Sayfa 43/76 İlkİlk ... 33414243444553 ... SonSon
Arama sonucu : 608 madde; 337 - 344 arası.

Konu: OZRDN - Özerden Plastik

1.  Alıntı Originally Posted by birşey bilmez Yazıyı Oku
    öncelikle söyleyeyim bu şirket tarihinde ilk defa zarar açıkladı.Ama buna rağmen büyük zarar açıkladı.2.7 trilyon zarar.

17 trilyonluk şirket 12 trilyonluk borca girerse birde buna fabrika binası taşınması olayı eklenince bu zarar kaçınılmaz oldu.Ayazağadaki fabrika kocaeli/dilovasındaki yeni kiralanan fabrika binasına taşınma işlemi hala devam ediyor.bir 6 ay daha devam edeceğe benziyor.taşınma maliyeti+yeni fabrikalarla beraber makina amortisman giderleri+kambiyo zararı+genel yönetim giderleri artması zararı buraya getirdi.ama bu zarar sene sonu çok azda olsa kara geçeceğini düşünüyorum.YTD.
    Sayın birşey bilmez,
    Zarar, dediğiniz gibi fabrika giderleri yanında fikrimize göre
    aşırı huzur hakları,küçücük yere dünya kadar kira vermeler,bunların hepsinin üzerine bir de %22,5 stopajı ilave edin,üstüne üstlük bir de verilen tamamen gereksiz temetülerin yerine alınan borç faizlerini ilave edin,ciro da yeterince artmayınca,gene az bile zarar etmiş....Umarım işleri açılır da yıl sonu kara geçer kuruluş.Naçizane gördüğüm şimdilik bu...

2. İSO 1000'de Ambalaj Sektöründen 61 Firma yer aldı-Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Geçtiğimiz yıl 23 milyar dolar pazar büyüklüğüne ulaşan ambalaj sektörü, İSO 1000 içerisindeki payını da artırmaya devam ediyor. Önceki sene İSO 1000 listesinde 53 ambalaj firması yer alırken, geçtiğimiz yıl bu rakam yüzde 15'lik artışla 61 firmaya yükseldi. Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, ihracatın sektör için çok önemli olduğuna işaret ederek, Türkiye'de üretilen ambalajların en az yarısını ihraç etmeleri gerektiğini vurguladı.

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan İSO Birinci 500 ve İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluş listelerinin toplamında 35'i Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) üyesi olmak üzere 61 ambalaj sektörü firması yer aldı. Bir önceki yıl ise İSO 1000'de 30'u ASD üyesi 53 ambalaj firması yer almıştı.

İSO 1000'de yer alan ambalaj firmalarının gerçekleştirdiği üretimden satışlar bir önceki seneye göre yüzde 56,30 artışla 37,46 milyar TL'ye yükseldi. Söz konusu firmaların ihracatları yüzde 30,32 artışla 1,31 milyar dolar olurken, çalışan sayıları da yüzde 20,04 artış göstererek 20 bin 147 kişiye çıktı.

Ambalaj sektöründeki firmaların üretimden satışları İSO 1000 listesindeki firmaların üretimden satışlarının yüzde 3,7'si olurken, ihracatlarının yüzde 1,6'sını, çalışan sayılarının da yüzde 2,2'sini oluşturdu.

ÜRETİMİN EN AZ YARISI İHRACAT OLMALI

Geçtiğimiz yıl 23 milyar dolar pazar büyüklüğüne ve 4,6 milyar dolarlık ihracat gelirine ulaşan ambalaj sektöründe yaşanan büyümenin devam ettiğini söyleyen Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, büyümenin odağında ihracatın yer aldığını ifade etti. Türkiye'nin ambalaj sektöründeki gücünü tüm dünyaya göstermek için sektör olarak çok çalıştıklarını ifade eden Zeki Sarıbekir, "2023 için 10 milyar dolar ihracat hedefi koyduk. Bu hedefe ulaşmak için geleneksel pazarlarımızda güçlenmenin yanı sıra yeni pazar arayışlarına devam etmemiz ve katma değerli üretimi öne çıkarmamız gerekiyor. Türkiye'de ürettiğimiz ambalajların en az yarısını ihraç edebilmemiz gerekiyor." dedi.

Zeki Sarıbekir, İSO 1000 listesine giren tüm ambalaj üreticilerini tebrik etti ve başarılı çalışmalarının devamını diledi.

3. İstikrarlı bir şekilde her gün düzenli düşüyoruz...

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by birşey bilmez Yazıyı Oku
    BEN YIL SONU ACİZANE YARIM YAMALAK HESABIMLA YIL SONU CİROSUNU:75 TRİLYON TL.NET KARINI'DA 4.250.000 TL BEKLİYORUM.EĞER BÖYLEDE GELİRSE BU KADAR ZORLU BİR YILI ÇOK İYİ KAPATMIŞ SAYILACAK.YİNE TEMETTÜ VE BEDELSİZLERE DEVAM DİYECEĞİZ.BEN ACİZANE TAMAMEN BUNA KİLİTLENDİM.O YÜZDEN KOŞUNUN ORTASINDA VE BAŞINDA SALLANMALAR VE DÜŞMELER ÖNEMLİ DEĞİL FİNİŞ BENİM İÇİN ÖNEMLİ.ytd.
    Slm dostlar Bu sebeple toplamaya başladım borçlarının çoğunu ödemiş yılsonu zarar kapatmayacak bu gidişle

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by zafkanka Yazıyı Oku
    Slm dostlar Bu sebeple toplamaya başladım borçlarının çoğunu ödemiş yılsonu zarar kapatmayacak bu gidişle

Sorması ayıp olmazsa maliyet kaç hocam? Çok ilgilisiniz bu firmayla
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

6.  Alıntı Originally Posted by birşey bilmez Yazıyı Oku
    BEN YIL SONU ACİZANE YARIM YAMALAK HESABIMLA YIL SONU CİROSUNU:75 TRİLYON TL.NET KARINI'DA 4.250.000 TL BEKLİYORUM.EĞER BÖYLEDE GELİRSE BU KADAR ZORLU BİR YILI ÇOK İYİ KAPATMIŞ SAYILACAK.YİNE TEMETTÜ VE BEDELSİZLERE DEVAM DİYECEĞİZ.BEN ACİZANE TAMAMEN BUNA KİLİTLENDİM.O YÜZDEN KOŞUNUN ORTASINDA VE BAŞINDA SALLANMALAR VE DÜŞMELER ÖNEMLİ DEĞİL FİNİŞ BENİM İÇİN ÖNEMLİ.ytd.
    Aslında bir önceki mesajı size yönelik yazmıştım. Siz çok ilgilisiniz firmayla...
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

7.  Alıntı Originally Posted by mensuk Yazıyı Oku
    Sorması ayıp olmazsa maliyet kaç hocam? Çok ilgilisiniz bu firmayla
    2.59 58 57 ve 2.60 dan alıyorum farklı günlerde

8. İyi hikaye yaratan şirket hala ilgi görüyor-EY Türkiye

EY Türkiye Kurumsal Finansman Bölüm Başkanı Özge Gürsoy Büyükavşar, "Artık birleşme ve satın alma işlemlerinde ya da bir ülkeye yatırım yapılırken o ülkenin yarattığı hikaye kadar şirketlerin geçmişte yaptıkları ve öngörülebilirlikleri de önemli hale geldi" dedi. Büyükavşar, "Türkiye, not indiriminden çok etkilenmedi. Telefonlarımız susmuş değil. İyi hikayeler yaratan Türk şirketleri hala ilgi görüyor" dedi. Varlık Fonu yetkisiyle EY Türkiye'de Milli Piyango'nun satış sürecine liderlik eden Kurumsal Finansman Bölüm Başkanı Özge Gürsoy Büyükavşar, "Türkiye, not indiriminden çok etkilenmedi. Telefonlarımız susmuş değil. İyi hikayeler yaratan Türk şirketleri hala ilgi görüyor" dedi.

EY Türkiye'nin çiçeği burnunda Kurumsal Finansman Bölüm Başkanı Özge Gürsoy Büyükavşar, şirketteki 20 yıllık deneyimiyle Milli Piyango'nun satış işlemine liderlik eden isim. İşlemin tamamlanması öncesinde birçok yerli ve yabancı yatırımcının Milli Piyango'yu almak üzere talip olduğunu, bunun da Türkiye'nin yatırım ortamıyla ilgili ipuçları verdiğini belirten Büyükavşar, "Artık birleşme ve satın alma işlemlerinde ya da bir ülkeye yatırım yapılırken o ülkenin yarattığı hikaye kadar şirketlerin geçmişte yaptıkları ve öngörülebilirlikleri de önemli. Milli Piyango, yüksek büyüme potansiyeli taşıyan bir şirket. Satın alanlar, işin içine teknolojiyi de katarak çok güçlü bir şirket hikayesi yaratabilir" dedi.

Not düştü, telefonlar sustu diye bir şey yok

Son dönemde Türkiye'nin kredi notunun düşürülmesi gibi nedenlerle fonların radarından çıktığına dikkat çeken Büyükavşar, "Yine de hala yatırımcılar için avantaj yaratan taraflarımız var. Nüfus, lokasyon gibi bilinen avantajların yanı sıra yatırımcıyı korkutacak örneklerin son dönemde yaşanmaması da Türkiye'nin lehine. Evet not yatırım ortamını etkiliyor ama bakıldığında 2011-13 arasında, yani not artışından önce yabancı yatırımcıların ilgisi Türkiye'ye daha fazlaydı. Notumuz arttı ama dünyadaki akışının tutumu farklı oldu. Şimdi ise not düşüşüne rağmen Çin, Kore, Avrupa ülkeleri ve ABD'den ilgi var. Notumuz düştü, bizim telefonlar sustu diye bir şey yok. Doğru yatırımlar ve doğru şirketler hala doğru değeri buluyor. Çünkü artık ülkelerden bağımsız olarak şirketler ve hatta patronların öne çıktığı bir dönemdeyiz. Türkiye'nin en iyi hikayesi girişimcilik ruhu" şeklinde konuştu.

Alıcıların asıl ilgilendiği konunun "hikaye" olduğunun altını çizen Büyükavşar, Türkiye'de her şeye rağmen iyi hikayeler yaratarak yabancı yatırımcımların ilgisini çeken şirketler olduğunun altını çizdi.

2019'da 7-8 milyar dolarlık işlem olur

2018'de toplam değeri 9.3 milyar dolar olan 191 birleşme ve satın alma işleminin gerçekleştiğini belirten EY Türkiye Kurumsal Finansman Bölüm Başkanı Özge Gürsoy Büyükavşar, bu yılın da benzer seviyelerde tamamlanacağını düşündüklerini iade etti. Büyükavşar, "2019'un ilk altı ayında 90 işlem oldu ancak değeri 1.5-2 milyar dolardı. Daha küçük işlemler oldu. Bu yıl ertelenmiş işlemler var. Bunların gerçekleşmesi için ikinci yarıdaki görünümün net olması lazım. Bu yıl işlem sayısı daha fazla olur, toplam işlem değeri de 7-8 milyar dolar olur diye bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Sayfa 43/76 İlkİlk ... 33414243444553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •