Sayfa 49/76 İlkİlk ... 39474849505159 ... SonSon
Arama sonucu : 608 madde; 385 - 392 arası.

Konu: OZRDN - Özerden Plastik

1. Sevgili Özerden yatırımcıları,
    Şahsen 1.5 yıla yakın izlediğim ve çok umut vaadettiğini düşündüğüm bu hisseden geçen Ağustos ayında daha tamamen ayrıldım.Sebebi 2018'deki yüzde 40 civarına ulaşan brüt kar marjının düşmesi,ciro artış hızının yavaşlaması ve sahiplerinin tüm bu olumsuz gelişmelere karşın şirketten belki de doğal olan tüm haklarını sektirmeden almalarıydı.(Huzur hakkı,Temettü ve Kira bedeli).Gene de aklım burada kaldı.Eğer sahipler bu tutumlarından vazgeçerler,Ar-Ge çabaları da sonuç verir ve yeni katma değeri yüksek ürünleri dünya piyasalarına bir an önce sunabilirlerse,geri dönüp alabilirsem tabii,almayı düşünüyorum.Başta sayın birşey bilmez olmak üzere tüm Özerden yatırımcılarına iyi şanslar ve başarılar dilerim.

Alıntı Originally Posted by balıkçı Yazıyı Oku
    Sevgili Özerden yatırımcıları,
    Şahsen 1.5 yıla yakın izlediğim ve çok umut vaadettiğini düşündüğüm bu hisseden geçen Ağustos ayında daha tamamen ayrıldım.Sebebi 2018'deki yüzde 40 civarına ulaşan brüt kar marjının düşmesi,ciro artış hızının yavaşlaması ve sahiplerinin tüm bu olumsuz gelişmelere karşın şirketten belki de doğal olan tüm haklarını sektirmeden almalarıydı.(Huzur hakkı,Temettü ve Kira bedeli).Gene de aklım burada kaldı.Eğer sahipler bu tutumlarından vazgeçerler,Ar-Ge çabaları da sonuç verir ve yeni katma değeri yüksek ürünleri dünya piyasalarına bir an önce sunabilirlerse,geri dönüp alabilirsem tabii,almayı düşünüyorum.Başta sayın birşey bilmez olmak üzere tüm Özerden yatırımcılarına iyi şanslar ve başarılar dilerim.
    Ben de yatırım yapma konusunda şüpheliyim.

Firmanın ürün gamı biraz sınırlı gibi. Yani Coolpack, Container vb. ürünlerle nereye kadar gidilebilir bilemiyorum. Ayrıca sitesi hiç profesyonel gözükmüyor. Sizin dediğiniz faktörler de sıkıntılı. Temettü ve bedelsiz vermesi tek artısı. Onu da sürdürebilecek mi belli değil. Her şeyden önce ne yapıp edip şu siteyi düzeltmeleri lazım.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

3. Sn birşey bilmez,yazilariniza lütfen devam edin,sizi ilgiyle takip ediyorum... sütü mundar etmeyin bence....9 aylıklar açıklandı masala ,o konuda kimseden yorum gelmemiş...

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by KaRPaTi Yazıyı Oku
    Sn birşey bilmez,yazilariniza lütfen devam edin,sizi ilgiyle takip ediyorum... sütü mundar etmeyin bence....9 aylıklar açıklandı masala ,o konuda kimseden yorum gelmemiş...

Bu hisse GİP'te, bu nedenle sadece /6 ve /12 dönemleri açıklanır, benim bildiğim /9 açıklanmıyordu ancak siz dedikten sonra KAP'ı kontrol ettim ve,

/6'daki 2.7 milyon zarar /9'da 3 milyona çıkmış ve 2,9 milyonu kambiyo zararı. Hani bu firmanın ihracatı fazla idi ve yurtiçinden ziyade yurtdışı satış yapıyordu? Nasıl bu kadar kambiyo zararı çıkıyor anlamıyorum.

İkinci nokta, piyasa yapıcısı alım-satım yapmış, 250 lot almış 250 lot satmış aynı gün, böyle 250 lot ile piyasa yapılıyorsa ben herhalde her gün piyasa yapıyorum bu kağıtta

bilen beri gelsin bu işleri.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

5. Bugün, önemli bir atak yaparak 2.08 den 2.09 a sıçrama yaptık...büyük bi alkış !!!!

6. Derinlik bilgisi olanlar kademeleri arada yayınlasalar da, bu tür sıçramalara destek atsak ??

7. 09 dan 15 e çıktık ,bari biraz dik dur dimi !!! Eert si gün tekrar 09...

8. Sn birşey bilmez de yazmaz oldu, küstürduler adamı,sanki kağıt sahipsiz kaldı gibi geli,o yazmayınca....

Sayfa 49/76 İlkİlk ... 39474849505159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •