Sayfa 735/899 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 5,873 - 5,880 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Sn. alanlı, şikayet dilekçenize baktım. Çok güzel olmuş. Sizin de elinize sağlık. Ben de Cimer üzerinden gönderdim. Benim klasörler dolusu şikayetim var ve 10 yıldır yazmayı bırakmıştım. Bizim borsada resmen tcvz var diye de çok fazla ilgilenmek istemiyorum ama bazen şeytan dürtüyor yapacak bir şey yok. Tekrar elinize sağlık. Ses getirecek dilekçeler yazmak lazım.
    Paranızın, emeğinizin ve zamanınızın kıymetini bilin... Çaldırmayın...

2.  Alıntı Originally Posted by viopandtrade Yazıyı Oku
    Yönetim kurulunun buna yetkisi olmaması lazım bana göre de, böyle bir brleşmeye patron ve ortaklar karar vermeli genel kurulda, ancak oyak grubu birleşmesine baktım, yönetim kurulu kararıyla deniyor, hiç genel kurulda görüşülmemiş, zaten senede bir oluyor olağan hallerde.
    Orada birleşenler çimento üretiyorlar. Bu birleşmede ise 5 cam ürünleri üreten ve bir soda ürünleri üreten şirket birleşmesi sözkonusu. Dolayısıyla yatırımcı tercihi ortadan kalkıyor.

https://www.spk.gov.tr/Duyuru/Goster/20131224/0

5) Fiili ana faaliyet konusunun değişmesi işleminin önemli nitelikteki işlem olarak sayılması için yapılacak esas sözleşme değişikliği, halka açık ortakların fiili ana faaliyet konusunu yan faaliyet haline getirmesi veya ana faaliyet konusunu oluşturan mal ve hizmet üretiminin işleyiş sürecini önemli ölçüde değiştirmesi koşuluna bağlanmıştır.

6) SPKn’da yer alan önemli nitelikteki işlemlere ilişkin genel kurul toplantı ve karar nisapları belirlenmiş, ayrıca hangi önemli nitelikteki işlemlerin kişisel olmayan nitelikte işlemler olduğu düzenlenerek, kimlerin genel kurulda oy kullanamayacakları hükme bağlanmıştır.

Her nekadar ana hissedar SİSE de olsa, genel kurul onayı alması gerekli diye düşünüyorum .

Yazdığım gibi, joker gerekti zamanda kullanılmak için bekliyor cepte. Hiçbir hukuk, tebliğ vb. yatırımcının 5 cam fabrikasıyla birleşmeye hele de avantajsiz fiyatlara hissesini satmaya, değiştirmeye zorlayamaz. Borsanın, yatırım mantığını aykırı.

Her ne kadar az konuşıluyorsada CAN ALICI nokta bu.

Milyon lotu olan kurumlar, kuruşular var. Bu birleşme çok mahkeme uluslararası tahkim görür.
    Artık ellerinde KAPI GİBİ PWC raporu da var. İstedikleri kadar bizi bağlamaz desinler.

Yani aşk, ihtiras, soygun, aldatma hepsi bu filmin içinde ve film devam ediyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Sanane Yazıyı Oku
    Sn. alanlı, şikayet dilekçenize baktım. Çok güzel olmuş. Sizin de elinize sağlık. Ben de Cimer üzerinden gönderdim. Benim klasörler dolusu şikayetim var ve 10 yıldır yazmayı bırakmıştım. Bizim borsada resmen tcvz var diye de çok fazla ilgilenmek istemiyorum ama bazen şeytan dürtüyor yapacak bir şey yok. Tekrar elinize sağlık. Ses getirecek dilekçeler yazmak lazım.
    Gerektiğinde tablo yaypı resim kullanırsanız sevinirim, çok zaman haracayarak yapmış olduğunuz çalışma da rakamlar birbirne geçmiş. Kafa karıştırıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Umarim öyle olur . Son 1 yıldır mahvettiler yatırımcıları.
    Katılıyorum sayın Dimitris çok pis oyuna getirdiler...O kadar fırsat kaçtı ki diğer yerlerde. Kürk tavuk gibi oturup beklettiler. Bi ramak kaldı İŞ C ye geçmeme...

5.  Alıntı Originally Posted by alanlı Yazıyı Oku
    Orada birleşenler çimento üretiyorlar. Bu birleşmede ise 5 cam ürünleri üreten ve bir soda ürünleri üreten şirket birleşmesi sözkonusu. Dolayısıyla yatırımcı tercihi ortadan kalkıyor.

https://www.spk.gov.tr/Duyuru/Goster/20131224/0

5) Fiili ana faaliyet konusunun değişmesi işleminin önemli nitelikteki işlem olarak sayılması için yapılacak esas sözleşme değişikliği, halka açık ortakların fiili ana faaliyet konusunu yan faaliyet haline getirmesi veya ana faaliyet konusunu oluşturan mal ve hizmet üretiminin işleyiş sürecini önemli ölçüde değiştirmesi koşuluna bağlanmıştır.

6) SPKn’da yer alan önemli nitelikteki işlemlere ilişkin genel kurul toplantı ve karar nisapları belirlenmiş, ayrıca hangi önemli nitelikteki işlemlerin kişisel olmayan nitelikte işlemler olduğu düzenlenerek, kimlerin genel kurulda oy kullanamayacakları hükme bağlanmıştır.

Her nekadar ana hissedar SİSE de olsa, genel kurul onayı alması gerekli diye düşünüyorum .

Yazdığım gibi, joker gerekti zamanda kullanılmak için bekliyor cepte. Hiçbir hukuk, tebliğ vb. yatırımcının 5 cam fabrikasıyla birleşmeye hele de avantajsiz fiyatlara hissesini satmaya, değiştirmeye zorlayamaz. Borsanın, yatırım mantığını aykırı.

Her ne kadar az konuşıluyorsada CAN ALICI nokta bu.

Milyon lotu olan kurumlar, kuruşular var. Bu birleşme çok mahkeme uluslararası tahkim görür.
    Artık ellerinde KAPI GİBİ PWC raporu da var. İstedikleri kadar bizi bağlamaz desinler.

Yani aşk, ihtiras, soygun, aldatma hepsi bu filmin içinde ve film devam ediyor.
    Güzel bir noktayı yakalamışsınız,
    Sodaya bariz haksızlık yapılıyor, 1.16 değişim oranı ile SPK dan geçmeme olasılığı çok yüksek, veya birleşmenin bu koşullarda feshi olanak dahilinde, ben şişeleri sattım sodaya döndüm.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    No'luyoruz !

Tahtada kayda değer alıcı var mı? hayır.Borsa yine tedirgin,yine kararsız.
    Peki bu durum senedi kontrol etmeyi daha da kolaylaştırıyor mu? elbette.
    Adamların kafalarında bir plan,bir hesap var.370 milyon lot dolaşımda olan bir senet.PD/DD 0.92 ki böyle bir sanayi senedi için bedava.
    Şimdi derim ki,kimse doğmamış çocuğa don biçmesin.Boşuna endişelenip sinirlenmesin.
    Bu landa 3 unsur olabilir ve senet bu yüzden düşürülüyordur.
    1 ) Ayrılma hakkı fiyatını düşük tutmak için hergün senedi düşürüp baskılayarak ortalama fiyatı düşürmek.
    2 ) Bu senette çokça yabancı olup son zamanlarda borsadan büyük yabancı çıkışı sebebiyle fiyatı düşük tutup "vereceksen buradan ver" demek.
    3) Yatırımcıyı bezdirip çağrı fiyatının çok düşük olacağı algısı yaratarak "ver lan malları ! boşuna bekleme ! " demek.
    Evet kardeşlerim; dördüncü şıkkı bilen varsa lütfen eklesin.
    Ayrılma hakkı fiyatının tahtayla bağlantısı kalmadı bugün için. Geçmişteki ortalamalar etkili. Ama değerleme raporu fiyatlarını TL bazında görmediği için ortalamalar da önemli değil artık.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by viopandtrade Yazıyı Oku
    Güzel bir noktayı yakalamışsınız,
    Sodaya bariz haksızlık yapılıyor, 1.16 değişim oranı ile SPK dan geçmeme olasılığı çok yüksek, veya birleşmenin bu koşullarda feshi olanak dahilinde, ben şişeleri sattım sodaya döndüm.
    Soda 'ya yapılmayan haksızlık mı kaldı. İffet oldu , yakında Aksaray pavyonlarına da düşer.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Soda 'ya yapılmayan haksızlık mı kaldı. İffet oldu , yakında Aksaray pavyonlarına da düşer.
    Aynen arkadaşım ordanda Karaköy yada bedderesi yada eski kapanan Bursa’daki yeni evlere düşürürler bu keraneciler bu hisseyi.... resmen alay ediyorlar 4,50 4,41 de düşürürler böyle giderse eğer...nasıl olsa nekadar düşük tutarsak hissenin ederi verilen teklif birleşme ve ayrılma bu olursa neden olmasın dedirtmeye çalışıyorlar....
    Onların oyununu tek bozacak SPK dır başka çaremizin olmadığını düşünüyorum umarım onlarda yan çizmezler bu kepazeliğe izin vermezler beklentimiz budur....!!!!

Asla ytd....!!!!

Sayfa 735/899 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •