Sayfa 758/899 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 6,057 - 6,064 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Yil 2014 sonlariydi galiba. Yine dolar 1.8 lerden 2.2 lere gelmisti operasyob cekiliyor falan denmisti. Ben de bimere yazmistim. Gelir vergisi kanunu gecici 67. Maddeye ek yapilip kambiyo alim satimlarindan elde edilen kazanclar uzerinden kesinti yapilmasi hem potansiyel mukelleflerin kazanclarinin vergilendirilmesini hemde dovizin yatirim araci gibi kullanilmasini onleyecek cozum olabilecegini onermistim. Gecte olsa beni dikkate almislar sanirim ) geeci ben yuzde 15 kesinti onermistim. Tabi yabanci yatirimci acisindan dusunemedigimden yuksek oran onermisim ) yuzde 1 daha makul.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın Karabaht nediyeyim sizin hakkınızı yemişler herneyse şaka bir yana; birleşme olsada olmasada SODA nın şuan BİST in eniyi şirketlerinden biri olduğuna inanıyorum...

Kesinlikle oyle. Hem gelecegi acisindan hem karlilik acisindan bedava. Bu durumu sodaya ve sisenin diger istiraklerine uygun gorenler utansin ne diyelim. Ölücülerin kontrolunde hisseler malesef.
     Alıntı Originally Posted by bilto Yazıyı Oku
    Sayın Karabaht nediyeyim sizin hakkınızı yemişler herneyse şaka bir yana; birleşme olsada olmasada SODA nın şuan BİST in eniyi şirketlerinden biri olduğuna inanıyorum...
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Gerçek sıkıntı şudur.
    Tüm büyük kağıtlardan,
    Yabancılar sürekli satarak çıkmaktadır.
    Dur durak bilmeden,
    Onlar satarken bir taraftan da Asya katar Araplar karşıladığı halde engellenemez bir düşüş var yabancı takasları da %55leri gördük ve dahada göreceğiz gibi.
    Sebebi çok aşikar belli.
    Şimdi birde USD alış %1 komisyon süper oldu.
    Yani alınan bu kararlar özünde yasaklar ile birşey olmaz.
    Bu ülkede 2002 den 2012 ye kadar 10 yıl USD olduğu yerde kaldı. Her şey güzeldi.
    Yasak ta yoktu hiçbir şey için.
    Biraz iktisat bilmek yeterlidir aslında.
    USD neden artar.
    Faiz neden olur.
    Enflasyon neden olur.
    Sanayi ve üretmek nedir?
    Hangisi hangisinin sebebi ve sonucudur.
    Bu kadar basit aslında.
    İktisat da yasak,kural değiştirmek, dış güçler, dahası mazeret yoktur.
    Net rakamlar vardır,yani gerçek..
    Durun budur ve düşündürücüdür...

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Paylar şu partiye geçerse heba olur , bu partide olursa ihya olur diyemiyorum. Al birini vur ötekine. Ne olursa olsun herkesin sırtı pek karnı tok .
    Küçük yatırımcının parasını verin ondan sonra ne yaparsanız yapın.

Dövize gelen %1 vergi,döviz yatırımı yapan şirketleri de etkiliyor mu acaba? Soda nın dövizi var.
    Mesela,Algyo sektörüyle hiç alakası olmadığı halde yıllardır dövizden para kazandı,hala da yatırım aracı olarak kullanmaya devam ediyor.İhracatçı değil,ithalatçı değil.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Paylar şu partiye geçerse heba olur , bu partide olursa ihya olur diyemiyorum. Al birini vur ötekine. Ne olursa olsun herkesin sırtı pek karnı tok .
    Küçük yatırımcının parasını verin ondan sonra ne yaparsanız yapın.
    Ben de particilik yapmıyorum,kızdığımdan söyledim,soda yatırımcısının %100 hakkının yendiği bir gerçek,,yönetim, birleşme zamanlamasını çok kötü yaptı,,borsanın 2021 de 150-200 binleri göreceği söyleniyor.(%5 büyüme tahminlerine dayalı olarak)
    Borsa zirvede iken bu karar alınabilirdi,yatırımcının da hakkı yenmemiş olurdu.
    Oysa şimdi attılar kuyuya bir taş,aylardır ne olacağı belli olmayan bir sürece girilmiş oldu.
    Canavarlar,güzelim karlı şirket sodayı yiyip,yutacaklar.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

7. birleşmenin iptal edilme olasılıgı varmıdır!!

sodaya hakkaten yazık olucak..
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Tupras 145'ten 80'e indi. Bankalar yari fiyatinda.

Ortamin farkinda olalim.

Uzun suredir yabanci yok. 2018 secimleriyle ciktilar gelmemek uzere.

Adamlar mallari hepimizin ustune yikti iste, mal mal tasiyoruz. Onlar da yabancinin olmadigi, kumarbazlarin akin ettigi tahtalara gecti. Yeni gelen 250 bin tane ile keyifleri yerinde. Siz de deneyin isterseniz.

Sonuc olara neymis? Turkiye gibi yerde yatirim matiirm olmazmis, paran da sinirin de hic olurmus. Kac sene benle kavga ettiniz, itiraf edin simdi.

Sayfa 758/899 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •