Sayfa 228/253 İlkİlk ... 128178218226227228229230238 ... SonSon
Arama sonucu : 2023 madde; 1,817 - 1,824 arası.

Konu: MEGAP - Mega Polietilen

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BAKAB.E, DZGYO.E, MEGAP.E, NUGYO.E, ODAS.E, OZBAL.E ve VAKKO.E paylarında 22/04/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 06/05/2021 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

2. 1 aydır tek bir mesaj bile atılmamış topikte :D

3. şişşşşşt, büyüyü bozma

4. Uzun zamandır hissedarı olduğum hisse ile ilgili bir paylaşım yapmak istedim paydaşların işine yarar umarım;
    İyi yönleri(daha kolay görürüz çünkü hissedarız)
    Eda hanım ile şirket satışları çok değişti, Yıllık 350 milyon civarı cirosu var. tekstil firması oldu. Vergi, çalışan SGK indirimleri, gelir vergisi indirimi ve yatırımın yarısının hibe olması için 6. Bölge olan Adıyaman Besniye şirketi Aralık ayında taşıdı... bu hareket ile ciddi bir maliyet azalması sağlayacaktır.
    Boyahane yatırımı başladı. 85-90milyon civar olan yatırımın 45 milyonu hibe olarak verilecek. Vergi ve kredide ki faiz indirimi de cabası. Boyahane üretilen kumaşın terbiye ve renklendirilmesi işlemini sağlar. Şu an şirket bu hizmeti satın alıyor.(yatırımcı ilişkileri ile görüşmemden aldığım bilgi)Genellikle maliyeti%7-10 düşürür ve karlılığı arttırır. O nedenle 2022 itibari ile kar marjlarında ciddi düzelme bekleniyor.
    İhracat tekstildeki en önemli ayak ve son üç ayda cironun%5 oranına yükseldi. Açılan ve konsolide edilecek yeni şirket ile bu oran artacak. En büyük hedefleri ihracat kalemini arttırmak ki Başarabilirlerse kar marjı çok daha yüksek olur
    Sektör ile karşılaştırıldığında pd/ns 1 civarı iken sektör 4 civarı fk 15 civarı sektör28 ve pd/dd4 civarı ilke sektör7 yani hisse sektöründe ucuz fiyatlanıyor( kar marjının düşük olmasına bağlıyorum)
    Dez avantaj
    Hisse satışı(tartışmalı) patrona güven varsa sorun yok çünkü tüm parayı şirkete kullanacağını ve tashihli sermaye artışı ile borca mahsup sayacağını bildirmişti. Şu ana kadar tutarsız bir bilgi ile karşılaşmadım. Sürekli yatırımcı ilişkileri ile temas halindeyim
    Net Kar marjı%3.5 civarı ki çok az(tüm çalışmalar bunu arttırma yönünde)
    Halka açık oran Son satışla %64,daha az olmasını tercih ederdim
    Rekabeti çok olan bir alan
    Su ve elektrik harcamaları en büyük gider kalemleri (umarım çatı ges ve su ile ilgili maliyet azaltıcı çalışmaları olur) Umarım faydası olmuştur ekleme yapan olursa sevinirim iyi akşamlar

5.  Alıntı Originally Posted by Degerlemeli Yazıyı Oku
    Uzun zamandır hissedarı olduğum hisse ile ilgili bir paylaşım yapmak istedim paydaşların işine yarar umarım;
    İyi yönleri(daha kolay görürüz çünkü hissedarız)
    Eda hanım ile şirket satışları çok değişti, Yıllık 350 milyon civarı cirosu var. tekstil firması oldu. Vergi, çalışan SGK indirimleri, gelir vergisi indirimi ve yatırımın yarısının hibe olması için 6. Bölge olan Adıyaman Besniye şirketi Aralık ayında taşıdı... bu hareket ile ciddi bir maliyet azalması sağlayacaktır.
    Boyahane yatırımı başladı. 85-90milyon civar olan yatırımın 45 milyonu hibe olarak verilecek. Vergi ve kredide ki faiz indirimi de cabası. Boyahane üretilen kumaşın terbiye ve renklendirilmesi işlemini sağlar. Şu an şirket bu hizmeti satın alıyor.(yatırımcı ilişkileri ile görüşmemden aldığım bilgi)Genellikle maliyeti%7-10 düşürür ve karlılığı arttırır. O nedenle 2022 itibari ile kar marjlarında ciddi düzelme bekleniyor.
    İhracat tekstildeki en önemli ayak ve son üç ayda cironun%5 oranına yükseldi. Açılan ve konsolide edilecek yeni şirket ile bu oran artacak. En büyük hedefleri ihracat kalemini arttırmak ki Başarabilirlerse kar marjı çok daha yüksek olur
    Sektör ile karşılaştırıldığında pd/ns 1 civarı iken sektör 4 civarı fk 15 civarı sektör28 ve pd/dd4 civarı ilke sektör7 yani hisse sektöründe ucuz fiyatlanıyor( kar marjının düşük olmasına bağlıyorum)
    Dez avantaj
    Hisse satışı(tartışmalı) patrona güven varsa sorun yok çünkü tüm parayı şirkete kullanacağını ve tashihli sermaye artışı ile borca mahsup sayacağını bildirmişti. Şu ana kadar tutarsız bir bilgi ile karşılaşmadım. Sürekli yatırımcı ilişkileri ile temas halindeyim
    Net Kar marjı%3.5 civarı ki çok az(tüm çalışmalar bunu arttırma yönünde)
    Halka açık oran Son satışla %64,daha az olmasını tercih ederdim
    Rekabeti çok olan bir alan
    Su ve elektrik harcamaları en büyük gider kalemleri (umarım çatı ges ve su ile ilgili maliyet azaltıcı çalışmaları olur) Umarım faydası olmuştur ekleme yapan olursa sevinirim iyi akşamlar
    Bilgiler için teşekkürler. Sektörde çok ilginç fiyatlamalar olabildiği için ben karşılaştırıp 15 fk'ya ucuz demem şahsen ama artan ciroya baktığımda 15 fk ucuz diyorum. Eda hanım şirketi aldıktan sonra ciroda çok ciddi bir artış söz konusu ve bu artış sürekli devam ediyor. Yatırımlar devreye alındıkça da artmaya devam edecektir.
    Tekstilde Türkiye'nin ihracat potansiyeli her geçen gün artıyor ve bence bu yatırımların devamı da gelecek. Biraz geç fark ettim çünkü hisse fiyatı inanılmaz yükselmiş. İnsan fiyat grafiğine bakınca incelemeye değer görmüyor Ama baktığımda ciro ve karlar daha fazla yükselmiş ve yükselmeye de devam edecek.
    Maddi Duran Varlıkları şirketin 2 sene önce 2 milyon TL iken şuan 21 milyon TL. İnanılmaz bir yatırım söz konusu. Kar marjı şuan düşük ama makina ve fabrika yatırımlarıyla marj yukarı çekilecektir.
    Döviz pozisyonu artıda ve ihracatını arttıracağı aşikar.
    Hisse satışından gelen parayla hammadde fiyatlarının artacağını ön görüp stok arttırmışlar. Ham madde fiyatları çok yükseldi, o hamle de epey iyi oldu.
    Fabrika yatırımı yanlış hatırlamıyorsam 2020'nin son günlerinde sonuçlandı ve oradaki üretim bu yıl bilançoya yansıyacak. O da çok büyük bir fark yaratacaktır.
    Eda hanım şirketi aldığında yıllık ciro 10-20 milyon civarındayken şimdi tek bir anlaşma ile 4 ayda 57 milyon ciro yapabiliyor.

Olumsuz taraf saymak gerekirse:
    Faaliyet raporlarında hiçbir şey yok. Gelecek beklentisi, ceo mesajı, neler yapıldı edildi, neler yapılacak vs. hiçbir şey yazmıyorlar. Bence daha ayrıntılı olabilir.
    Çok küçük bir şirket. Haliyle riski de fazla.

6. Sayın Değerlemeli,
    halka açıklık oranı % 55
    Son düzenleme : erdals; 22-05-2021 saat: 13:47.

7. Maalesef satıştan önce %55 idi şimdi %64.10

8. Bu arada ben fk ucuz demedim sektöre göre ucuz fiyatlanmış dedim... bu cümle yoruma açık regresyon ve karşılaştırma analizi işin değerli olabilir... yorumlayana kalmış...

Sayfa 228/253 İlkİlk ... 128178218226227228229230238 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •