Sayfa 837/899 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 6,689 - 6,696 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by muratertug Yazıyı Oku
    Kendi hesaplamama göre birleşmeden sonraki açılış fiyatı : Sise piyasa değeri + (0.37 × soda piyasa degeri) + (0,28 × trakya piyasa degeri) + (0,22 × anadolu piyasa degeri) + (0,49 × denizli piyasa degeri) / 3064
    Şu anki fiyatlara göre: (5.50 X 2250) + (0,37 x 6,10 x 1000) + (0,28 x 3,59 x 1250) + (0,22 x 4,64 x 750) + (0,49 x 7,99 x 15) / 3064 = 5,46

2. 6,14 / 1,16 = 5,30 üzeri her rakamda ayrılma hakkını kullanmayı düşünmem. YTD

3. Oranlarda değişiklik olacağını sanmıyorum.Fiyatta güncelleme yap diyeceklerdir. Çimentolarda böyle oldu. Uzun zamandır bekliyoruz biraz daha dişimizi sıkarız. Temmuz ayıda yatay devam edip Agustosta yukarı ivmelenir diye umuyorum.26 Ağustos itibari ile de şişe olup yolumuza devam ederiz.Eski tebliğle yeni tebliğ arasında fark yok niye 3 ay beklettiler neden yatırımcılardan görüş istediler. 2 tane şirket kur Borsaya aç piyasadan parayı topla sonra baskila düşür halka arz fiyatının altina indir..hop birleştircem de yatırımcı ne hali varsa görsün...

Mi Note 10 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Şu anda SODA 6.10 ŞİŞE 5,50
    Aralarındaki oran 1.11
    Değişim oranı 1.16 olduğu halde şu andaki fiyatlar normal değil. Bilmediğimiz birşey mi var. Oranlarımı düşecek

SM-G615F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by teo6741 Yazıyı Oku
    Dün yapılan aydınlatma aciklamasinda bu seneki kar rakamina ait bir bilgiye rastlayamadım. İlk ceyyrek ve ikinci çeyrekte elde edilen kar rakamını ne yapacaklar. Onunda Üstüne yatmazlar umarım.
    Aynen öyle olacak. 2019 verileriyle birleşiyorlar. 2020 nin karını hesaplamıyorlar ama koronasını hesaplıyorlar. Kayserili mantığı alırken mi satarken mi ....
    Ondan sonra dimitris neden sövüyor ben ne yapayım adamlar iyi aile çocuğuysa.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by alperozdemir1 Yazıyı Oku
    arkadaşlar, şu anda şişe ile soda fiyatı arasında açıklanan birleşme oranlarına göre korkunç bir arbitraj var. Sizce sebebi nedir?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Geçen ay da şişe ucuz kalmıştı galiba. Çok da şey etmemek lazım ayarlar iş yatırım onu tahtada .

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Ayan Yazıyı Oku
    Bir umut ama 1.16 oranını , 1. 18 e çıkarıp bir parça bal sürebilirler diyorum. Uzun yıllar Soda Şişe rasyosu 1.25 den aşağı düşmemiş ki.. Belki utanırlar, belki yıllarca ağızlara sakız olmak veya mahkemelik olmak istemezler...Bu anormal baskı, yabancı satışı ayakları belki bu yüzdendir diye değerlendiriyorum. Çünkü SPK ya falan çpk yazı ve mesaj gönderildi..Sosyal medya da yazılıp çizildi..Yabnacı gözünde bile gülünç duruma düşüyoruz..Herhalde müzebbibleri bir sorumluluk taşır..
    Onu kadarcığı yaparlar diye umuyorum ben de , memnun olup ne kadar yatırımcı dostu bir SPK / İŞ BANKASI var diye dua etmemiz için.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by ironiman Yazıyı Oku
    Oranlarda değişiklik olacağını sanmıyorum.Fiyatta güncelleme yap diyeceklerdir. Çimentolarda böyle oldu. Uzun zamandır bekliyoruz biraz daha dişimizi sıkarız. Temmuz ayıda yatay devam edip Agustosta yukarı ivmelenir diye umuyorum.26 Ağustos itibari ile de şişe olup yolumuza devam ederiz.Eski tebliğle yeni tebliğ arasında fark yok niye 3 ay beklettiler neden yatırımcılardan görüş istediler. 2 tane şirket kur Borsaya aç piyasadan parayı topla sonra baskila düşür halka arz fiyatının altina indir..hop birleştircem de yatırımcı ne hali varsa görsün...

Mi Note 10 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dostum sen böyle deyince aklıma geldi m SPK güncelleme istediğinde değerleme oranlarını değiştirin demişti. Bu adamlar da aynı bizim değerleme raporundaki oranlar gibi oranları değiştirmişti yatırımcı lehine .

Onlar nasıl böyle oranla falan birleşti de biz 1 aylık ortalamayla yapıyoruz. Yahu biz yiyemiyoruz siz yiyin mi dediler yatırımcıya.

Bende de adana vardı ama hiç takip etmemistim süreci. Aramızda takip eden var mı? Onlar oranları ve ayrılma fiyatını nasıl belirlediler .

Sayfa 837/899 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •