Sayfa 239/253 İlkİlk ... 139189229237238239240241249 ... SonSon
Arama sonucu : 2023 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: MEGAP - Mega Polietilen

1.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Merhaba ,
    Bir yanlış anlaşılma olmuş galiba tarafınızdan. Onu düzeltmek isterim. İlk satışlar yapıldığında ileriki dönemde zaten tahsisli sermaye artırımı ile bu şirkete verilen paranın sermaye artırımında kullanılacağı iletilmişti. Zaten satışlar yapıldığında sermaye avansı olarak şirkete verilmilti para be bu sayede de finansal faiz gideri olmadan yatırımlar sürdürlmekteydi. Aslında dün iletilen kap, daha önce iletilen kap ta söylenilenin hayata geçirilmesi. Bu nedenle izin almakta zorluk çıkmayacaktır. Tamamen şirketin kehine bir durum var burada lütfen gözden kaçırnayın. Satışların yapıldığı iki dönem var. Bunlardan bitinde fiyat 9 küsür, diğerinde de ortalsma 8 küsür olmuş. O dönemde satış yapılırken de tahsisli artırım hayata geçerken 1 hisse bedelinin bu satış bedellerinden düşük olamayacağını iletmişti şirket yönetimi. Burada da tahsisli artırım yapılırken bu 11 milyon küsür hissenin tahsisli artırımda birim bedeli ortalama 9 lira gibi olacak diyor. Yani mevcut fiyat an itibariyle 5,75 iken tahsislinin birim bedeli yaklaşık 9 lira olacak. Ben de bu yüzden yaklaşık 100 mikyon civarında şirkete sermaye avansı ve borç olarak verilmil görüleb rakam sermayeye direkt ikave edilmiş olacak. Yani özsermaye de yaklaşık100 civarında artacağından özseermaye de yeni durumda üç aşağı beş yujarı 50 olarak alsak artış sonrası hissenin defter değeri hisse başına yaklaşık 2 lira büyümüş olacak.
    Buradaki şirket lehine olan gelişmeyi bazıları gözden kaçırsa da, hatta te investtte o kadar cahilce ve saçma yorumlar yapan var ki iyi ki hisse net var dedirten civsinden. Yok patron 8 den sattığını 1 den alscakmış da yok salak saçma şeyler. Yazıktır oradaki bilgisiz insanların yazılarını okuyup da işlem yspanlar . Çok yazık.
    Burada bu durumu tektar iletmek isterim. 30 seneyi aşkın bir küçük yatırımcıyım. 20 seneyi aşkın süredir de burada yazarım. Tekrar iletiyorum. İyi ki hisse net var.

Not: yazılanlar alımsatım tavsiyesi değildir. 30 seneyi aşkın süredir devam eden küçük yatırımcı muhabbetidir
    Bilgileriniz paylaştığınız için çok teşekkürler. Ben de bu konuda biraz şüpheyle baktım dün. İlk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Benim beklentim herkesin katılacağı bir bedelli yönündeydi. Bir şeyi daha tecrübe etmiş olduk böylece

2.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Merhaba ,
    Bir yanlış anlaşılma olmuş galiba tarafınızdan. Onu düzeltmek isterim. İlk satışlar yapıldığında ileriki dönemde zaten tahsisli sermaye artırımı ile bu şirkete verilen paranın sermaye artırımında kullanılacağı iletilmişti. Zaten satışlar yapıldığında sermaye avansı olarak şirkete verilmilti para be bu sayede de finansal faiz gideri olmadan yatırımlar sürdürlmekteydi. Aslında dün iletilen kap, daha önce iletilen kap ta söylenilenin hayata geçirilmesi. Bu nedenle izin almakta zorluk çıkmayacaktır. Tamamen şirketin kehine bir durum var burada lütfen gözden kaçırnayın. Satışların yapıldığı iki dönem var. Bunlardan bitinde fiyat 9 küsür, diğerinde de ortalsma 8 küsür olmuş. O dönemde satış yapılırken de tahsisli artırım hayata geçerken 1 hisse bedelinin bu satış bedellerinden düşük olamayacağını iletmişti şirket yönetimi. Burada da tahsisli artırım yapılırken bu 11 milyon küsür hissenin tahsisli artırımda birim bedeli ortalama 9 lira gibi olacak diyor. Yani mevcut fiyat an itibariyle 5,75 iken tahsislinin birim bedeli yaklaşık 9 lira olacak. Ben de bu yüzden yaklaşık 100 mikyon civarında şirkete sermaye avansı ve borç olarak verilmil görüleb rakam sermayeye direkt ikave edilmiş olacak. Yani özsermaye de yaklaşık100 civarında artacağından özseermaye de yeni durumda üç aşağı beş yujarı 50 olarak alsak artış sonrası hissenin defter değeri hisse başına yaklaşık 2 lira büyümüş olacak.
    Buradaki şirket lehine olan gelişmeyi bazıları gözden kaçırsa da, hatta te investtte o kadar cahilce ve saçma yorumlar yapan var ki iyi ki hisse net var dedirten civsinden. Yok patron 8 den sattığını 1 den alscakmış da yok salak saçma şeyler. Yazıktır oradaki bilgisiz insanların yazılarını okuyup da işlem yspanlar . Çok yazık.
    Burada bu durumu tektar iletmek isterim. 30 seneyi aşkın bir küçük yatırımcıyım. 20 seneyi aşkın süredir de burada yazarım. Tekrar iletiyorum. İyi ki hisse net var.

Not: yazılanlar alımsatım tavsiyesi değildir. 30 seneyi aşkın süredir devam eden küçük yatırımcı muhabbetidir
    Sayin Baybo bey, atladığım bir hususu hatirlattginiz için teşekkür ederim. (,patronun sattığı ortalama fiyatin altinda bir fiyattan bedelli yapmama taahhüdü)

Ufak bir hesap yaptım 5.7 milyon lotun ortalama satış fiyatı 8.20 tl civarindaymış. 9 tl olmasada 8.20 tl üzerinde bir fiyattan olacak gibi tahsisli sermaye artırımı.

Bu hesaba göre Eda hanim sattigi 5,7 milyon hisseden 47 milyon tl ye yakin kaynak yaratirken bu semaye artırımı ile sirkete 94 milyon tl ye yakin (tam 2 katı) sermaye koyacak. Eğer işin içinde bir çopanoğlu yoksa patron gerçekten taşın altina elini koymuş oluyor.

Hikayenin sonunu merak ediyorum.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Değerler aslında son açıklamada da net. Rakamlar şöyle

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Sayin Baybo bey, atladığım bir hususu hatirlattginiz için teşekkür ederim. (,patronun sattığı ortalama fiyatin altinda bir fiyattan bedelli yapmama taahhüdü)

Ufak bir hesap yaptım 5.7 milyon lotun ortalama satış fiyatı 8.20 tl civarindaymış. 9 tl olmasada 8.20 tl üzerinde bir fiyattan olacak gibi tahsisli sermaye artırımı.

Bu hesaba göre Eda hanim sattigi 5,7 milyon hisseden 47 milyon tl ye yakin kaynak yaratirken bu semaye artırımı ile sirkete 94 milyon tl ye yakin (tam 2 katı) sermaye koyacak. Eğer işin içinde bir çopanoğlu yoksa patron gerçekten taşın altina elini koymuş oluyor.

Hikayenin sonunu merak ediyorum.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İki dönemde satış yapılmış. Buradaki toplam rakam 54,297 milyon ve 46,614 milyon. Toplam satış 100,911 milyon. Bu para karşılığı tahsisli artırım yapılıyor. Ne kadar tahsisli: 11,436 milyon. Yani tahsislinin ortalaması net 8,824 liraya denk düşüyor. Dediğim gibi 8 ila 9 arası bir rakam. 9 a oldukça yakın. Şimdi bir basit hesap daha yaparsak buradan gelecek artırımla birlikte öZsermaye yeni yükseltilmiş 49,436 milyon ödenmiş sermayeye göre hisse başına 1,81 lira net özsermaye artışına denk düşmekte. Evet yanlış duymadınız. Bunıperasypn ile birlikte şirket hisse başı özsermaye değeri 1,81 lira artmış olacak. Çnceli yazılarımda üç aşağı beş yukarı 2 lira demiştim. Net değer bu gibi gözüküyor.

Şimdi Allah aşkına bu işlemin neresinde şirketin aleyhine bir durum var . Gene malum tr invest gibi alanlarda yok 3 liralara inecek gibi mantık dılı yorumlar yazanları Allaha havale ediyorum. Ha burası Türk borsası. O da başka. Fiyatın ne olacağını spekten başka kimse bilemez. Ancak biz kendi bejlentimize göre pozisyon alırız. Küçük yatırımcı olarak 30 senelik tecrübemin bana gösterdiği bu. İnşallah gelişmeler bizim hesaplamalarımıza uygun olarak gerçekleşir.

Herkese saygılar

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik küçük yatırımcı muhabbetidir

4.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    İki dönemde satış yapılmış. Buradaki toplam rakam 54,297 milyon ve 46,614 milyon. Toplam satış 100,911 milyon. Bu para karşılığı tahsisli artırım yapılıyor. Ne kadar tahsisli: 11,436 milyon. Yani tahsislinin ortalaması net 8,824 liraya denk düşüyor. Dediğim gibi 8 ila 9 arası bir rakam. 9 a oldukça yakın. Şimdi bir basit hesap daha yaparsak buradan gelecek artırımla birlikte öZsermaye yeni yükseltilmiş 49,436 milyon ödenmiş sermayeye göre hisse başına 1,81 lira net özsermaye artışına denk düşmekte. Evet yanlış duymadınız. Bunıperasypn ile birlikte şirket hisse başı özsermaye değeri 1,81 lira artmış olacak. Çnceli yazılarımda üç aşağı beş yukarı 2 lira demiştim. Net değer bu gibi gözüküyor.

Şimdi Allah aşkına bu işlemin neresinde şirketin aleyhine bir durum var . Gene malum tr invest gibi alanlarda yok 3 liralara inecek gibi mantık dılı yorumlar yazanları Allaha havale ediyorum. Ha burası Türk borsası. O da başka. Fiyatın ne olacağını spekten başka kimse bilemez. Ancak biz kendi bejlentimize göre pozisyon alırız. Küçük yatırımcı olarak 30 senelik tecrübemin bana gösterdiği bu. İnşallah gelişmeler bizim hesaplamalarımıza uygun olarak gerçekleşir.

Herkese saygılar

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik küçük yatırımcı muhabbetidir

Sayın :Baybo Bey

ne yazık ki burada kendi alım satımına göre kağıdı kötüleyen yada durumuna göre övenlerin dışında birde hiç bir şey bilmeden yazanlar var ,buda buradaki insanların kafasını karıştırmaktan başka bir işe yaramadığı gibi moral de bozuyor ,
    şimdi bilen birisi olarak yazıyorum çünkü az önce yatırımcı ilişkileri biriminden sayın Ömer Naci DEMİR beyle görüştüm ,aldığım bilgiler doğrultusunda patron Eda hanım elini değil tüm vücudunu ve başını taşın altına koymuş ,SPK nın denetimi doğrultusunda satılan hisselerin tüm parası şirkete ödenmiş ve tümü yine SPK bilgisi doğrultusunda yatırıma yönlendirilmiş,hatta bu işlemlerden dolayı sayın Eda hanımın gerek emisyon priminden gerek tahsisli sermaye artırımından oransal olarak hatırı sayılır bir hisse kaybı var bu yatırımcıların lehine bir durum
    peki Eda hanım neden bu kadar özveriyle davranmış ?
    cevap: şirketinin çok daha büyüyeceğine ve çok daha karlı hale geleceğine inandığı için bu gün ben destek vereyim yarın daha çok kazanırım ve yatırımcıma kazandırırım düşüncesiyle ,zaten yine SPK denetiminde boyahane fabrikasıda bitirilmek üzere SPK nında onayı vermemesi diye bir durum söz konusu asla olamaz çünkü tüm iş ve işlemler verilen sözler yerine getirildiğinden sermaye artırımında hiç bişr sorun çımkaz ve kesin onaylanır hepimize daha karlı ve büyüyen bir şirket görünüyor hayırlı ve uğurlu olsun,
    bilgiyi veren Ömer Naci Demir beye tekrar teşekkür ederim

5.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku

Herkese saygılar

Önceki satıştan bilgim yoktu. Son yapılan 5.7 milyon lottan sonra dikkatimi çekmişti hisse. Değerli bilgilendirmeler için tekrar teşekkürler sayın Baybo bey.

6. anladığım kadarıyla şuan toplam 38 milyon lot var açıklık oranı % 78,74 patronda 8078800 yani %21.26 lot var tahsisli artırım sonrası patronda 8078800+11436000 =19514800 olacak yüzdesel olarak ta % 39 a çıkacak .açıklık % 61 e inecek.
    fakat şirketin piyasa değeri de 49 milyon çarpı 5.6 dan 276 milyon tl ye çıkacak ( şimdi 211 m )
    bu hesap doğrumu şirketin piyasa değeri bir anda 65 milyon artabilir mi işlemde hata var mı ?
    yatırım tavsiyesi değildir

7.  Alıntı Originally Posted by wasdreel Yazıyı Oku
    anladığım kadarıyla şuan toplam 38 milyon lot var açıklık oranı % 78,74 patronda 8078800 yani %21.26 lot var tahsisli artırım sonrası patronda 8078800+11436000 =19514800 olacak yüzdesel olarak ta % 39 a çıkacak .açıklık % 61 e inecek.
    fakat şirketin piyasa değeri de 49 milyon çarpı 5.6 dan 276 milyon tl ye çıkacak ( şimdi 211 m )
    bu hesap doğrumu şirketin piyasa değeri bir anda 65 milyon artabilir mi işlemde hata var mı ?
    Hesap doğru sayın wasdreel. Bedelli artırımlarda şirkete nakit girdiği için giren nakit kadar şirket değeri artar.

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Hesap doğru sayın wasdreel. Bedelli artırımlarda şirkete nakit girdiği için giren nakit kadar şirket değeri artar.
    cevabınız için teşekkürler. fakat mantığını başta tam anlayamamıştım kusura bakmayın. patron 11 milyon hisseyi 1 tl nominal bedelle alacak şeklinde düşünmüştüm ki buda çok saçma bir düşünce. kap açıklamasına baktım ilgili maddesi şu şekilde

6. SPK'nın onayı çerçevesinde, tahsisli sermaye artışı nedeniyle ihraç edilecek payların tamamı SPK onaylı ilk Pay Satış Bilgi Formu sonrası gerçekleştirilen pay satış bedeli olan 54.297.112,77 TL'den ve SPK onaylı ikinci Pay Satış Bilgi Formu sonrası gerçekleştirilen pay satış bedeli olan 46.614.430,12 TL'den düşük olmayacak şekilde satılacağından, 1,- TL nominal değerli her bir payın satış fiyatının sırasıyla 9,465946 TL ve 8,177970 TL olarak satış tarihlerinden önceki 5 iş günü içinde Borsa'da oluşan günlük ağırlıklı ortalama fiyatların ortalamasından düşük olmayacak şekilde belirlenmesine,
    Son düzenleme : wasdreel; 16-09-2021 saat: 17:26.
    yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 239/253 İlkİlk ... 139189229237238239240241249 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •