Sayfa 453/899 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 3,617 - 3,624 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    bugün hacimsiz aşağı salınca 6.54 ten az bişey alayım dedim, hemen geldi. kapanış kötü ama bekleyeceğim, stop-loss yok bende.

biraz pwc şirketini inceledim. fortune 500 listesindeki 425 şirketle ortak çalışmaları var. faaliyetleri arasında yok yok. yapay zekadan verimliliğe enerjiye kadar çok geniş bir çalışma sahası var.

sanırım iyi bir referans olacağı düşünelerek seçilmiş ve bir tür atlama taşı vazifesi yapacağı düşünülmüş.

bu sefer yol çok uzun galiba. anacm ve dencm dışındaki grup hisseleri uzun vade taşımaya değer. ama paşabahçe de yedek oyuncu olarak oyuna dahil olunca, belki hepsi de taşımaya değer. paşabahçe halka açılınca asıl o zaman her şeyi net görebiliriz.

yatırım tavsiyesi içermez.
    iyi akşamlar.

PWC'nin yerli subesinin merkez ile baglantisi yok. Bunlarin hepsinde boyle.

Mesela Lio Yagda 50 ton zeytinyagi stogu gostermisti Deloitte. Sirket battiktan sonra acildi bakildi, 4 tane zeytin tanesi cikti depodan.

The China Hustle diye filmde anlatiliyor. PWC, ER, Deloitte hep olmayan sirketlere degerleme yapmislar. Cunku yerli franchise. ucretini aliyor geciyor.

PWC'den ziyade Sisecam kurumsal bir sirket, yaniltici birseyler yapilabilecegine hic ihtimal vermiyorum, hersey uluslararasi standartlara gore yapilacaktir, kimsenin hakki kalmayacaktir.

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    PWC'nin yerli subesinin merkez ile baglantisi yok. Bunlarin hepsinde boyle.

Mesela Lio Yagda 50 ton zeytinyagi stogu gostermisti Deloitte. Sirket battiktan sonra acildi bakildi, 4 tane zeytin tanesi cikti depodan.

The China Hustle diye filmde anlatiliyor. PWC, ER, Deloitte hep olmayan sirketlere degerleme yapmislar. Cunku yerli franchise. ucretini aliyor geciyor.

PWC'den ziyade Sisecam kurumsal bir sirket, yaniltici birseyler yapilabilecegine hic ihtimal vermiyorum.
    evet hocam haklı olabilirsiniz. şimdiye kadar böyle bir süreç yaşadığımızı hatırlamıyorum. belki de franchise istanbul şirketi merkezden daha iyi tanıyordur şirketleri.

bu riski almaya değer.

son 1 yıldır trakya cam zaten en iyisi idi ama diğer şirketlerin de başka alanlardaki kapasitesini düşününce sanki daha uzun vadede daha farklı olacak gibi.

çok uçmaya gerek yok, ama çift haneli rakamlara çıkarıp hepsini birleştirseler kimse "yok yaw daha neler" diyemez. finansal oranlar ortada.

böyle günlerde iyimserlik iyidir der giderim.

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Ne acayip bir topikti su Kulcu harbiden ya! Yazik olacak.
    Bana kiziyorlar, sinirileniyorlar simdi. Ama gunesi balcikla sivayamazsiniz. Kul altin suyunun icine dusse bile kuldur.

Altin suyu icen itfayeciye ne oldu bu arada?
    Biliyorum Mustafa, Alzheimers'imiz yok bizim. Orda hisseye hakaret ediyorum, konuyu dagitmam lazimdi saldirilmasin diye!
    Var mi bir gelisme? O kadar altin suyuna herhalde kulce kulce cikiyordur artik.
    Olacak inşallah, ses frekanslarıyla (963 pıneal gland) devam ediyorum çalışmalara, mantar 🍄 tohumu aldık bakalım yetişecekmi, az gidip uz gidiyoruz bakalım ne olacak, bu arada Yozgat da çevresi olan var mı, ********in birinden lsd aldık parayı gönderdik ürünü göndermedi
    Neyse ne olacak bu sodanın hali arkadaş birleşme sonrası toplu olarak Başkan temettü hissesine gidelim diyorum ben ? Ne dersiniz ???

4. Norveç dünyanın en kaliteli petrolü olan Brent petrolü kendi karasularından çıkaran ülke. 5.5 milyon nüfusu var. İstanbul'un üçte biri.

Lan demişler yalnız unla helva olmaz bal gerektir kazana, baba parası tez tükenir meğer oğul kazana düsturundan hareketle hazır çeşme akıyor ve petrol gelirleri varken evlatlarımızın geleceğini düşünerek bir ulusal fon yapalım.

Petrol gelirlerinin bir kısmıyla kendi belirlediğimiz etik değerlere uyan şirketlerden ve devletlerden hisse ile tahvil alalım. Bu fonu da mevcut iktidar pipisinin keyfine göre kullanamasın, çift taraflı denetim olsun. Tüyü bitmemiş yetimlerin değil henüz doğmamış Norveçli bebeklerin bile geleceği garanti olsun. Bu yüzden;

Fonun sahipliği ile yönetimi birbirinden ayrı ve her iki taraf da fonun faaliyetlerinin tüm alanlarında stratejilerini, kararlarını, uygulamalarını, mali sonuçlarını aylık, üç aylık ve yıllık raporlar halinde tüm kamuoyuna açıklıyorlar.

Fon hem iç hem de uluslararası standartta bağımsız dış denetime tabi. Bu raporlar herkesin erişimine açık. Fon her alanda tam anlamıyla parlamento denetimine tabi. P
    arlamento denetimine açık olan sadece geçmişte yapılan faaliyetler ve sonuçları değil, fonun geleceğe ilişkin stratejik kararları da parlamentoya sunulmak ve onay almak zorunda.

Dolayısıyla ulusal varlık fonunun bütçeye ne zaman ne kadar para aktaracağı, bu paranın nasıl kullanılacağı, fonun portföy yapısı, nelere yatırım yaptığı, ne getiri elde ettiği, yatırım ve risk politikasının ne olacağı, yatırım yaparken uyacağı etik ilkelerin neler olduğu hem kamuoyu tarafından hem de parlamento tarafından biliniyor ve denetleniyor.

Yaptigi yatirimlarda firmalarin etik degerlerine uygun olup olmadigina baktigi icin yatirim yapmama karari aldigi firma listesi diger yatirimcilar icin onemlidir. Mesela bazi İsrail firmalarina Filistin politikalari yuzunden yatirim yapmazlar.

Şeffaf oldukları için anlık portföy büyüklüğü ve veriler : https://www.nbim.no/

2018 itibarıyle yatırımları : https://www.nbim.no/en/the-fund/hold...?fullsize=true Haritada Tr ye tıklayın

2019 verileri yakında açıklanır sanıyorum. Soda ve Şişe'de de yatırımları var haritaya tıklayınca göreceğiniz gibi.

2018 sonu itibarıyla Soda'nın %0,8'i, Şişe'nin %1,2'si Norveç Varlık Fonu'nun. Trkcm ve Anacam'da ortaklığı yok.

2019 sonuçları açıklanınca bakalım Trkcm ve Anacm almışlar mı hiç? Haberleri var mıymış bu birleşme olayından?

Not : Bizdeki Varlık Fonuyla Norveç'in Varlık Fonu'nu karşılaştıracak ilk kişinin ağzına sinek kaçsın.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by mustafa68 Yazıyı Oku
    Olacak inşallah, ses frekanslarıyla (963 pıneal gland) devam ediyorum çalışmalara, mantar tohumu aldık bakalım yetişecekmi, az gidip uz gidiyoruz bakalım ne olacak, bu arada Yozgat da çevresi olan var mı, ********in birinden lsd aldık parayı gönderdik ürünü göndermedi
    Neyse ne olacak bu sodanın hali arkadaş birleşme sonrası toplu olarak Başkan temettü hissesine gidelim diyorum ben ? Ne dersiniz ???
    ISD ne abi?
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

6.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    ISD ne abi?
    Lsd sanırım? Mustafa abeeeeee ne işler çeviriyosun sen? Gaps masasını arıyorum bak, ararun 155i.

Kağıt diye değil ahalinin başına bela olsun diye borsaya açmışlar..

8.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Ne acayip bir topikti su Kulcu harbiden ya! Yazik olacak.
    Bana kiziyorlar, sinirileniyorlar simdi. Ama gunesi balcikla sivayamazsiniz. Kul altin suyunun icine dusse bile kuldur.

Altin suyu icen itfayeciye ne oldu bu arada?
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Lsd sanırım? Mustafa abeeeeee ne işler çeviriyosun sen? Gaps masasını arıyorum bak, ararun 155i.
    Mühendis hocam Stave jopps un tavsiyesi, her insan mutlaka ömründe bir kere deneyimlemeli, ben denedim güzel, 👍 ölmeden birde ayahuasca çayı için, onuda denedim oda mükemmel bi mantar kaldı işte onada önümüzdeki maçlarda bakacağız 🚒

Sayfa 453/899 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •