Sayfa 94/110 İlkİlk ... 44849293949596104 ... SonSon
Arama sonucu : 874 madde; 745 - 752 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. YTD: Önümüzdeki hafta içi günlükte 19.30 üstü kapanış yapamazsa düşmesi lazım. Bana spek efendi biraz yoruldu gibi geldi.
    Yabancı yatırımcı sözü: "Boğalar para kazanır, ayılar para kazanır, domuzlar katledilir".Yerli yatırımcı sözü: "Hiç bir ağaç cennete kadar uzamaz". Küçük yatırımcı sözü: "Şemsiyeyi gördün mü?" : ))) İlk ikisinden biri ol ama üçüncü olma. "Temelciler değerleme yapar, teknikçiler fiyata getirir". Bu da benim sözüm olsun.

2. https://southasianmonitor.com/bangla...efence-system/

eski haber ama Hisar-a ve Hisar-o tahmini tanesi 15-20 mio USD olsa 2023 yılında ikiside hazırken en az 500 mio USD lik ihracat beklerim bu Aramco olaylarından sonra. Sırf Katar ve Azerbaycan 10 tane alır toplamda.

Hisseyi çocuğuna bırakabilecek rahatlıkta arkadaşlar için şimdiden hayırlı olsun

Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku
    https://southasianmonitor.com/bangla...efence-system/

eski haber ama Hisar-a ve Hisar-o tahmini tanesi 15-20 mio USD olsa 2023 yılında ikiside hazırken en az 500 mio USD lik ihracat beklerim bu Aramco olaylarından sonra. Sırf Katar ve Azerbaycan 10 tane alır toplamda.

Hisseyi çocuğuna bırakabilecek rahatlıkta arkadaşlar için şimdiden hayırlı olsun
    Nedir bu Hisar hiç bilgim yok o yüzden soruyorum ..

4. 2 sene öncenin parasıyla 21.5 'tan halka arz edilmiş, 2 senedir bedelsiz, temettü vs namına yatırımcının cebine giren kaydadeğer birşey yok. Bilançolara bakarsan kelli felli bankalar kadar kar ediyor. Yeni müşteri gelmese dahi elinde 4-5 senelik yapacak iş var. Nerdeyse hergün yeni bir işte adı geçiyor. Dünyada benzer firmalar arasında hızla yükseliyor. İlk 50 ye girmesi an meselesi. 20 olsa karını alıp şurada havalara uçacak bi sürü insan var. Hey gidi hey

5.  Alıntı Originally Posted by Trendy Yazıyı Oku
    Nedir bu Hisar hiç bilgim yok o yüzden soruyorum ..
    hocam hava savunma sistemleri

sabit kanat,döner kanat, seyir füzeleri vb den kritik ekonomik ve askeri tesisleri korumak amacı ile kullanılır.

Projede bir sürü alt yüklenici olsa da büyük parçalar Aselsan, Roketsan (%14'ü Aselsan'ın) ve Tübitak SAGE. Cironun tahmini %50-60 Aselsan'a (Roketsan payı ile) kalır diye düşünüyorum.

Panstir'lerin fiyatı 10-15 mio USD olduğu söyleniyor. Bizim ekipman daha kaliteli NATO standardı derken 15-20 diye bir tahmin uyduruyorum.

Bu tip ekipmanlar bence ilerde peynir ekmek gibi satılacak. TÜPRAŞ gibi bir tesisi ya da AKSAZ gibi bir askeri üssü korumak için kimse 2*15 mio USD'nin hesabını yapmaz. Bizim etkili olduğumuz coğrafyalarda (Türki Cumhuriyet,Orta Doğu ve Afrika'da ayrıca UzakDoğu Asya'da -Malezya,Bangladeş vb ) bir sürü müşteri bulacağımızı ve 2022-2025 yıllarında bu sistem ailesi üstünden çok fazla konuşacağımızı düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku
    hocam hava savunma sistemleri

sabit kanat,döner kanat, seyir füzeleri vb den kritik ekonomik ve askeri tesisleri korumak amacı ile kullanılır.

Projede bir sürü alt yüklenici olsa da büyük parçalar Aselsan, Roketsan (%14'ü Aselsan'ın) ve Tübitak SAGE. Cironun tahmini %50-60 Aselsan'a (Roketsan payı ile) kalır diye düşünüyorum.

Panstir'lerin fiyatı 10-15 mio USD olduğu söyleniyor. Bizim ekipman daha kaliteli NATO standardı derken 15-20 diye bir tahmin uyduruyorum.

Bu tip ekipmanlar bence ilerde peynir ekmek gibi satılacak. TÜPRAŞ gibi bir tesisi ya da AKSAZ gibi bir askeri üssü korumak için kimse 2*15 mio USD'nin hesabını yapmaz. Bizim etkili olduğumuz coğrafyalarda (Türki Cumhuriyet,Orta Doğu ve Afrika'da ayrıca UzakDoğu Asya'da -Malezya,Bangladeş vb ) bir sürü müşteri bulacağımızı ve 2022-2025 yıllarında bu sistem ailesi üstünden çok fazla konuşacağımızı düşünüyorum.
    En pahalı savunma sistemleri bu hava savunma füzeleridir(hisar) 15-20 milyon dolar değil yüz milyon dolarlar eder fiyatıdır...

7.  Alıntı Originally Posted by drls Yazıyı Oku
    En pahalı savunma sistemleri bu hava savunma füzeleridir(hisar) 15-20 milyon dolar değil yüz milyon dolarlar eder fiyatıdır...
    hocam alçak irtifa hava savunma sistemi olarak ben söyledim. Sonuçta patriot ya da THAAD değil ya da bizim yapacağımız SİPER değil
    Panstir ve BUK karşılığı şeyler Hisar A ve Hisar O. S400 muadili değil. Aşağıda pantsir fiyatını koydum. Kolay gelsin.

Pantsir-S1 NATO reporting name: SA-22 "Greyhound"
    Designer KBP Instrument Design Bureau
    Designed 1994
    Manufacturer Ulyanovsk Mechanical Plant
    Unit cost US$ 13.15 million–14.67 million (export)

Ekleme: BUK fiyatını bulamadım ama TOR var kısmen muadil o da 25 mio USD.

8.  Alıntı Originally Posted by yaanasip Yazıyı Oku
    YTD: Önümüzdeki hafta içi günlükte 19.30 üstü kapanış yapamazsa düşmesi lazım. Bana spek efendi biraz yoruldu gibi geldi.
    yaanasip kardeş ben sana kendi tahminimi söyliyeyim; bana göre 18,83 ila 1890 arasından dönecek ve 19,5 doğru seyrül sefere başlıcak ben alımda acele edip 19 lu rakamlardan bir miktar aldım satış hedefimi söylemeyim sanada bol kazançlar sayın treder arkadaşım.

Sayfa 94/110 İlkİlk ... 44849293949596104 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •