Sayfa 50/76 İlkİlk ... 40484950515260 ... SonSon
Arama sonucu : 608 madde; 393 - 400 arası.

Konu: OZRDN - Özerden Plastik

1. 2019 zararı fiyatlaniyor ,yeni fabrika kuruldu ,makinalar alındı,bu sene zarar etmesi kaçınılmazdı!
    2020 gelsin hele , yeni bilonco fiyatlanmayya başlar ...ama şirketin ufkunu biraz daha açması lazım....
    Patron ne hisse alıyor ne hisse satıyor ! %11 i halka açık şirket ...yeni bir arz yapsa ,tahtaya biraz derinlik gelir ...ama gel gör ki umurkarinda değil hissenin performansı ...
    Anca kendilerine para çekmeyi biliyorlar fabrikadan...

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Kimseler de yok, artık sessizlik zamanı demek ki! Bende birşey yazmayayim, bakalım.ilk mesaj kaç hafta sonra gelecek ! Hisse gibi topiğie hacimsiz !

Alıntı Originally Posted by KaRPaTi Yazıyı Oku
    Kimseler de yok, artık sessizlik zamanı demek ki! Bende birşey yazmayayim, bakalım.ilk mesaj kaç hafta sonra gelecek ! Hisse gibi topiğie hacimsiz !

Sayın KaRPaTi, şirkete ortak oldum ve unuttum hisseleri bakalım bekliyoruz ama bazı şeyler umut vermiyor maalesef. Mesela şirketin fabrikası için ortak olan kardeşe kira verilmesi ve huzur hakları. Bunlar kafa karıştırıyor. Şirket zaten temettü veriyor, huzur hakkı nedir?

Ayrıca şirketin internet sitesi çok amatör. Ben bakkal için web sitesi açsam böyle bir site kurmaya çekinirim. En azından ürün tedarik ettikleri birkaç firma ismi paylaşsalar daha güven verirler. Sizin bildiğiniz bu firmanın düzenli olarak ürün tedarik ettiği ünlü bir şirket var mı mesela?

2020 zaten temettü/bedelsiz imkansız da bari 2021 toparlasa...

Siz ne düşünüyorsunuz öğrenmek isterim.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

4. Düşüncelerinize tamamen katılıyorum ,kira ve huzur hakkı ,işin üç kağıdı ,
    Önceki sayfalarda sahipleri dürüst insanlar muhabbeti geçmişti hatırlıyorum ,bu mudur dürüstlük!
    İnanın hissenin fiyatının dahi kaç olduğunu bilmiyorlardir bunlar !
    Geçen seneki gibi bir kar marjı ve üstünde kar yakalaması için yeni fabrikanın tam kapasite çalışması lazım....
    Bence bu seneki kötü bilanço şu anki fiyatları ile fiyatlandi ,birde ustene tek fiyat gelince hissede haraket olmuyor ,çok dar banda sıkışmış durumdayız ...
    2020 vergi d. gönderilen 3 aylıklar ve 6 aylık konsalide bize yol gösterecek ...
    Sn birseybilmez in bir yazında 100 mil.ciro ve 10 milyon kar olana kadar burdayım yazisi gli aklıma , neden olmasın ama buna daha var bence

5. Birde ,ne bir sparis paylaşır,kap a haber verme durumları yok! İhale haberi vb....yok!Ne de biikte çalıştığı yerleri paylaşır ! İnt.siteleri,zaten berbat!karlılık artar mı diye! Buna binaen temettü vs.var ...
    Yol ayrimjndayim bende artık

Alıntı Originally Posted by KaRPaTi Yazıyı Oku
    Birde ,ne bir sparis paylaşır,kap a haber verme durumları yok! İhale haberi vb....yok!Ne de biikte çalıştığı yerleri paylaşır ! İnt.siteleri,zaten berbat!karlılık artar mı diye! Buna binaen temettü vs.var ...
    Yol ayrimjndayim bende artık

temettü konusuna gelince 3-5 kuruş temettü verse 10 bin lotta 300-500 TL. Temettü için almaya değmez. Zaten bu yıl onu da veremeyecek. Gerçekten sipariş yetiştiremeyen büyüyen bir şirketse ki bilmiyoruz nerelere tedarikçi olduğunu, o zaman bedelsiz sermaye artışları olur bu da bizim yatırımımıza olumlu yansır.

Ben biraz da şirkette kurumsallık arıyorum. Hiçbir kurumsal firmanın böyle websitesi olmaz. O nedenle yatırımımı arttırmadım. Biraz aldım attım ve unuttum. Eğer ileride ümit görürsem payımı arttırırım.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

7. surda 2 ayda bist 100 dışındaki çoğu hissenin yuzde 50 yaptığı bir ortamda bu hisse yerinde saymis.Hani kimse bilanço vs bahanede göstermesin çünkü öte tarafta Dardanel özdermayesi eksi ,balat,uzerb ,ekiz ve daha bir çok örnek.En iyisimi dedim bunda bir pozisyon alayım.Tamamıyla endekse ayak uydurmamasından ötürü.Kararlarım beni bağlar.Tavsiye olarak yorumlamayın.

8. Bu hisseyi almak isteyen birisi neden alsın?
    Bunun cevabını bulursanız alırsınız!

Sayfa 50/76 İlkİlk ... 40484950515260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •