Sayfa 237/899 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337737 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. brisayı iki hafta önce 7,15 ten almış ve sonradan 7,41 den vermiştim...ardından tekrar dayanamayıp 7,78 ortalama ile fuul girdim...brisayı finansal giderler yönünden boğan aksaray fabrikası bir yıl oldu tamamlanalı..2022 ye kadar aksaray fabrikasının tüm borçlarını bitirir..sonrasında zaten doğru dürüst borcu kalmaz..brisanın dolar bazlı grafiğine bakarsanız potansiyelinin ne kadar yüksek olduğunu anlarsınız..ben üç yıl içinde 40 tl leri tahmin ediyorum...

hani hep diyorduk ya sodanın amerikadaki yatırımı biterse alınabilir diye..işte brisanın da yatırımı bitmiştir ve alınabilir durumdadır dostlar...yeni ve ağır yatırımlar, yatırımlar bitinceye kadar şirketleri çok zorlarlar..ama yatırımlar bitip artık ordan para kazanınca her şey iyiye gider..

brisanın da kademeli olarak üç yıl sonunda karını 100-110 milyon dolarlara çıkarmasını bekliyorum...neden dolar diyorum ?? çünkü bu hissenin alışları da satışları da dolar ile...ayrıca cirosunun %40 ı da ihracat..

2014-15 yılında 197 milyon civarı karlar yaparken 80 milyon dolar kar yapıyormuş...artan %40 kapasite ile rahat 100-110 milyon dolar karlar yapabilir..tabi bunun için ekonomilerdeki canlılığın da artması gerekiyor...hem yurtiçi hem de yurtdışı..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Sodaya bir derinlik lütfen,

3. .

SM-A750F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    soda artık bir zahmet gidiversin yahu...yoksa sodadaki yatırımcılar fosil olacak yahu...ben brisadayım dostum...karellerimi 14,54 ortalama ile verdim....nazar değecek dediler artık nazara gelmeyelim dedim..

tabi son aldığımda 8,76 dan almıştım..ondan önce de 5,75 civarlarından almış 8,15 ten satmıştım..

ama hiç bir hissenin topiği soda kadar beni bağlamadı..bir ayda %1 kazandım ama bu oran bile bende bağımlılık yaptı...

umarım kalan arkadaşlar kazanırlar..
    soda bağımlılık yapar dostum. ben tam bir soda fosiliyim bu arada. en dirayetli ben çıktım. bi de yeşil oklarını bileyen kahraman var
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

5.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    soda bağımlılık yapar dostum. ben tam bir soda fosiliyim bu arada. en dirayetli ben çıktım. bi de yeşil oklarını bileyen kahraman var
    yuçin mi ?? gerçekten de sabrınıza hayranım...ben en fazla bir ay dayanabildim sodaya..baktım dolar pek çıkmıyor bu hisse gitmez dedim...tabi amerika yatırımdan dolayı yabancıların da sert satışlarını görünce umutlarımı kesmiştim...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    yuçin mi ?? gerçekten de sabrınıza hayranım...ben en fazla bir ay dayanabildim sodaya..baktım dolar pek çıkmıyor bu hisse gitmez dedim...tabi amerika yatırımdan dolayı yabancıların da sert satışlarını görünce umutlarımı kesmiştim...
    sen iyi yaptın keko boşver. soda 6 üzeri kalırsa gider. brisa ile çok benzer hikaye. o da aksaray yatırımını duyurduğunda hisse alt üst olmuştu. soda da aynı durum var.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Yok hc yucin haricinde birkaç eski burada yazmayan daha var konuşuruz arasıra.. Sonradan girenlerden fosil mosil olmaz olsa olsa iskembeci olur 🤣 Önemli olan ne yaptığını bilmek.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    Ben şahsım adına 2 saat içinde 6 liradan 60 lira olmayan kağıdı 1 gün bile beklemem, beni 6 demek istediniz diye uyarını da hayır 10 kat diye ısrar ederim o kadar.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Sayfa 237/899 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337737 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •