Sayfa 61/76 İlkİlk ... 1151596061626371 ... SonSon
Arama sonucu : 608 madde; 481 - 488 arası.

Konu: OZRDN - Özerden Plastik

1. 3 aylıkta vergi dairesi bilançosu zararı 3,2 idi. 6 aylıkta bu rakam 850 civarına inm

Alıntı Originally Posted by alpaslan Yazıyı Oku
    Bu pazarda bulunan şirketler 6 aylık bilanço açıklıyorlar...

ASUS_Z00AD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yukarıda yazdığım gibi 3 den 6 ya geçerken karşılık 2,5 artmış. Yatırımlarını bitirmiş ben olumlu düşünüyorum bu kağıt için.

Not: yatırım tavsiyesi değil kişisel görüşümdür. Her yatırımcı kendi alım satımından kendi sorumludur.

2. İnşaallah iyi olur,

ASUS_Z00AD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    burada yazdıklarım kişisel düşüncemdir , bağlayıcılığı yoktur yönlendirme babında değildir...yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın...

3. Evet yatırımları bitirdi ancak adam yatırım yaptığı fabrikasından yıllık 2.5 milyon kira alıyor kendine kardeşine 50 şer bin lira eşlerine 5 binlira maaş bağlamış masrafları da fabrikaya yıkmış zaten bunların toplamı 5 milyon liraya yakın para yapıyor bide bunların kendi masraflati olacak o zaman bu fabrika sadece patronlara ve hamilerine para kazandıracak böyle bir durum da bizler ne bekleyeceğiz tabi birde bunun pazarlama gideri vb giderleri de var

CPH1951 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. ky olarak arkadaşın yazdığı , bu durumu engelleme( düzeltme) imkanımız yok mu, ne yapılması gerekiyor, madem bu şekilde yapacaktın daha bu şirketine halka niye açtın, SPK eli zayıf mı yasal düzenlemesi yokmu , birileri konuştuğunda mangalda kül bırakmıyor bu ülke patagonya değil her halde daha öncede bu forumda yazıldı o zaman borsa neye var tamam şirket onun anladık bunu bence yapmaya hakkı yok...
    burada yazdıklarım kişisel düşüncemdir , bağlayıcılığı yoktur yönlendirme babında değildir...yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın...

5. Şirketin yalovada yeniden değerlendirmesi yapılmamış 6,8 miktonluk arsası var

Arkadaşlar dipnotlara bakıyorum. Şirketin yalova da 6,8 milyonluk yeniden değerlendirmesi yapılmamış arsası var. Eski fabrika arazisi galiba. Eğer lojistik vs farklı anlamda farklı bir binaya geçtiyse velojistikten kaynaklı gene bu kirayı karşılıyorsa sorun değil. Ayrıca belki de bu arsaları değerlenmiştir. İlerleyen dönemlerde mevcut kendi arsasına planları varsa ( ki bilmiyorum sadece yorum yapıyorum) bu da ileride hisseye olunlu yansıyabilir.
    Demem o ki geçmişte sadece 2019 da zarar açıklamış bir kağıttan bahsediyoruz ki yatırım yapıyordu makul kabul edilebilir. 2019 a kadar her sene temettü vermiş ki bu nedenle temettu endeksine girmiş bir kağıttan bahsediyoruz kibu da olumlu birşey. En son sene de yüzde 21 bedelsiz vermiş galiba. Sermaye makul seviyelerde. Prim yapmamış kağıtlardan. Bu nedenle takip ediyorum. 3 den 6 aylığa geçerken neredeyse 2,5 milyon kar etmiş gözükmekte ki böyle giderse 12 aylıkta kar ve yeniden temettü bile açıklayabilir.
    İşte bu nedenlerle olumlu yaklaştığımı ifade etmek istemiştim. Eğer sektörün duayeniyse ve şirkete para kazandırıyorsa 50 bin lira almış aylık helal olsun yeter ki satışlar ve karlılık artsın. Bildiğim kadarıyla iş yaptığı sektörün duayenlerinden ve Türkiye ye imal ettiği ürünü ilk getirenlerinden.
    Ben bugünden yarına hemen uçacak kaçacak da semiyorum zaten. 30 yıllık tecrübemle olumlu yaklaştığım kapıtlardan diyorum. Hepsi bu . Ayrıca her yazımın altına yazdıklarımı bir kez daha tekrarlıyorum:
    Bu yazdıklarımı lütfen alım veya satım önerisi olarak algılamayın. 30 senelik bir kynin kişisel görüşleri ve muhabbeti olarak algılayın. Her yatırımcı yatırım kararını kendi vermelidir ve alım satımından sadece yatırımcının kendisi sorumludur.
    Bu vesile bayramın son günü herkese saygılar, selamlar.

6. O bahsi geçen arazi ,fabrika yapılması için alınmıştı ...ama sonra karar değiştirip şu anki fabrika binasında taşındılar...hiç etik olamayan da ,kendi binasına geçip de oradan kira alması hoş olmuyor ...
    O arazi şu an degerlenme yapılsa 20 mil.eder en az...güzel fiyata aldılar...ileride ne yaparlar bilmem...satışa mevzu olduğu an zaten hisse ye yansır...cirosunu her yıl arttırmış bu çok güzel...çalışan sayısı ise son 1 yılda 143 den 170 kusurlere çıkmış...iş olmasa neden elemana ihtiyaç duysun diye sesli düşündüm...
    İns.iyi okur...
    Suat ezmecinin aldığı 1mil.200 bin lot belki de hiise üzerinde baskı kuruyordu...oda sattgina göre ins.bir hareket yapar diyelim.

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Senin duruşunu sevsinler...

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Tahtanin tek kötü yani bana kalirsa dilovasi yeni fabrikaya taşindigi halde halen eski fabrikayi tam olarak kapatmayip halen 2 patrona kira ödenmesi. Burada art niyet var ama patronlar o arsayi başka birine kiralasa belki daha fazla kira alirlar. Nyse , zaten yyillardir surunen hisse , artik satislari artmaya baslamasiyla.belki hareketlenir zirvelere gider. Buraya buyuk para baglayanlarin parasi pul olmus 5, 6 yildir. Artik katlamalari gerekir

Sayfa 61/76 İlkİlk ... 1151596061626371 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •