Sayfa 764/899 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774814864 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 6,105 - 6,112 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by yaanasip Yazıyı Oku
    SISE NET TEMETTÜ 0,121
    SODA NET TEMETTÜ 0,208

SISE ANLIK FİYAT 5,03
    SODA ANLIK FİYAT 5,94

BİRLEŞMEDEN SONRA 1 SODA=1,14 SISE (Mİ OLACAKTI TAM HATIRLAYAMADIM NEYSE)

TEMETTÜLER DÜŞÜNCE VE BU FİYATLARDAN KAPANIŞLAR OLURSA
    SISE 5,03-0,121=4,909
    SODA 5,94-0,208=5,732

1 SODA=1,14 SISE OLACAK İSE

4,909 SISE x1,14=5,59626 SODA (TEMETTÜ DÜŞÜNCE FİYAT 5,732)

ŞİMDİ ORAN 1,14 OLACAKSA SODA NIN ORANSAL OLARAK YA BİRAZ YÜKSEKLİĞİ VAR YA DA SISE NIN FİYAT DÜŞÜKLÜĞÜ

NAKİT TEMETTÜ BİTİMİNDE ASIL HAREKET BAŞLAMASI LAZIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM ÇÜNKÜ HAK KULLANIM FİYATINA YAKLAŞTIRMALARI LAZIM. YAKLAŞTIRMAZLARSA MİLLETİ TIRMALATTIRICAKLAR

DÜŞÜNCELERİM BASİT MATEMATİK İŞLEMİDİR. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. SISE İLE SODA YI ÇARPIŞTIRDIM SADECE
    Matematik hesaplamana değilde oranları yanlış yorumlanan yanıltıcı olabilir. Şişe soda oranı 1,159 ayrıca kapanış fiyatından net temettü miktarını değil brüt miktarı cikarman gerekir. Ödenen temettuden %15 kesinti yapılıyor. Soda için brüt 25kurus kesinti sonrası net 20 kuruş oluyor.
    Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by muratertug Yazıyı Oku
    Brüt temettü dusulecek. Yani 0,245. 5,74 açacak muhtemelen

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Neden temettüyü hisse fiyatından çıkarıyorsunuz?

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

3.  Alıntı Originally Posted by aldirma_reis Yazıyı Oku
    Neden temettüyü hisse fiyatından çıkarıyorsunuz?

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
    Nasıl yani

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by teo6741 Yazıyı Oku
    Matematik hesaplamana değilde oranları yanlış yorumlanan yanıltıcı olabilir. Şişe soda oranı 1,159 ayrıca kapanış fiyatından net temettü miktarını değil brüt miktarı cikarman gerekir. Ödenen temettuden %15 kesinti yapılıyor. Soda için brüt 25kurus kesinti sonrası net 20 kuruş oluyor.
    Saygılar.
    Sağolasın. Ben oranı net hatırlayamadım aklımda öyle kalmış. Hesaplamayı da öyle yaptım. Sonuçta brüt de olsa net de olsa iki hisse arasındaki değişim oranı ile fiyat arasında bir NU (negatif uyumsuzluk) var gibi geldi. Cevap için teşekkürler . Benden de saygilar
    Trend olan bir hisse senedini tutarlı bir şekilde belirleyemiyorsanız, kendinizi yanlış sinyallere dayanarak ticaret kararları verirken bulacaksınız. Bir ekonomist, dün tahmin ettiği şeylerin bu gün neden olmadığını yarın bilecek bir uzmandır. : )) Temel analiz ne alacağınızı, teknik analiz hangi fiyattan alacağınızı söyler...

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Nasıl yani

Haberlerde görmüştüm borsaya gelen 250 bin yeni yatırımcıdan birisi galiba arkadaş.

6. Şöyle düşün 100 lira paran var 50 lirasını başkasına verdin paran 100 lira olarak kalmaz temettü de aynı şey sirket parasını ortaklarina dağıtıyor piyasa degeri azalıyor o yüzden fiyat düşüyor.

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Haberlerde görmüştüm borsaya gelen 250 bin yeni yatırımcıdan birisi galiba arkadaş.
    İyi cesaret yemin ederim

Kafasını zehirlemesini istemezdim. Ne diyeyim birileri alırken birileri satıp kazanacak. Ona da ihtiyaç var.

Ancak daha temettüyü ne şekilde alacagını bilmeden bu işlere girmekte ciddi yürek ister

8.  Alıntı Originally Posted by Sctloglu Yazıyı Oku
    Şöyle düşün 100 lira paran var 50 lirasını başkasına verdin paran 100 lira olarak kalmaz temettü de aynı şey sirket parasını ortaklarina dağıtıyor piyasa degeri azalıyor o yüzden fiyat düşüyor.

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Olaya bir de söyle bakalım, 10 liralık senediniz var piyasa bir şekilde manipüle edilerek senedinizi 6 lira olarak fiyatlıyor. Sonra bu hisse 50 kuruş kar verdi diye piyasa fiyatı 5.5 lira oluyor resmi olarak. Oysaki 9.5 olması gerekiyor. Çünkü benim malımın gerçek değeri 10 lira. Madem öyle temettü kaybını da piyasa fiyatlasin. Açılış yine 6 olsun piyasa 5.5 diyorsa alıcı satıcı karar versin buna. Madem resmi makamlar hisselerin gerçek fiyatlamalarina yönelik aksiyon almıyorsa o zaman temettü sonrası fiyata da müdahil olmasın. Serbest piyasa değil mi? Ytd.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 764/899 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774814864 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •