Sayfa 767/899 İlkİlk ... 267667717757765766767768769777817867 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 6,129 - 6,136 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Bugünkü resmi gazetede birleşme ve bölünme tebliğinde bir değişikliğe gidilmiş yorumlayacak varmi
    Kaynak neresi. Şişecamı ilgilendiren bir tebliğ değildir sanırım, burası yıkılırdı

BİRLEŞME VE BÖLÜNME TEBLİĞİ (II-23.2)’NDE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ (II-23.2.b)

MADDE 1 – 28/12/2013 tarihli ve 28865 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Birleşme ve Bölünme Tebliği (II-23.2)’nin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasına aşağıdaki bent eklenmiştir.

“ş) Yönetim kontrolü: Halka açık ortaklığın oy haklarının yüzde ellisinden fazlasına tek başına veya birlikte hareket ettikleri kişilerle beraber, doğrudan veya dolaylı olarak sahip olunmasını, yönetim kurulu üye sayısının salt çoğunluğunu seçme veya genel kurulda söz konusu sayıdaki üyelikler için aday gösterme hakkını veren imtiyazlı paylara sahip olunmasını,â€

MADDE 2 – Aynı Tebliğin 12 nci maddesinin sekizinci fıkrasında yer alan “Bu maddenin dördüncü, beşinci, altıncı ve yedinci fıkraları†ibaresinden sonra gelmek üzere “kamu kurum ve kuruluşlarının yönetim kontrolüne sahip olduğu payları borsada işlem gören ortaklıklar ile†ibaresi eklenmiştir.

MADDE 3 – Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Tebliğ hükümlerini Sermaye Piyasası Kurulu yürütür.

3.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Bir insan kendini inandırdığı bir fikrin peşinden giderken , bu fikrinin aleyhine konuşan kişileri kendisine düşman olmakla yahut benzeri olumsuz niyetlerle itham eder .

Bir dost bir arkadaş olarak söylüyorum. Tamamen iyi niyetliyim.
    Risk almak için önce oyunun kurallarını öğrenmelisin. Hiçbir yatırım yapmadan en az 1 yıl dışarıdan incelemesin ki en azından bir yıllık döngüyü görevilesin. 1 yıl demiyorum en az bir yıl diyorum.
    Ama sabırsızsan birkaç ay sağlam okuma yapmalısın.

Uçan kaçan kağıtlara bakıp iç geçirme, '' Keşke '' deme . Kendine biraz zaman ver bol bol oku en azından. Çarkı öğren. Riskini öyle al . Üç beş ********e meze parası yaptırma birikimini.

Kötü niyetle yazdığımı düşünürsen. Sen bilirsin.
    Borsa dediğin zaten %100 risk. Birileri kaybedecek birileri kazanacak. Yazdıklarına Alınmam gücenmem. Keşkelere gelince, keşke ile dünyalar kurulur, alakam olmaz. Ben kanaatkâr biriyim, sabırlıyım, hesabımı yapar zarar etmeden sıyrılmaya çalışırım.

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

"borsada işlem gören ortaklıklar" falan...

5. Atatürk hisseleri isbankasindan alınır varlık fonuna devredilirse birleşme iptal olabilir olarak anladım ben bu değişikliği.

6. Selamlar, bir soru sormak istiyorum. Nisan ayinda bir miktar tekfen ve soda almistim. Her ikiside temettu veren kagitlar. Ancak 27 nisanda tekfen temettu verirken kagidin degerinde soda da oldugu gibi brut tutar kadar bir dusus olmamisti. Sadece bir miktar kar satisi gelmisti. Ben uzun vade dusundugum icin hala tutuyorum tekfeni ama temettu haftasi alan arkadaslarim hem kagidin primlenmesinden kar ettiler hem de temettuyu cebe koydular. Ozetle temettu veren tum kagitlar kesin olarak ayni oranda dusecek diye bir durum var mi? Yoksa kap bildiriminde bununla ilgili bir husus var da ben mi gozden kaciriyorum?

7.  Alıntı Originally Posted by troia Yazıyı Oku
    Selamlar, bir soru sormak istiyorum. Nisan ayinda bir miktar tekfen ve soda almistim. Her ikiside temettu veren kagitlar. Ancak 27 nisanda tekfen temettu verirken kagidin degerinde soda da oldugu gibi brut tutar kadar bir dusus olmamisti. Sadece bir miktar kar satisi gelmisti. Ben uzun vade dusundugum icin hala tutuyorum tekfeni ama temettu haftasi alan arkadaslarim hem kagidin primlenmesinden kar ettiler hem de temettuyu cebe koydular. Ozetle temettu veren tum kagitlar kesin olarak ayni oranda dusecek diye bir durum var mi? Yoksa kap bildiriminde bununla ilgili bir husus var da ben mi gozden kaciriyorum?
    Hiç belli olmuyor, büyüklerin pozisyonuna bağlı, tahmin edebiliyoruz, ama ben soda olumlu tepki verir dedim, yanıldım, bayağı baskı altındaydı, bazen temettü verdikten sonra beklenti bitiyor, satış olabiliyor, bu arada o kadar cahil küçük yatırımcı var ki, temettü bile hesaplamayı bilmiyor, tam bir facia. Hesap kitap bilmiyorlar, panikleyip satıyorlar. Şişe ve sodanın grafikleri aynı, tam trend desteğinde.

8.  Alıntı Originally Posted by pamuk Yazıyı Oku
    Temettücüler yine mutlu. Halbuki hisseyi dün satmış olsalardı ve bugün açılış fiyatından almış olsalardı. % 15 stopaj ödemezlerdi. Amma velakin satış ve alış komisyonlarını ilave etmek lazım.
    Onlar fiyata pek bakmaz. Aldığı temettüye bakar . Dükkan misali ... Ama yan dükkanı da biri ucuza verirse de para varsa onu da alır ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 767/899 İlkİlk ... 267667717757765766767768769777817867 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •