Sayfa 512/899 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by ironman16 Yazıyı Oku
    Hisselerin mülkiyeti CHPye ait olmakla beraber kar temettü geliri Türk Dil Kurumu ile Türk Tarih Kurumu’na bırakılmış durumda. Yani CHP esasında bu vasiyetin uygulandığının denetçisi konumu var.Yani dolayli yollardan devlettin kasasina giriyor zaten para yargara koparmanin alemi yokki...

LG-H870 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    E biz CHP mi yiyor dedik arkadaşım kendi kendine bana mı tafra yapıyorsun hükumete mi tafra yapıyorsun anlamadım.

Akepe bu hisselere el koyamaz . Önce varlık fonuna atacaklar ondan sonra da satacaklar güya. Yaptım olduyla kapanmaz .

Şişe grubu da bu süreçte yatırımcılarını kendi yanına çekmek yerine tüm şişe hisselerinde kendine sövdürüyor.

Yalnız bu pilav daha çok su götürür. Pakistan ziyareti boşa yapılmadı bugün. Hükümet SPK üzerinden bir şeyler yapacak bence.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    E biz CHP mi yiyor dedik arkadaşım kendi kendine bana mı tafra yapıyorsun hükumete mi tafra yapıyorsun anlamadım.
    Hukumete diyor iste. Sormustun ya bu para nerde diye. Devlete gidiyor zaten diyor. Ben mi yanlis anladim soruyu cevabi acaba.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Hukumete diyor iste. Sormustun ya bu para nerde diye. Devlete gidiyor zaten diyor. Ben mi yanlis anladim soruyu cevabi acaba.
    Her neyse . Yalnız şöyle bir durum da var bence . SPK çimentoların değerleme raporunu yatırımcı lehine güncelletmis. Geçen hafta bir kanun tasarısı da vardı. Bir şekilde Şişe birleşmesine de yatırımcı lehine kararlar alacaklar yahut şişe onlara bırakmadan kendisi olumlu bir şeyler yapacak. Ne olur bilmiyorum, şık bir temettü olabilir mesela . Tamamen sallama. 2020 yılının ilk 6 aylık karlarını her şirket temettü olarak dağıtabilir, değerlemeye dahil değil çünkü .

Orda cogunluk PD'ye gore hesaplaniyordu once.

%50 PD %45 INA %5 Emsalleri

Bu adil bir sonuc cikarmiyor. Hissenin fiyatini dibe cekersen bekletirsin 6 ay, degerlemesi dusuk cikar.

%50 INA %25 PD %25 Emsal olarak degistirildi. Tabi ki yatirimci icin daha adil.

Bunda da o tur birseyler olacaktir. Yani yatirimcisi icin daha adil. Bakalim degeri neymsi gorelim.

Alıntı Originally Posted by ironman16 Yazıyı Oku
    Hisselerin mülkiyeti CHPye ait olmakla beraber kar temettü geliri Türk Dil Kurumu ile Türk Tarih Kurumu’na bırakılmış durumda. Yani CHP esasında bu vasiyetin uygulandığının denetçisi konumu var.Yani dolayli yollardan devlettin kasasina giriyor zaten para yargara koparmanin alemi yokki...

LG-H870 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bütün mesele yönetim kurulu üyeliklerinde,ballı börekli maaşlarda,yeni alınacak elemanlarda.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

6. simdi her şirket bire bir dönüşsse; ortakların payları

YENİ HİSSE ORANLARI SİSE
    MUNZAM SANDIK CHP ISCTR HALKA AÇIK SİSE HALKA AÇIK
    28.78 20.26 23.10 27.86
    chp+ munzam : 49.04

eğer yapı kredinin sacma dönüşümü olursa

YENİ HİSSE ORANLARI SİSE
    MUNZAM SANDIK CHP ISCTR HALKA AÇIK SİSE HALKA AÇIK
    28.65 20.17 23.00 28.18
    chp+ munzam : 48.82

ne yalırsa yapılsın munzam+ chp : yuzde 50 yi asmıyor, bu nedenle adil deger ne ise ona göre degerlenecektir.

7. T. İş Bankası hisseleri miras yoluyla CHP'ye geçmiş, hissesine düşen temettüler de TTK ve TDK'ya verilmektedir. CHP'nin burada tek işlevi yönetim kuruluna verdiği 4 üyedir. Bu üyeler de 10 kişilik Yönetim Kurulu içinde oy çoğunluğuna sahip değildirler. Bu nedenle siyasi partilerin ticaret yapma yasağı kapsamında değerlendirilmesi söz konusu değildir. Bankayı ve iştiraklerini fiilen yöneten konumunda değildirler. Bu nedenle hisselerin hazineye devri ile ilgili tartışmalar gizli ajanda olarak değerlendirilebilir. Daha net olmak gerekirse devletin kuruyan ekonomik kaynakları nedeniyle bu hisseleri hazineye aktararak temettü gelirlerine el koymak ya da satarak finansman temin etmektir. Bu kadar ısrarın başka ve masum bir nedenini aklım almıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by cemmer97 Yazıyı Oku
    T. İş Bankası hisseleri miras yoluyla CHP'ye geçmiş, hissesine düşen temettüler de TTK ve TDK'ya verilmektedir. CHP'nin burada tek işlevi yönetim kuruluna verdiği 4 üyedir. Bu üyeler de 10 kişilik Yönetim Kurulu içinde oy çoğunluğuna sahip değildirler. Bu nedenle siyasi partilerin ticaret yapma yasağı kapsamında değerlendirilmesi söz konusu değildir. Bankayı ve iştiraklerini fiilen yöneten konumunda değildirler. Bu nedenle hisselerin hazineye devri ile ilgili tartışmalar gizli ajanda olarak değerlendirilebilir. Daha net olmak gerekirse devletin kuruyan ekonomik kaynakları nedeniyle bu hisseleri hazineye aktararak temettü gelirlerine el koymak ya da satarak finansman temin etmektir. Bu kadar ısrarın başka ve masum bir nedenini aklım almıyor.
    Kaynak kalmadı diye sahip olmadığı mallara çökmesi nasıl açıklanabilir?

Sayfa 512/899 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •