Sayfa 471/899 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 3,761 - 3,768 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Yani biz ya sabır çektikçe aşağı geliyor. Birleşme ile ilgili inceleme neden bu kadar uzun sürüyor anlamak mümkün değil bari belirsizlik bitse de yönümüzü bulsak. Hangi şirket daha degerli olacak diye tartışırken biz fk ort 6 civarı zaten bu fiyatlama bile ölü vaziyette. KY kiyilirken olmasi gereken esas fiyatlamanin %50 uzagindayiz. Yaziklar olsun bu işi bu hale getirenlere. Çöp oldu canım hisse, yazıklar olsun!

2. Anacm çağrı fiyatının altına geldi şaşılacak iş bu kadarda baskı olurmu.bu iş mahkemede biter demedi demeyin.

3. Yani herkesin bir mahkeme beklentisi var ama bu ülkede küçüksen kaybedersin. Hele ki belirlenen fiyat üzerinden kimsenin pazarlık yapma ihtimali olduğunu düşünmüyorum. Çimento birleşmesinde ne kadar sürede belirlenmişti hatirlayan varsa bizi bilgilendirirse sevinirim keza bu iş netlesene kadar bu seviyelerin üzeri pek olmayacak gibi. Bekledikce firsat maliyeti yaratıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by engenius Yazıyı Oku
    Yani herkesin bir mahkeme beklentisi var ama bu ülkede küçüksen kaybedersin. Hele ki belirlenen fiyat üzerinden kimsenin pazarlık yapma ihtimali olduğunu düşünmüyorum. Çimento birleşmesinde ne kadar sürede belirlenmişti hatirlayan varsa bizi bilgilendirirse sevinirim keza bu iş netlesene kadar bu seviyelerin üzeri pek olmayacak gibi. Bekledikce firsat maliyeti yaratıyor.
    19 günde belirlenmiş.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    ......................Uzun vadede kim ne derse desin aslan payı Soda nındır bu birleşmede...................Şişe gurubunun amiral gemisi herşeyi SODA dır...................... uzun vadeci pek çok Soda yatırımcısı olduğunu biliyorum.....................Unutulmamalı ki Soda yoksa Şişe gurubu Topal ördek gibidir..
    Uzun vade nedir 6 ay mı? 6 ay sonra soda yoksa nasıl uzun vadede aslan payı sodanin oluyor. Şişe grubunun içinde eridikten sonra diğerlerine ayrı bize ayrı temettü mü verecekler. Bitti artık bunlar . Şuan benim amiral gemim 6 ay sonra herkesin amiral gemisi olacak . İler tutar yani yok bu yazılanların.
    3 yıl sonra tek başına yıllık yarım milyar dolar kar getirecekti.

Ama değişim oranını beklemek lazım. Beğenilmezse , sosyal medyanın mahkemeden daha etkili olacağına inanıyorum, birçok örneği var .

6. Açıklama öncesi son 1 aylık ortalama fiyat ve , birleşme işlemi gerçekleşmesi durumunda geri alım zorunluluğu olan seviye 6,37.
    Bu durumda, 6,37 nin altında oluşan ve işlemin biteceği tarihe kadar işleyecek faizi de eklediğimiz de bulacağımız fiyat, riski olmayan ama potansiyel getirisi olan seviye olacaktır.
    Mesela 6,25 e indi diyelim, 6,37 ye kadar Yüzde 2 fark var, paranın faiz maliyeti bu örnekte 2,5 aya tekabül ettiğine göre güvenli bir şekilde beklenebilir.
    hesaplamalara ve fiyatlara bu yönüyle bakıp yeni alımlar için bu stratejiyi dikkate almak lazım bence.
    Bu arada herkes değişim oranına odaklanınca, ana şirket şişe nin piyasa fiyatı veya şirket değeri ne kimse bakmaz oldu, yani borsa da işlem görürken beklentilere ve endekse göre değil, birleşme işlemine göre pozisyonlar alınmaya başlandı. Ne acı.
    Grubun bu kararı açıklama zamanlaması çok talihsizlik oldu kanımca.

7. 5 nisanda ina yı 12 aylık hedef olarak 10 039bulmuş halk yatırım 31 aralık piyasa değeri 6.180 bu durumda değerleme %50 %50 yaparsak 8100 gibi bir rakam çıkar tabi abd yatırımı yok.şişe için 6.68 fiyat bulmuş bu durumda değişim1.212 olur. ytd.

8.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Uzun vade nedir 6 ay mı? 6 ay sonra soda yoksa nasıl uzun vadede aslan payı sodanin oluyor. Şişe grubunun içinde eridikten sonra diğerlerine ayrı bize ayrı temettü mü verecekler. Bitti artık bunlar . Şuan benim amiral gemim 6 ay sonra herkesin amiral gemisi olacak . İler tutar yani yok bu yazılanların.
    3 yıl sonra tek başına yıllık yarım milyar dolar kar getirecekti.

Ama değişim oranını beklemek lazım. Beğenilmezse , sosyal medyanın mahkemeden daha etkili olacağına inanıyorum, birçok örneği var .
    Sayın dimitris 3 yıl sonra tek başına yarım milyar dolar kar getirecekti demişsiniz bu hesaplamalara girecek.5 yıllık kar ve temettü değerlemede yer alacak.

Sayfa 471/899 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •