Sayfa 39/77 İlkİlk ... 29373839404149 ... SonSon
Arama sonucu : 609 madde; 305 - 312 arası.

Konu: OZRDN - Özerden Plastik

1.  Alıntı Originally Posted by KaRPaTi Yazıyı Oku
    Peki başvuruda yapmasıyla bedelsiz oranini nasıl hespladiniz...

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yasal kayıtlara göre hazırlanan mali tablolar esas alındığında 7.348.065,83 TL vergi öncesi dönem karından, 1.655.269,66 TL ödenenen vergiler ve T.T.K. 519. Maddesi gereğince 284.639,81 TL tutarında %5 kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra 5.408.156,36 TL net dağıtılabilir karın oluştuğu, bu turadan 3.700.000 TL' nin yasal sürecin tamamlanmasını takiben mevcut sermayeye ilave edilmesine, kalan tutardan 1.300.000 TL' nin nakit olarak ortaklara dağıtılmasına ve kar payı dağıtımına en geç 15.05.2019 tarihinde başlanmasına,

Bu genel kurul kararı bu kararda bak açık bedelsiz sermaye artışı yapacak.nakit temettü verdi.

2.  Alıntı Originally Posted by birşey bilmez Yazıyı Oku
    Yasal kayıtlara göre hazırlanan mali tablolar esas alındığında 7.348.065,83 TL vergi öncesi dönem karından, 1.655.269,66 TL ödenenen vergiler ve T.T.K. 519. Maddesi gereğince 284.639,81 TL tutarında %5 kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra 5.408.156,36 TL net dağıtılabilir karın oluştuğu, bu turadan 3.700.000 TL' nin yasal sürecin tamamlanmasını takiben mevcut sermayeye ilave edilmesine, kalan tutardan 1.300.000 TL' nin nakit olarak ortaklara dağıtılmasına ve kar payı dağıtımına en geç 15.05.2019 tarihinde başlanmasına,

Bu genel kurul kararı bu kararda bak açık bedelsiz sermaye artışı yapacak.nakit temettü verdi.
    bu şirket her sene elde ettiği karın %5 ini yedek akçelere ayırdıktan sonra hepsini temettü nakit ve bedelsiz olarak dağıtıyor.Yani elde ettiği karın %95 ini nakit temettü ve bedelsiz şeklinde dağıtıyor.Yukarda çıkardığım genel kurulda alınan karar bedelsiz sermaye artışı yapılacak oranda %21 ama tarih belli değil.sene sonuna kadar süresi var.şimdi anladın mı?Benim söylediğim hiçbirşey altı boş değildir.YTD.

3. Ben sizi suçlamak için söylemedim ,yanlış anladınız sanırım.
    Sizi ilgiyle takip ediyorum.

4. Yazınızı ,aciklamalarinizi, yorumlarınızı takdirle karşılıyorum...
    Ve tekrar açıklamaniz ve ilginiz için teşekkür ederim

5.  Alıntı Originally Posted by KaRPaTi Yazıyı Oku
    Yazınızı ,aciklamalarinizi, yorumlarınızı takdirle karşılıyorum...
    Ve tekrar açıklamaniz ve ilginiz için teşekkür ederim

beni suçladın demedim.benim kendimi acıklama yapma gereği duydum.ben burda şirket hakkında dilimin döndüğü irfanımın yettiği kadarıyla bildiklerimi paylaşıyorum.Mesnetsiz hayatta birşey yazmam.YTD.

6. Ambalaj sektörü İSO listesine 33 firma ile girdi - Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Ambalaj sektöründe yaşanan büyüme kendisini İSO Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde de gösterdi. Listede 20'si Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) üyesi olmak üzere toplam 33 ambalaj firması yer aldı. Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sarıbekir, İSO listesinde ambalaj sektörünün payının arttığına işaret ederek, bundan sonra da ihracat odaklı büyüme hedefiyle çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Geçtiğimiz yılı 23 milyar dolar pazar büyüklüğü ve 4,6 milyar dolarlık ihracat geliri ile tamamlayan ambalaj sektöründeki büyüme İSO Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine de yansıdı. Bir önceki yıl listede 29 sektör firması yer alırken, geçtiğimiz sene bu rakam 20'si ASD üyesi olmak üzere toplam 33 firmaya yükseldi.

ÜRETİMDEN SATIŞLAR YÜZDE 59 ARTTI

Sektörün İSO 500 listesindeki başarısını değerlendiren Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sarıbekir, sadece büyüme ve ihracat olarak değil aynı zamanda dış ticaret fazlası olarak bakıldığında da son derece olumlu bir yılı geride bıraktıklarını belirtti. Zeki Sarıbekir, şunları söyledi:

"Ambalaj sektörünün yıllık değişimine bakıldığında, İSO ilk 500'de yer alan 33 firmanın gerçekleştirdiği üretimden satışların önceki seneye göre yaklaşık yüzde 59, dönem karlarının yaklaşık yüzde 142, ihracatlarının yüzde 45,42 ve çalışan sayılarının da yüzde 25,44 oranında arttığı görülüyor.

Ambalaj sektörü olarak İSO 500 içerisindeki büyüklüğümüzü de artırıyoruz. Firmalarımızın üretimden satışları İSO 500'ün yüzde 3,4'ünü, dönem karlarının yüzde 2'sini, ihracatlarının yüzde 1,5'ini ve çalışan sayılarının da yüzde 2,3'ünü oluşturuyor."

Ambalaj sektöründe ana odaklarını ihracat olarak belirlediklerini anlatan Zeki Sarıbekir, "Her geçen gün daha çok ihracat yapmayı hedeflemeliyiz. Türkiye'de ürettiğimiz ambalajların en az yarısını ihraç edebilmek amacıyla çalışmalıyız. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılını kutlayacağımız 2023'te 30 milyar dolarlık pazar büyüklüğü ve 10 milyar dolarlık ihracat hedefimize ulaşacağız." diye konuştu.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Hakkında

Türkiye'deki önemli ambalaj sanayicilerini bünyesinde bir araya getiren ASD, 1992 yılında 39 ambalaj üreticisi tarafından kuruldu. Haziran 2019 itibariyle 220'nin üzerinde üyesi bulunan ASD'nin amacı; Türkiye ambalaj sanayinin gelişmesine katkıda bulunmak, sektöre kimlik kazandırmak, ulusal ve uluslararası platformlarda sektörün temsil edilmesini sağlamak, üyeleri arasında birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlamak, güçlendirmek ve daimi kılmaktır.

7. ya birde aracı kurumları değiştirin.hergün ya YATIRIM FİNANSMAN ALICI VEYA SATICI .....KARŞI TARAFDA VAKIF YA SATIŞDA YA ALIŞTA ...AL KÜLAH VER TAKKE... BURDAN SİZE EKMEK YOK.MAL GELMEZ BOŞUNA ÇABALAMAYIN.BAŞKA DÜKKANA.YTD.YTD.

8. Anlık Derinlik

Sayfa 39/77 İlkİlk ... 29373839404149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •