Sayfa 727/899 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737777827 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 5,809 - 5,816 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Ben kendi adıma 6.39 'un hayal olduğunu düşünüyorum. Bana göre yeni tebliğ çıkacak ve ayrılma fiyatı en az 9.32 olacak .

Ayrılanlar da dönüp ucuz ucuz almasın diye tahta fiyatı da yükselecek.

Ha bir süredir Atatürk hisseleri üzerinde oluşan tartışmalara bakarak spk, iş bankasının ekmeğine yağ sürmez, yarı fiyatından almasına izin vermez diyorum. Ya en yüksek fiyatı belirler ya da birleşmeyi iptale götüren kararlar alır diye düşünüyorum.

Fikirlerim beni bağlar, ytd
    doğru demişssin LAKİNNN

Bizim ky paniktir..
    adamlar zorunluluktan bu fiyatı verdik diyor....
    spk yeni yönetmeliği gelince gereğini yapıp güncelleme istenirse yapacam dedi
    PWC firmasıda ortalama bir rakam verdi...
    yok spk DAHA YÜKSEK ÇIKARIRSA Kİ ASIL KORKULARI DA SANIRIM BU (PWC verdiği fiyatın aslında kadük olduğu ortada diyemiyor) astronomik rakamlar oluşursa da iptal de edebilirim dedi

tüm bunlarda anlaşılmayacak ne var......

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by kibarmelih69 Yazıyı Oku
    doğru demişssin LAKİNNN

Bizim ky paniktir..
    yok spk DAHA YÜKSEK ÇIKARIRSA Kİ ASIL KORKULARI DA SANIRIM BU (PWC verdiği fiyatın aslında kadük olduğu ortada diyemiyor) astronomik rakamlar oluşursa da iptal de edebilirim dedi

İptal ederlerse işimize gelir, keşke iptal etseler .

Alıntı Originally Posted by kibarmelih69 Yazıyı Oku
    doğru demişssin LAKİNNN

Bizim ky paniktir..

Sende doğru demişsin lakin

Zorunlu verdiği tarihten itibaren 27 sinde neden bukadar düşüş yaşadı neden ?? İlk çeyrekte bile 403 milyon kar eden şirket bırakın yatırımı onu bunu bakın hisse değerlerine başka şirketlerle kıyaslayın ve 2 senelik periyotta bu şirketİn değeri ederi bumudur....??? Virüs bahane bunlar herşeyi pilanlamışlar bu hisse bu piyasadan etkilenecek şirket değil birleşmeyi Ve virüsüde Bahane ederek bu fiyatı bilerek yapmıştır...sonuçta bunlar şirketi bilerek baskılayıp belli fiyatta tutmaya çalışmışlar görünen o kılavuza gerek yok uzun vade duran eski arkadaşlar için tam bir işkence olmuş...birazda bu açıdan bakmak gerek...onlar kendi planlarını çok iyi biliyorlar burada iş SPK nın neyapacağı konusu önemli...açıklandığı tarihten itibaren hisse neden yaklaşık %15 niye düşer sebep ne ne oldu ? Niye açıklama yok ? Amacınız korkutmaysa nereye kadar olacak..?? Koskoca bir şirkete yakışıyormu sizce...??? Daha çok şey varda neyse...
    umarım bu yanlıştan dönerler...gerekli açıklamaları yapıp mağdur olan yatırımcıların belirsizliği ortadan kaybolur....!!!
    Hakkımızı sonuna kadar arayalım herkez elinden ne geliyorsa yapsın lütfen resmen tecavüz ediyorlar görünen o..
    umarım kimse yanlış anlamamıştır saygılar....😉🤔

Asla ytd....!!!

4.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Tahtayla ayrılma fiyatı aynı olursa neden uğraşalım genel kurulla , evrak işiyle.

Burada bir sıkıntı da şirket birleşik şişeyi hiç anlatmıyor. Tamam birleşiyoruz da birleştikten sonra nasıl bir şirket doğuyor, hiç bir çalışma yok kamuya açıklanan. Hiçbir aracı kurum da çalışma yapmıyor.

Bu iyi aile çocukları ellerine yüzlerine bulaştırdılar her şeyi.
    Kardeş hiç canınızı sıkmayın. Bu işler biraz teknik. Sizin dediğiniz kurumlarda bu analizi yapabilecek kaç kişi çıkar bilmiyorum. Ama Sizin için yapayım. Birleşme işlemi sonunda en basit anlamıyla olacak olan şu:

Şişe Camın gelir tablosunun en altında yer kar rakamlarıı 31.12.2019 tarihi itibarıyla şöyle:

Birleşme Öncesi:

Net Dönem Karı : 2.700.319
    Kontrol Gücü Olmayan Paylar : 795,785
    Ana ortaklık Payları : 1.904.534

Sermaye : 2.250.000
    Pay Başına kar : 0,85 TRY
    Fiyat : 5,27 TRY
    Fiyat Kazanç Oranı : 6,20

Birleşme Sonrası

Net Dönem Karı : 2.700.319
    Kontrol Gücü Olmayan Paylar : 0
    Ana ortaklık Payları : 2.700.319

Sermaye : 3.064.228
    Pay Başına kar : 0,88 TRY
    Fiyat : 5,27 TRY
    Fiyat Kazanç Oranı : 5,99

ŞİŞECAM artık holding değil sanayi şirketi olacak. O yüzden karşılaştırmayı Sanayi Şirketleri ile yapmak lazım. Net kar rakamında birleşme sonrasında % 2-3 civarında +- oynama olabilir ama ana hatları bu. Kesin rakamı belirlemek için biraz detay çalışmak lazım. O bilgiler elimizde yok. Siz 3 aylık mali tablolara göre ayrıca bu şekilde hesaplama yapabilirsiniz. %,27 olan fiyat yerine başka bir fiyat ile ya da SPK tarafından belirlenecek birleşme katsayılarına göre oluşacak sermaye rakamı ile de hesaplama yapabilirsiniz.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz. Syg.
    Paranızın, emeğinizin ve zamanınızın kıymetini bilin... Çaldırmayın...

5. Ayrıca Defter değeri
    Birleşme Öncesi (Özkaynak/sermaye; 14.622/2250) = 6,49 iken
    Birleşme Sonrası (19.133/3064) = 6,24 olacak.
    Paranızın, emeğinizin ve zamanınızın kıymetini bilin... Çaldırmayın...

Faydali olabilir belki bu sekilde SPK'ya mail atmak.

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Konu: Sisecam Birlesmesi

Sayin Yetkili,

Bir SODA Sanayi A.S yatirimcisi olarak ayrilmada kullanilan 1 aylik Agirlikli Ortalama fiyatin haksiz oldugunu dusunuyorum. Bu durumda herhangi bir sirket fiyati kisa sureligine baskilayip kucuk ortaklarinin haklarini gasp edebilir.

Ben 3 sene once Soda Sanayi hisselerine gelecek projeksiyonari, Cam Elyafi Yatirimi, Wyoming'deki Trona yatirimi, Soda Kulu ve Krom kollarindaki global pazarlardaki buyumeye gore yaptigim arastirmalar sonucunda yatirim yaptim. Grubunun finansallari Soda Sanayi A.S kadar parlak olmayan diger sirketleri ile ilgilenmedim. Bu birlesmeye karsi cikiyorum ve ayrilma hakkimi PWC degerlendirmesinde ongorulen ve senelerdir verilen araci kurum fiyat hedefi rakamlari ile uyumlu olan 9.08 fiyati uzerinden kullanmayi kabul ediyor, haklarimin kurumunuz tarafindan korunacagini umuyorum.

Tesekkur eder, iyi calismalar dilerim.

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Mahkemeyle onla bunla bos bos isler yerine ugrasmak yerine SPK'yi boyle mailler atarak taciz etmek daha iyi olabilir. Tabi orda fiyatlari degistirip elinizde hangi hisse varsa onu yazmak daha mantikli olur.

Hatta 5 hisse varsa, degistirip 5 tane hisse icin atmak mantikli olabilir. Oteki grup sirketlerini kotulemeyi unutmayin. Dikkat edin elinizdeki sirketi kotuleyp kimvurduya gitmeyin . Isteyen araya cimentolari da karistirabilir

7. Şahsen birleşmenin İPTAL olacağını düşünüyorum. Çünkü yeni kanun çıktı, kanun çıktıktan sonra sırf tebliğ çıkmadı diye şu an eski kanuna göre yürütülen işlerle birleşme falan olmaz.. Kanun yönetmelik/tebliğin üstündedir.

SPK nin da elini çabuk tutup şu tebliği biran önce çıkartması lazım..

Birleşme iptal denirse SODA'nın en az 2-3 tavanı olur.. UV'de de 9 lara doğru gider.. ama iş bankası "tamam bu birleşme falan işinden kesin vazgeçtik" demesi lazım, yoksa hissenin tepesinde hep bir kuşku olarak kalacak, hak ettiği fiyatı bulamayacak.

8. Biraz kendime gelip değerli kardeşlerimin değerli yorumlarımdan meseleyi anlamaya çalıştım.Büyük ölçüde anladım da.
    Cuma günü kapanış fiyatıyla 0.93 PD/DD 'ne düşen senedi kimse defter değerine eşdeğer veya altında ayrılma hakkı ilan edemez.Bunu da kimse yemez.Kaldı ki o PD/DD de hangi zamanın ve nelerin ne kadar değerlemesiyle de alakalı.
    SPK'nın bile yatırımcının aleyhine böyle bir karar alacağını düşünmek istemiyorum.
    E peki madem senet neden böyle her gün düşüyor?
    Yıllardır bütün krizleri yaşamış ve analiz etmiş birisi olarak kanaatim şu; Bilindiği gibi Şişe Cam'a hisse alma yetkisi verilmişti.Borsanın böylesine tedirgin ve zayıf kalinde senette henüz planları gerçekleşmeden yapacakları yükseliş hareketi senede olan ilgiyi üzerine çekecektir.
    Ayrıca yabancının da yoğun olduğu bu senette yabancı satışları da olabilir.Yoksa da Şişe Cam senedi baskılayıp mal toplama sevdasında da olabilir.
    Faizlerin neredeyse olmadığı bir ortamda hisse senedi aslında altındır. Ama düşen piyasalarda baskılamanın çok da kolay olduğu açık.İki gündür ufaktan alıyorum. Önümüzdeki hafta da elim yettiğince devam edeceğim. Burada bir oyun var ama yutmazlar.

Sayfa 727/899 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737777827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •