyat ve oran belirleyebilir örnek Akdeniz güvenlik
    2.bu fiyat belirlemede SPK.ya son çıkan kanun geniş yetki veriyor adil fiyat tespitinde önemli olan kanun tebliğ çıkmaması engel değildir.
    3.spk.hurriyet gazetesinde yaptığı gibi anormal bir karar verebilir kararlar ancak mahkeme kararıyla değişeceği için spk.karari bağlayıcı olur.
    4.spk.kararindan memmun olmazsa şişe grup vazgectimde der bunun hiçbir yaptırımı yok
    5.iptal olsada birleşme kabul gorsede herhalukarda olumlu olur düşüncesindeyim
    Yt.tav.degildir
    Zaten tebliğ sadece bizi rahatlatır. Taban fiyatın ne oluğunu anlarız. Eski tebliğe göre spk istediği fiyatı verebilir. Ama tebliği çıkarsa biz fiyatın en az 9.3 olacağından emin oluruz.

Bu birleşmenin arkasında başka bir şey varsa spk şirketin kendisinin vazgeçmesini ister ama her şeye rağmen devam edeceğim derse ek güvenlik önlemi olarak da rekabet kurumu olur diye düşünüyorum.
    Çünkü yabancı ortak konusunda bir manevra da yapabilirler. İki taraf da her ihtimali değerlendiriyordur.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by dexigner Yazıyı Oku
    ben yeni tebliğin bile hazineye devir sebebi ile alındırıldığından şüpheliyim...O sebeple hazineye devir için formül bulunduğunda spk açıklama yapacak gibi bir fantezi düşüncelerim mevcut...Hazineye devir işi çok zor bir iş bu sebeple bu hazineye devir mevzusu hemen kapanmaz uzar gider anayasa mahkemesi vs. derken hatta birileri bu konuda pes etmez ve baskı devam eder görüşündeyim...Birleşmenin amacını hiçbirimiz bilmiyoruz devir için mi yapılıyor yoksa devir işi zorlaşsın diye mi? Ona göre yol çizilecek her şey olabilir...Ama tüm bu baskılar kalkarsa ki umarım kısa sürede kalkar bu kağıdın 12 liranın üzerine çıkacağını , Şişe'nin de 10,5 lar üzerine çıkacağı düşüncesindeyim....
    Birleşmede ana başlığın yabancı ortak olduğunu düşünüyorum. El koyma için ayrı bir başlık açılır bence . Yabancı ortak , el koyma işinde çok önemli bir etken .

Değerleme raporu da 12 lira demişti. Birleşme işi olmasaydı 1.5 doları aşağı düşmezdi diye tahmin ediyorum.
    Bence spk da 1.5 dolardan aşağı fiyat vermez . Ytd

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Zaten tebliğ sadece bizi rahatlatır. Taban fiyatın ne oluğunu anlarız. Eski tebliğe göre spk istediği fiyatı verebilir. Ama tebliği çıkarsa biz fiyatın en az 9.3 olacağından emin oluruz.

Bu birleşmenin arkasında başka bir şey varsa spk şirketin kendisinin vazgeçmesini ister ama her şeye rağmen devam edeceğim derse ek güvenlik önlemi olarak da rekabet kurumu olur diye düşünüyorum.
    Çünkü yabancı ortak konusunda bir manevra da yapabilirler. İki taraf da her ihtimali değerlendiriyordur.
    Sn.dimitri
    Tebliğ çıkmasa bile SPK istediği fiyatı tespit edebilir geçerli olan yeni kanun yani adil fiyat tespitinde çok rahat eli
    Yani tebliğin çıkmaması fiyat tespitine engel
    Değildir bunu anlatmaya çalışıyorum.
    Tebliğ çıkarsa biz önümüzü görebiliriz
    Yoksa cikmasada SPK.yeni kanun çerçevesinde bir fiyat belirler
    Elinde degerlemede var zaten sıkıntı bu konuda olamaz.
    Burada tespit edilen fiyata şişe grubun tavrı önem arzedecektir.
    Genel kuruldan 1 ay önce gerekli dokümanları yayınlama mecburiyeti var buda temmuz sonuna doğrudur.
    Egerki bu yayinlanmazsa iş olmayacak demektir
    Yy.tv.degildir

5. Uzun süre daha belirsizlikler söz konusu.
    Dünya fırsatlar kaçtı.
    Mevcut durumda bu birleşme hengamesi olmasaydı soda en az bu endeks ve bilançoda 8/ 8,5 TL olurdu.
    Yazık.
    Kendi ayaklarına da sıktılar.

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Sn.dimitri
    Tebliğ çıkmasa bile SPK istediği fiyatı tespit edebilir geçerli olan yeni kanun yani adil fiyat tespitinde çok rahat eli
    Yani tebliğin çıkmaması fiyat tespitine engel
    Değildir bunu anlatmaya çalışıyorum.
    Tebliğ çıkarsa biz önümüzü görebiliriz
    Yoksa cikmasada SPK.yeni kanun çerçevesinde bir fiyat belirler
    Elinde degerlemede var zaten sıkıntı bu konuda olamaz.
    Burada tespit edilen fiyata şişe grubun tavrı önem arzedecektir.
    Genel kuruldan 1 ay önce gerekli dokümanları yayınlama mecburiyeti var buda temmuz sonuna doğrudur.
    Egerki bu yayinlanmazsa iş olmayacak demektir
    Yy.tv.degildir
    Abi ben aynı şeyi söylediğimizi düşünüyorum ama

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by cumba kuka Yazıyı Oku
    Uzun süre daha belirsizlikler söz konusu.
    Dünya fırsatlar kaçtı.
    Mevcut durumda bu birleşme hengamesi olmasaydı soda en az bu endeks ve bilançoda 8/ 8,5 TL olurdu.
    Yazık.
    Kendi ayaklarına da sıktılar.

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sonuncusunu saymazsak iki ralli kaçırdık birleşmeyi çıkaran şerefli yönetim kurulu mensupları sayesinde. Daha doğrusu haber akışını bizi yanlış yönlendirmek için ayarlayanlar sayesinde.

8. Sayın Betilki güzel bir çalışması. Tarihi 20.05.2020

Mayıs 2018'ten gelen bordo çizginin test edildiğini görmekteyim.
    İğnelerden değil daha sağlıklı mumlardan aldığım fibonacci %61,8 5.86'nın önemini ortaya çıkartabilir.
    Bekleyip göreceğiz.

YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ. YATIRIM DANIŞMANI DEĞİLİM. BÜTÜN SORUMLULUK SİZE AİTTİR.
    HİÇBİR ŞEKİLDE BENİ BAĞLAMAZ.
    https://tr.tradingview.com/chart/SODA/k5es9IPg/

Sayfa 770/899 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •