Sayfa 237/253 İlkİlk ... 137187227235236237238239247 ... SonSon
Arama sonucu : 2023 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: MEGAP - Mega Polietilen

1.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Patroniçe ve ekibi işbaşında yine kürkçü dükkanına dönüş yaptı,guya 6 üstüne atmıştı,demekki niyeti başkaymış gel,gel yapmakmış,işte (HORASANLI ) gibileri böyle uyuturlar güzel laflarlan,ne derler tatlı dil yılanı ininden çıkartırmış,6 üstünde kalıp oradan üst noktalara atmadıkça bir halt olmaz %50 geride bırakmıştım 5.50 stoplossumda geri kalanlarıda 5.85-6 arasında okutmştum güvenim olmadığı için,tekrarında 5.60-50 arası alış yaptık okuttuklarımı,bu sefer stoplossum 5.40 ytd.
    Madem patroniçe ve ekibi bu kadar ahlaksız neden bu hisse topiğindesiniz? Koç sirketleri iş grubu daha ahlaklı, neden onların hisselerine ortak olmuyorsunuz?

2.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Patroniçe ve ekibi işbaşında yine kürkçü dükkanına dönüş yaptı,guya 6 üstüne atmıştı,demekki niyeti başkaymış gel,gel yapmakmış,işte (HORASANLI ) gibileri böyle uyuturlar güzel laflarlan,ne derler tatlı dil yılanı ininden çıkartırmış,6 üstünde kalıp oradan üst noktalara atmadıkça bir halt olmaz %50 geride bırakmıştım 5.50 stoplossumda geri kalanlarıda 5.85-6 arasında okutmştum güvenim olmadığı için,tekrarında 5.60-50 arası alış yaptık okuttuklarımı,bu sefer stoplossum 5.40 ytd.
    Aramızdaki fark ben yatırımcıyım,sense günlükçüsün ,ben çorbanın iyice pişmesini bekler kıvamına gelince tabağıma koyarım sense ,kıvamına gelmesede bir an önce çorbayı içmek istiyorsun ,bir zamanlar bende senin gibi yapardım ancak her seferinde karnım ağrıdı ,tabi yol senin istediğin gibi yürü bizim işimize uyuyor falan diye karışma biraz ayıp oluyor yani işine bak ,belki ben uykuyu yada uyumayı seviyorum aklını kendine sakla

3. Patronun hisse fiyatıyla değil şirketin işleriyle ilgisi olmalı. Şirketin elde ettiği karlılık yükselsin, hisse fiyatı da zaten beraberinde yükselir. Bu da öyle bugünden yarına olacak bir iş değil. Şirketi beğenip yatırım yapıyorsanız düşüşlerde stop olmak yerine fırsat değerlendirip pay arttırırsınız. Yok trade ediyorsanız da şirketin ortaklarına, patronlarına gelip akıl vermeye kalkmanızın bir mantığı yok.

Ben burada yatırımcıyım. Fiyatın 5.40 olması 5.90 olmasından çok şirketin gelecek bilançolardaki karları beni ilgilendiriyor. O konuda da patronumuzun şuana kadar iyi işler çıkardığını düşünüyorum. Şirketi aldığı günden bugüne ciro ve karlar kaç kat artmış, açın bakın. Yapılan yatırımlar sonrası bu büyümenin devam etmesi çok olası. Bu konuda fikrim değişirse karda da olsam zararda da olsam o gün stop olurum. Onun dışında hissedarı olmaya devam ederim. Herkesi kendiniz gibi sanmayın. Siz farklı bakıyorsunuz, başka insanlar farklı bakıyor borsaya.

4. Çevre ve şehircilik bakanlığından ,mega polietilen örme kumaş boyama tesisi projesi ile ilgili CED gerekli değildir kararı verildi,şirket 6, bölgede olması nedeniyle büyük avantajlar ve kolaylıklardan yararlanmakta ve hedefine adım adım yürümekte ,tüm paydaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun
    not : haber 09/09/2021 tarihinde matriks verisinden alınmıştır

5. Haydi hayırlısı olsun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,321
     Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    Aramızdaki fark ben yatırımcıyım,sense günlükçüsün ,ben çorbanın iyice pişmesini bekler kıvamına gelince tabağıma koyarım sense ,kıvamına gelmesede bir an önce çorbayı içmek istiyorsun ,bir zamanlar bende senin gibi yapardım ancak her seferinde karnım ağrıdı ,tabi yol senin istediğin gibi yürü bizim işimize uyuyor falan diye karışma biraz ayıp oluyor yani işine bak ,belki ben uykuyu yada uyumayı seviyorum aklını kendine sakla
    Bak sen yatırımcısınız demek !,peki biz neyiz ?...28 senelik borsacıyım hiç kaybetmedim,öyle ciyakladığımıza bakmayın o kardan zarardır...2010 senesinden sonra mecbur günlükçü tradeci olduk,sebep ülke ekonomisi,çünkü piyasaya güvenmiyorum bir iktisatçı olarak,üstelik yabancının tüğdüğü yerde defalarca düşünmek lazım,akşam kafam rahat uyumam lazım,92-2010 arası bizde uzuncuyduk,ama o dönem 2010 sonrası bitti

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,321
     Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Madem patroniçe ve ekibi bu kadar ahlaksız neden bu hisse topiğindesiniz? Koç sirketleri iş grubu daha ahlaklı, neden onların hisselerine ortak olmuyorsunuz?
    Onlarda heyecan yok,bunda var,bende eski bir sporcu olarak hobi işte

8.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Onlarda heyecan yok,bunda var,bende eski bir sporcu olarak hobi işte
    Heyecan olsun diye mi borsadasıniz?

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 237/253 İlkİlk ... 137187227235236237238239247 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •