Sayfa 164/253 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214 ... SonSon
Arama sonucu : 2023 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: MEGAP - Mega Polietilen

1. Günaydın kağıtla ilgili bilgi vere bilecek arkadaşlarımız varsa sevinirim

Alıntı Originally Posted by tutunmak_01 Yazıyı Oku
    Günaydın kağıtla ilgili bilgi vere bilecek arkadaşlarımız varsa sevinirim
    Kağıdı iyi baskıladılar. Bilanço öncesi düzeltme hareketleri varsı. 4.20 de direnci var. Bakalım. Ytd

Kesinlikle YTD.
    Güvenme insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecd'e Cenneti vaad etmeseydi şayet rabbine bile etmezlerdi secde !!!

3. Acemi bakış açımla;

Hissenin satışlarının ve karlarının 3 senedir artan trendde gitmesi
    Karlı olduğu düşünülen maske üretimine girmesi ve bu konuda ülkemizde artan ihtiyaç

konularını pozitif görürken

Kar marjında düşüş olması sebebiyle artan satışlardan istenen karın elde edilmemesi (hammadde maliyet artışı? al sat ve fason üretim?)
    Faaliyet raporunda verilen bilgilerin yetersizliği, kurumsal yapının oturmamış olması
    Patronun geçmişinin, vizyonunun ve planlarının açık olmaması
    Gelişen işletmeler pazarın olan düşük ilgi
    Bedelli sermaye arttırımı sonrası olası fiyat belirsizliği

gibi konuları olumsuz görüyorum.

Ben kendimi üzmeyecek seviyede aldım. Faaliyet raporu daha açık olsaydı daha çok almayı isterdim.

Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by mitomisino Yazıyı Oku
    Acemi bakış açımla;

Hissenin satışlarının ve karlarının 3 senedir artan trendde gitmesi
    Karlı olduğu düşünülen maske üretimine girmesi ve bu konuda ülkemizde artan ihtiyaç

konularını pozitif görürken

Kar marjında düşüş olması sebebiyle artan satışlardan istenen karın elde edilmemesi (hammadde maliyet artışı? al sat ve fason üretim?)
    Faaliyet raporunda verilen bilgilerin yetersizliği, kurumsal yapının oturmamış olması
    Patronun geçmişinin, vizyonunun ve planlarının açık olmaması
    Gelişen işletmeler pazarın olan düşük ilgi
    Bedelli sermaye arttırımı sonrası olası fiyat belirsizliği

gibi konuları olumsuz görüyorum.

Ben kendimi üzmeyecek seviyede aldım. Faaliyet raporu daha açık olsaydı daha çok almayı isterdim.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Bedelli sermaye artırımının izahnamesi faaliyet raporundan daha doyurucu.

Ona bakmanızı tavsiye ederim.

İyi günler.

5.  Alıntı Originally Posted by coltra Yazıyı Oku
    Bedelli sermaye artırımının izahnamesi faaliyet raporundan daha doyurucu.

Ona bakmanızı tavsiye ederim.

İyi günler.
    Çok teşekkür ederim. İzahnameyi inceledim bir kaç nokta hoşuma gitti:

2017 yılında yönetim kurulu üyelerine totalde 1.250.000 tl maaş ödemesi yapılmışken bu yönetim değişikliği sonrası 2018 yılında 276.000 tl ye indirilmiş. Yönetim doyurma şirketinden üretim şirketine dönülmüş gibi duruyor. Çalışan personel sayısında da azaltılmaya gidilmiş(yarı yarıya).

Eda hanım sonrası şirkette bilançodaki değişiklikler aşikar görünüyordu, fakat kendisine dair hiç bir bilgim yoktu. Cv sini okumak ve deneyimlerinin şirketin özellikleriyle örtüştüğünü görmek benim için sevindirici oldu.

Bedelli arttırımında elde edilecek 13 milyonun 9 milyonu sermaye arttırımı ve hammaddeye ayrılırken 1.5 milyon ar geye 2 milyon cihaz teminine ayrılmış. Tabi burası biraz teknik bir konu akıl yürütmeyle bir sonuca ulaşamıyorum. Bence eksik kalan nokta da bu, yönetim kurulundan bir gelecek projeksiyonu paylaşımı veya iyi bir faaliyet raporu sunumu daha üst noktaları hedefleyen bir şirket için bence olmazsa olmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by mitomisino Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim. İzahnameyi inceledim bir kaç nokta hoşuma gitti:

2017 yılında yönetim kurulu üyelerine totalde 1.250.000 tl maaş ödemesi yapılmışken bu yönetim değişikliği sonrası 2018 yılında 276.000 tl ye indirilmiş. Yönetim doyurma şirketinden üretim şirketine dönülmüş gibi duruyor. Çalışan personel sayısında da azaltılmaya gidilmiş(yarı yarıya).

Eda hanım sonrası şirkette bilançodaki değişiklikler aşikar görünüyordu, fakat kendisine dair hiç bir bilgim yoktu. Cv sini okumak ve deneyimlerinin şirketin özellikleriyle örtüştüğünü görmek benim için sevindirici oldu.

Bedelli arttırımında elde edilecek 13 milyonun 9 milyonu sermaye arttırımı ve hammaddeye ayrılırken 1.5 milyon ar geye 2 milyon cihaz teminine ayrılmış. Tabi burası biraz teknik bir konu akıl yürütmeyle bir sonuca ulaşamıyorum. Bence eksik kalan nokta da bu, yönetim kurulundan bir gelecek projeksiyonu paylaşımı veya iyi bir faaliyet raporu sunumu daha üst noktaları hedefleyen bir şirket için bence olmazsa olmaz.
    Rica ederim, faydalı olduysa ne mutlu.

Önümüzdeki bedelli sermaye artırımı ile gipten çıkış süreci başlarsa, bu dediğinize doğru bir yol alınacaktır.

7. Megap sen neymişsin böyle neden çok daha önceleri fark etmemişim ben seni, neyse geç olsun güç olmasın, biraz takılalım seninle şu beklentilerini bir görmeye başlayalım nasıl olacak durumlar, haydi hayırlısı ile bakalım YTD.
    Yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

8. alanlar

satanlar
    bu günlük işlemler, hayırlısı bakalım
    Yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 164/253 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •