Sayfa 169/253 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219 ... SonSon
Arama sonucu : 2023 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: MEGAP - Mega Polietilen

1. rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin

Alıntı Originally Posted by sakinlik Yazıyı Oku
    Tesekkür ederim sayin katti...

Sent from my iPhone using hisse.net
    Rica ederim. Bedelliden gelecek paraların nerede kullanılacağı belli olmaya başladı. Dün kap açıklaması geldi. Ben küçük bir tutar almıştım. Tutuyorum. Bedelliye katılmak istemem diyen rüçhanları satabilir. Ytd

Kesinlikle YTD.
    Güvenme insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecd'e Cenneti vaad etmeseydi şayet rabbine bile etmezlerdi secde !!!

Rüçhan tahtası 5 ağustosta kadar açık normal bir hisse gibi alınıp satılabilir mi yalnız sabah teorim eşleşme yok
     Alıntı Originally Posted by katti Yazıyı Oku
    Rica ederim. Bedelliden gelecek paraların nerede kullanılacağı belli olmaya başladı. Dün kap açıklaması geldi. Ben küçük bir tutar almıştım. Tutuyorum. Bedelliye katılmak istemem diyen rüçhanları satabilir. Ytd

Kesinlikle YTD.
    Borsada fiyat yoktur , trend vardır.Trend varsa fiyat önemsizdir.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

4. Arkadaşlar diyelim 100 Megap var 100 MegapR. Bedelli süreci bittiği gün, diyelim Megap 6 Lira, MegapR 5 Lira. Benim yeni hisselerim kaç adet olacak, kaç lira olacak?

5.  Alıntı Originally Posted by Serkan1907 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar diyelim 100 Megap var 100 MegapR. Bedelli süreci bittiği gün, diyelim Megap 6 Lira, MegapR 5 Lira. Benim yeni hisselerim kaç adet olacak, kaç lira olacak?
    Toplam 200 lotunuz olur, 6 * 200 = 1,200 TRY eder. 100 TRY de ödemeniz gerekiyor rüçhanlarınızın normal hisseye dönüşmesi için.

6. Sayın coltra, R’nin fiyatı ana hisseden yüksek olursa,Megap 6 Lira, R 7 Lira olsa yine 200*6=1.200 Lira olur. Ama R’leri 7 liradan satarsam 700 lira hesabımda+ 100Megap*6=600 Lira değerinde hissem olur. Doğrumu acaba?

Arkadaşlar bölünme bittiğinde sadece şuan ki asıl hisse fiyatı aslolacak. Şuan rüchan pazarında alış satışlar sadece hisse sahipleri tarafından yapılıyor. Pts r leri satarsanız birleşme sonunda sadece aslolan megaplar kalacak ve birleşme sonu 2 katı hisseniz olmayacak. Şimdi bölünme öncesi son tavandan yani 6.53 ten 1000 lot mal aldıysanız hisseye 6.530 tl verdiniz. Yeni maliyet nasıl olur?
    6.53+1**+1/2 yani sizin asıl hisse maliyeti 3.76 olur. Rüchan pazarı ise 2.77 açılır. Bölünme sabahı 6530 tl niz rüchan ve asıl hisse toplamı ile bulunur. Siz dün rüchanı 4.55 e satınca 1 tl den alma hakkını başkasına devreder 4.550 tl alırsınız ve diğer asıl hisse de 4.14 kapattığı için oradan da 4140 tl alırsınız. Ama rüchan satmayıp 2000 lota sahip olur ve hissenin hikayesine inanırsanız ileri de karlı da çıkabilirsiniz. Tercih sizlerin. Ben küçük bir meblağ ile girmiştim. Şükür bu güne kadar hep kazandırdı.

Kesinlikle YTD.
    Güvenme insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecd'e Cenneti vaad etmeseydi şayet rabbine bile etmezlerdi secde !!!

Matrikste tavan 6.82 %50 mi marj

Borsada fiyat yoktur , trend vardır.Trend varsa fiyat önemsizdir.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

Sayfa 169/253 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •