Sayfa 443/899 İlkİlk ... 343393433441442443444445453493543 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 3,537 - 3,544 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by ikayaoglu Yazıyı Oku
    OYAK çimento şirketlerinin birleşme raporu. Yol gösterici bilgiler var.

https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...6f5a998e386d73
    Teşekkürler dostum güzel paylaşımın için.

Sektörel değerlendirme falan güzel. Yalnız bağımsız şirketin yaptığı değerleme tavsiye mahiyetinde demekki, yöneticilerin karar vermesine yardımcı olmak için diyor ön sözde. Zaten aynı degerlemeyi şirket kendisi de yapmıştır, rapordan ne çıkacağını biliyordur.

Sonuç olarak şişe yöneticileri birleşmenin tüm aşamalarına hakimler , neyin ne olacağını biliyorlar sadece prosedürü yerine getiriyorlar. Büyük ortaklar da kendi raporlarını hazırlatmıştir şimdiye kadar .

Yani bir biz bilmiyoruz birleşme oranlarını.

Sadece defter değerine bakarak iki oran paylaştı forumdaslar 1.44 dedi birisi , diğeri de 1.3 falan dedi . Diğer değerleme oranları da hesaba girince yukarıya doğru gidecektir diye düşünüyorum.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by teo6741 Yazıyı Oku
    Burada yapılan çalışmanın aynısını buraya yaparlarsa sodanın işine gelir.
    Çimentolarda Piyasa değerinin ( defter değerinin değil, trakya camdakileri üzülecek ama) %50
    Ina nın %45
    Benzer şirket çarpanın %5 alınmış.
    Evet en çok onları üzer anlaşılan ama bizi de mutlu etmez . Biz yatırım kararı bahanesiyle bir yıldır dayak yiyoruz.

3. Yarın ne olacağını görebiliriz,
    iş yatırım ve yabancılar almaya devam ederse sorun yok demektir....

4.  Alıntı Originally Posted by Tuncican Yazıyı Oku
    Cuma günü iş yatırım 5 milyon net , deutche ve hsbc 7 milyon net almış. Belli ki birilerinin kulağına kar suyu kaçmış, ben hisselerimi aynen tutacağım, bu benim için önemli bir gösterge.......
    Arkadaşlar bi karar verelim artık. Kimisi bu birleşmeyi 1 yıldır biliyorlardı onun için hisseyi baskıladı yabancılar, deli gibi sattılar diyor.

Kimisi Cuma günü toplamda 12 mn lot aldılar, demek ki kar suyu kaçmış diyor.

Şimdi söyleyin, bu yabancılar bu birleşme olayını bizler gibi 3 gün önce mi öğrendi yoksa zaten biliyorlar mıydı? Ugh.

5. pwc nin üst düzeyinin bilmemesi mümkün mü, bence çok önceden biliyordu, ama gizlilik esasına göre bilmiyorlardı tabii ki....

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Bence de tabiki biliyorlardı.
    Hani ergen komplo teorisyeni demeyin ama şirketler arasında da ajanlık kurumu var, yönetim bilgi sızdırmasa dahi .

Şimdi Osman abiye 1 milyon ateşleseler oralet fiyatlarını dakika dakika söyler mi söylemez mi acaba .

7. iş yatırım raporundan anladığım.....SODA birleşme fiyatı 6.37...........yani ağustosta iş bitecekse SODA fiyatı bu değerin altında olsada ben bu fiyattan alacağım....
    burada
    değerleme raporu önem arz ediyor....
    abd yatırımları,++bilançolar,temettü veya bedelsiz verme potansiyeli,p/d d/d vs vs
    çok şeylere gebe..
    1 soda hissesine 1.3 şişe verileceği söyleniyor...
    süreç uzun sonuçları yaşayarak göreceğiz...
    ben olumlu olacağını düşünenlerdenim....cuma işlemleri bu haftada devam ederse ??
    birde sodada iş bankası çoğunluğa ulaşabilecek mi ??
    yabancı ve diğer aracı kurumlarda ne var ne yok.....hepsi sonuçta netleşecekkk....

8.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Bence de tabiki biliyorlardı.
    Hani ergen komplo teorisyeni demeyin ama şirketler arasında da ajanlık kurumu var, yönetim bilgi sızdırmasa dahi .

Şimdi Osman abiye 1 milyon ateşleseler oralet fiyatlarını dakika dakika söyler mi söylemez mi acaba .
    2 kişinin bildiği sır değildir demişler

Sefil ve rezil durumdayız ky olarak. Birden cart diye Kap'a bir haber düşüyor ve herkes şok! Birleşmeyi tartış dur.

Oyak ve Şişe'den sonra ben bir gruptan daha birleşme haberi gelir mi diye bekliyorum. İster misiniz Koç da birleşsin? Arçelik, Toaso, Froto, Ttrak, Kchol falan?

100 lot Soda'ya bülbül gibi öterim.

Ayrıca biliyorlardıysa neden son 6-7 ayda 70-80 mn lot sattılar? Birleşme kötü bir şey mi? İlginç olaylar bunlar.

Sayfa 443/899 İlkİlk ... 343393433441442443444445453493543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •