Sayfa 471/547 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521 ... SonSon
Arama sonucu : 4375 madde; 3,761 - 3,768 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

Yahu bu forumda hisseye inanmayanlar daha fazla yorum yazıyor anlamıyorum inanmıyorsan sat başka hisse al kardeşim geçmişe bak papaz olayından sonra neredeyse yüzde 60 prim yaptı bu seferki beklenti ondan kat ve kat fazla olacak en nihayetinde yollardır süren süreç bir şekilde çözülecek😀
    Ytd

2. Size bir soru. Haber medyaya servis edilmeseydi bu grafik ne olurdu ?

3. Haber gelmese de trent çalışır 565 sonrada 557 gibi trent içinde hareket devam ederdi.
    Son düzenleme : KIZILDAG; 09-11-2019 saat: 21:48.

4. cümleten hayırlı işler.

Ozledik. Bir 20 sene daha yasasaydi, butun viruslerden temizlerdi.
    Bankadan birsey bulamadim 10 Kasimla ilgili, Koc'unkini koyuyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=qICTxGCCY-w

6.  Alıntı Originally Posted by TGT Yazıyı Oku
    Öncelikle TH ye bilgi paylaşımlarımdan dolayı çok teşekkür ederim.....................TH ye soruyorum tam bilmediğimden. Yabancı borsalarda bizdeki gibi altın hisse veya yönetim hissesi var mıdır?
    Rica ederim. BİST'te çok yaygın olan altın veya imtiyazlı hisseler dünyadaki diğer borsalarda birkaçı hariç uygulanmaz. BİST'tekilere benzeyen türden imtiyazlı hisseler sadece İtalya borsası ile bazı Uzak Doğu borsalarında mevcuttur ve bu ülkeler altın (imtiyazlı) hisse handikapından kurtulmak için yasal düzenlemeleri yapma aşamasındalar. Özellikle gelişmiş ülke borsalarında klasik B grubu imtiyazsız hisselere paralel olarak adına "preferred" (tercih edilen) denilen bir şekilde imtiyazlı hisseler vardır ancak bunlardaki tek imtiyaz temettü ödemelerinde ortaya çıkar ve bunlar temettü ödemelerinde önceliğe hatta daha yüksek oranlarda temettülere sahiptirler. Öte yandan yönetim kurulunu belirleme imtiyazı veya oy kullanma imtiyazı gibi BİST'e özgü ayrıcalıklar tanınmaz. BİST'te işlem gören şirketlerin çoğunda uygulanan altın hisse ayrıcalığı bence derhal iptal edilmelidir çünkü sermayenin binde 1'i gibi çok ama çok ufak bir azınlık hisseye sahip olan kurucular aklın almayacağı imtiyazlarla şirketin kontrolünü ellerinde tutabiliyorlar. SPK'nın ve onun üst kurumu olan Hazine ve Maliye Bakanlığının bu çarpıklığa derhal bir son vermesi elzemdir. BİST'te yatırımcı kültürünün yerleşmesi için bu bir ön şarttır. Tüm A grubu imtiyazlı hisseler bir kanun ile B grubu imtiyazsız hisseye 1 e 1 oranında dönüştürülmelidir. Buna karşı çıkan olursa, onlara 6 aylık süre tanınmalı ve borsada işlem gören hisseleri son 12 ayda gördüğü en yüksek fiyattan geri alarak borsa kotasyonundan çıkmaları sağlanmalıdır. TH
    15 Kasım 2017'de portföyümün %50'si ile 10.22 ortalamadan HALKB aldım. Diğer %50'yi faizde nakit olarak bekletiyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    .........….Banka mahkemeye katilmiyor, mahkemeyi tanimiyor. "Negotiated Settlement" nasil olabilir ki bu durumda? Bu konu 2 senedir devam ediyor bir makalede belirtilmisti, banka orda da kabul etmiyordu bunu Hazineye karsi.
    Goldman Sachs ve diğer tanınmış büyük ABD bankalarının başarılı bir şekilde hem de rutin olarak çok sık kullandığı Neither Deny Nor Accept (NDNA=iddia edilen suçlamayı ne inkâr ediyorum ne de kabul) yöntemiyle bu dava hiç beklenmedik bir anda düşebilir. Senin bahsettiğin Negotiated Settlement (NS=verilecek ceza hakkında uzlaşı), bu NDNA'den önce kapalı kapılar ardında görüşülüp en önce prensipte anlaşılacak. Ondan sonra da yasal adımlar ne ise onlar atılarak resmi bir NDNA eşliğinde NS açıklanıp bu iş tatlıya bağlanacak ve bu süreç de böylece sona ermiş olacak. Bu şekilde sonuçlandırılmış tonla emsal var ABD'de. Sadece Goldman Sachs'ın NDNA geçmişine bakmak yeterlidir.
    15 Kasım 2017'de portföyümün %50'si ile 10.22 ortalamadan HALKB aldım. Diğer %50'yi faizde nakit olarak bekletiyorum.

Sayfa 471/547 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •