Sayfa 379/899 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479879 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 3,025 - 3,032 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Yabanci aldi diyecekler.

Doce'nin ve Citi'nin %100'u, Teb ve HSBC'nin %75 yabanci olarak sayiliyor. Aracidan araciya gore degisiyor yanliz. Genelde baktiklarim yabanci hesaplamalarinda boyle kullaniyor.

Bana sorasin yabanci kurumlardan islem yapanlarin %99'u yerli y.saklar. He biraz salladim ama, anladiniz.

Sen bir Gedik'ten alsan eline verebilirler, ama oraya Citi koyunca daha iyi intiba uyandiriyor. Borsa algi degil mi sonucta? En kolayi da bu.

Ah ah, biz de yapalim dedik. Ama heriflerin komisyon oranlarini fakirlikten odeyemedik, yerli kurumlari kullaniyoruz. Benim ABD'de Citi hesabim var, has be has yankee hem de. Singapurlu Malezyali cakma Citi degil. Herifler %0.5 komisyon istiyorlar. Ben araciya %0.015 veriyorum.

Bir de Cete para babasi Citi geldi diye verdikce verir. Yerli kurum olunca aciyorlar.

3. Cok guzel bir grafik;

Hisse 200 EMA'yi kirdi, simdi onaya gelmis, onayini da aldi bana gore. Sabirla beklemeye devam.

https://mobile.twitter.com/revo_62/s...191040/photo/1

Sisecam' ın ABD yatırımına dair paylaştığı bilgi notu; (Ciner ile ortaklık yapıp üretim şeklini değiştirmesinin çok faydalı olacağı söyleniyor)

Eşit üretim ortaklığı ile Ciner Grubu ile ABD’nin Wyoming eyaletinde bu fırsatı değerlendirme kararımızın arkasındaki en önemli gerekçeler arasında pazara ilişkin beklentiler, doğal soda üretiminin sentetiğe kıyasla yüksek karlılık seviyeleri olmasının yanı sıra, Ciner Grubu’nun da bu alanda dünyanın bir numaralı üreticisi olarak sahip olduğu know-how ve tecrübedir. Bildiğiniz üzere, Şişecam Kimyasallar Grubu hali hazırda sentetik soda alanında da dünyanın diğer bir numaralı üreticisi olan Solvay ile uzun yıllardır benzer yapıda bir ortaklığı başarı ile yürütmektedir.
    Yönetsel, finansman ve üretimden pay anlamında tamamen eşit koşullarda yürüyecek bu ortaklık ve yatırıma ilişkin bazı rakamsal beklentilerimiz ise şu şekildedir:

ï‚· Yatırım Tutarı:
    Toplam yatırım tutarının yaklaşık 2 milyar $ seviyesine yakın olması beklenmektedir. Bu tutarın ortaklarca %20 sermaye-%80 kredi ile eşit miktarda finanse edilmesi öngörülmektedir. Payımıza düşen yatırım harcamalarının ağırlıklı 2021-2023 döneminde yıllık olarak 200-250 milyon $ seviyelerinde gerçekleşmesi planlandığından, kredinin 2021’den itibaren harcama tutarlarına paralel şekilde kullanılması beklenmektedir. Muhtemel kredinin koşullarının bu yatırım döneminde geri ödemesiz, ancak üretime geçtikten sonra 10+ yılda geri ödemeli olacak şekilde oluşturulması hedeflenmektedir. 2019-2021 dönemindeki yatırım tutarı ise son derece düşük olup, yatırımın yasal izin süreçleri ile ilgili olacağından, sermaye ile finanse edilmesi planlanmaktadır.

ï‚· Ciro, FAVÖK Etkisi: 2024 yılı içerisinde üretimin başlamasıyla, nakit ve ciro yaratması planlanan bu yatırımdan Topluluğumuz payı olacak 1.25 milyon ton doğal soda ve 100bin ton sodyum bikarbonatın ABD pazarının yanı sıra yakın coğrafyalara ihracatı planlanmaktadır. Fiyatların yükselme beklentisine rağmen, konservatif olarak cari soda ve
    sodyumbikarbonat fiyatlarıyla dahi hesaplandığında, tam kapasite üretimle beraber, Soda Sanayii ve Şişecam’ın cirosuna konsolide edildiğinde yıllık 300 milyon $ seviyelerinde katkı sağlaması beklenmektedir. Üretim maliyetlerinin sentetik sodaya kıyasla daha avantajlı olması nedeniyle de, mevcut faaliyetlerimize kıyasla 250-300 baz puan daha yüksek FAVÖK marjı getirmesi beklenen bu yatırımın iç karlılık oranının %13-15, geri ödeme süresinin de 6-7 yıl aralıklarında olması öngörülmektedir.
    Özellikle 2019-2021 döneminde yatırım tutarının çok düşük olması nedeniyle, kar dağıtım politikalarımızda bir değişiklik olmasını da beklemediğimiz bu yatırım ile beraber, yatırımın tamamlanması sonrasında Şişecam’ın dünyanın en büyük ilk 5 soda külü üreticisinden biri konumuna ulaşacağını da eklemek isteriz.

5.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Pekiii size 10 puanlık bir uzmanlık sorusu.

Deutschebank ve Citibank 40 yıldır ülkemizde faaliyetteler.

Doyçe'nin sitesine girince >>> https://www.db.com/turkey/index.html

Ülkemizde yalnızca kurumsal müşterilere hizmet verdiğini belirtiyor. Yani benim bir şirketim olsa ve şirketim adına Soda hissesini Doyçebank Türkiye'den hesap açıp alsam takaslarda sanırım yine Doyçe olarak gözükecek ve sizler de ahaaa yabancı alıyor, Doyçe iyi mal aldı bu hafta eheuehe mı diyeceksiniz yoksa Doyçe Tr yerli mi sayılıyor takaslarda?
    Öylelerine bıyıklı yabancı deniyor sanırım.

işyatırm, gürleyen: soda da hikaye var, lakin bugün mü, seneye mi almalı, dedi. tüm portföyü 1-2 sene içinde soda ya geçmiş olacağım gibi görünüyor.

7. Aman allahim, neler oluyor, alim geldi, 40i kiracak simdi.

Oralet hocam bu arada senin lidfa5 olmus tebrikler hala varsa iyi gitmis. Uyduruk hisselerden kazandi millet parayu bu rallide.

Sayfa 379/899 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479879 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •