Special Days Image
Sayfa 16/20 İlkİlk ... 61415161718 ... SonSon
Arama sonucu : 154 madde; 121 - 128 arası.

Konu: OSMEN - Osmanlı Menkul

1. Bu kadar işlem hacim rekoru var az doları boz kağıda destek ativer

2. BIST tum hacmi 32 milyar ile tarihi seviyelerde devam ediyor ana tahtalarda realize olana kadar burda oyalanacak bir hisse, bakalım daha ne kadar negatif ayrisacak piyasadan

3. Bu bilançoyla nasıl buralarda kalmış bu hisse dedirtecek cinsten.Bugün itibariyle 27,00 TL ile giriş yaptım...

4. Hisse fiyatının hiç bir şeyden etkilendiği yok.Tahta yapıcı kafasına göre takılıyor.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

hissede hacim yok rsi macd pozitif bolgeye geçecekki bişeler bekleyelim hala yatayda takılıyo kafasına göre

6.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    2021e çok iyi başladı, biraz payım var ama kafamda bazı soru işaretleri de var. Çok hızlı büyüyor, zaman zaman alıp sattım, kar da ettim, elimde biraz var ama gerçek anlamda uzun vadeli pozisyon almaya ikna edemedim henüz kendimi.

Çalışanlara kullandırılan bu hak ile ilgili olarak bu uygulama süreklileştirilecek mi acaba? Son iki hak bildiğim kadarıyla yeni tanındı, diğerleri eskiden süregeliyor diye biliyorum.

Konuyla ilgili bilgisi olan bir arkadaş yazabilirse sevinirm.

Bol kazançlar.
    1 yıldan fazla zaman önce atmışım bunu, Şirketteki bu saçma husus sebebiyle uzun zamandır ilgisizdim fakat artan borsa hacimleri ve kredili işlemlerden faiz gelirleri sebebiyle orta vadede buharlaşmayacak miktarda karlılık artışı olabileceğini hesaplıyorum. 1Ç ile ilgili olumlu fikirlerim olsa da esas patlama önümüzdeki süreçte yaşanabilir. Finansallara yansımasını beklerim. 2Ç ilk günler harika başladı. Tahta sığ olduğu için alım yapmak kolay olmuyor. İyi bilançolar gelecekse bu ‘bedava’ hisse dağıtımını zekat olarak görebilirim. Bilançoda Uzun vadeli finansal yatırımlarda finansal piyasalar, ilaç geliştirme, mobil uygulamalar üzerinden finansal veri sağlama, sosyal medya, mobil uygulama üzerinden sağlık hizmetleri alanlarında 5 girişimin herbirine 50.000 ila 400.000 USD yatırım yaptığı görülüyor, ilginç olabilir.

7. Bilanço hayırlı olsun. Topicte pek kimse yok, pek ilgi görmeyen bir şirket sanırım. Bazı handikaplarına rağmen yatırım yapmıştım, bu handikapların nazar boncuğu olarak kalacağı performans gösterirse devem edeceğim. Genel anlamda olumlu bir çeyrek olduğunu düşünüyorum. Faaliyet Giderleri geçen yıl aynı döneme yakın olması olumlu. Hizmet gelirleri dışında (tahvil vs al-sat) faaliyetlerden geçen yıl aynı dönemde 5 m civarı + yazmış, bu sene 1 m - yazmış. Hizmet gelirleri 2Ç şu ana kadar 1Çe göre gayet iyi gidiyor, diğer faaliyetlerden gelen 1Ç olumsuz katkısının 2Çte terse biraz terse dönmesi net kara olumlu yansır. Küçük bir şirket olduğu için birkaç milyonluk bu katkılar önemli.

Vergi öncesi kar 50,88 milyon iken ertelenmiş vergi gideri (7,93 milyon) etkisiyle toplam 22,69 milyon liralık toplam vergi gideri (Geçen sene toplamında 23,74 milyon vergi çıktığını düşünürsek bu çeyrekteki vergi etkisini daha iyi anlayabiliyoruz) oluşarak Net Kar 28,18 milyon olarak karşımıza çıkıyor. Bu büyüklükteki vergi yüküne rağmen net kar rakamı olarak geçen yılın en iyi çeyreği olan 2021 1Çin az üstünde olabilmiş.

2Ç için Hizmet Gelirleri tarafının zaten daha iyi olduğunu ölçebiliyoruz, vergi giderlerinde de bir azalma olacağını öngörebiliriz diye düşünüyorum, ilk çeyrekte net katkı alamadığını gördüğümüz diğer faaliyetlerinden de az bir katkı gelmesi durumunda çok daha iyi bir net kar rakamı oluşması ihtimali yüksek diye yorumluyorum. İşlem hacimlerindeki artış ve kullandırılan kredilerden yüksek faiz sebebiyle sağlanan finansal gelirler olumlu görünüyor.

Bilançoda Uzun vadeli finansal yatırımlarda finansal piyasalar, ilaç geliştirme, mobil uygulamalar üzerinden finansal veri sağlama, sosyal medya, mobil uygulama üzerinden sağlık hizmetleri alanlarında 5 girişimin herbirine 50.000 ila 400.000 USD yatırım yaptığı görülüyordu. Bu çeyrekte İndico Pbc. diye bir girişime 343.228 TL yatırım yapılmış görünüyor. Küçük rakamlar olsa da ilgimi çekiyor.

Sonuç olarak 2 ve 3Ç baz etkisinin de etkisiyle oluşacak olumlu gelişimin beklentisi ile abartılı fiyat hareketleri ve faaliyetlerinde olumsuz değişiklik olduğunu düşünmediğim sürece paylarımı tutmayı düşünüyorum.

Yorumlamalar ve tespitlerde insani sebeplerden ötürü eksikler hatalar olabilir. Yatırım Tavsiyesi Değildir.

8. Bugün saçma sapan spek hareketi ile tavandan %4 düştü. Yazık yani bir aracı kurum hissesini oyuncağa çeviriyor. Müşterilerinin gözünden düşüyor 3-5 kuruş için.

Ytd

Sayfa 16/20 İlkİlk ... 61415161718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •