Sayfa 489/899 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 3,905 - 3,912 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    iyi top çeviriyorlar işte BARBA. dar alanda kısa paslaşmalar.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

3. Merril lynch devamli aliyor

Sent from my iPhone using hisse.net

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by BEAUVOIR Yazıyı Oku
    Merril lynch devamli aliyor

Sent from my iPhone using hisse.net
    ona güvenim sıfır artık benim. öğleden sonra başlar (bilemedin pazartesi) vermeye.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

5.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Örgütlü olmayalim demedim ki ben. Dava acin, dava acin, hakkinizi arayin diye yazip kendisi geri planda kalanlar var. Onlar icin dedim ben. Milleti galeyana getirmeye calisanlar var.

Siz dava acin, siz.ugrasin mahkemelerle, dava kazanilirsa benim hisselerim de kurtulsun. Ohh ne guzel.iş.
    Açıkça kimi hedeflediğini yazsana. Beni kastediyorsun ama yazdığın iftiralarla benim ilgim yok. Açıkça yazdım, yurtdışında çalıştığım için Türkiye'deymiş gibi hareket edemem ama hukuki yollara başvurmayı düşünen ve destek arayan herhangi birinin avukatına vekaletimi de yollarım. Mahkeme ve avukatlık masraflarına da katılırım.

Benim bildiğim bir insan bir şirkete ortaksa, şirketinin menfaatini ve dolayısıyla kendi menfaatini düşünür. Başka bir şirketin ve dolayısıyla başka bir şirketin hissedarlarının menfaatini değil.

Yok dava açarsanız, Şişe'de size itibarını bozduğu için dava açar. Burnunuzdan getirir tarzı ıvır zıvır saçma sapan yazılar yazıp, insanları hakkını aramaması gerektiği konusunda galeyana getiren sensin.

Soda hissedarlarının menfaatine bir şey yazamıyorsun, bari en azından saçmalama.

6. Günlük aracı kurum alım/satımları ile orta vade fiyat tahmini yapmak mümkün değil.

Soda'nın trendi geçen Haziran ayında dolar bazlı 200 haftalık ortalamayı aşağı kırması ile bozuldu. Bakın grafiğine 2010'dan bu yana 200 haftalık ortalama hiç kırılmamış. Yaklaşık 6 ay bizlere kabusu yaşattıktan sonra geçen ay 200 haftalığı yukarı kesti. Hem de tarihi bir işlem hacmi ile.

Herşey düzeldi, yeniden yükseliş trendine giriyoruz derken, önemli bir direnç olan 0.382 direncinden geri döndü.

200 haftalık 1.05 usd direncini kırıp, 1.12 usd de olan 0.382 direncine kadar olan kısa yükselişte Citi 8.8 milyon lot hisse toplamıştı. 1.12'ye gelince buradan satışa başladı ve birkaç gün içerisinde aldığı 8.8 milyon lotun tamamını sattı.

Kısacası kısa vadeli hareketlerin pek bir önemi yok, önemli olan ralliyi başlatacak dirençlerin yüksek hacimle geçilmesi.

0.382 direncinin kırılması ilk şart. (1.12 dolarda)

7. Soda sayesinde takas takip uzmanı olmaya başlayacağım. Günlük aracı kurum alım-satımları ile kimin aldığından %100 emin olmak mümkün değil. Yabancı her gün farklı bir aracı kurum kullanıyor. Merrill ile çok fazla alım yapmıyor, Merrill'i daha çok fonlar kullanıyor.

Yabancı bir gün Yapı Kredi Yatırım ile alıyor, ertesi gün Hsbc Yatırım ile satıyor. Başka gün Gedik ile alıyor sonra çok alakasız küçük bir aracı kurum ile satıyor.

Demek istediğim aracım kurum dağılım takibi fayda sağlamıyor, takas takibini düzgün yapmak lazım.

Oraya buraya saldirarak birsey elde edemezsin syilmaz. Sadece 5 sene oraya buraya saldirmislikla kalirsin. Bir de unlu olursun. Oldun bile.

Git ac bir dava, 5 senede birsey ciksin, 1000 lot Soda benden. Yazimi bulur forum huzurunda istersin karsiligini. Aynisini ben de isterim ama.
    Koca sirket sanki cingar cikarilacaginin hesabini yapmadi.

Sayfa 489/899 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •