Sayfa 238/253 İlkİlk ... 138188228236237238239240248 ... SonSon
Arama sonucu : 2023 madde; 1,897 - 1,904 arası.

Konu: MEGAP - Mega Polietilen

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,320
     Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Heyecan olsun diye mi borsadasıniz?

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ...Ben parayı ne yapayım bu yaştan sonra

2. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/963837

Haber hepimize hayırlı olsun

3.  Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/963837

Haber hepimize hayırlı olsun
    Bu sermaye artırımı bitene kadar baski devam edebilir. Zira spk onay verirse o zaman ki fiyata göre tahsisli fiyatı belirlenecek.

4. Benim anladığım:

Patronun sattığı hisselerin tüm tutarı şirketin içinde kaldı ve bu sermaye artışına biz katılmıyoruz. Tahtada bir nevi halka arz gibi bir şey oldu. O arz da şuanki fiyattan neredeyse %80 daha yüksek bir fiyatla gerçekleşti. Bu açıdan epey olumlu gözüküyor ancak anlaması zor bir şey ve insanlarda haliyle çok fazla kuşku yaratıyor. Bu açıdan da olumsuz bir şey. Ben de doğru mu anlıyorum yoksa bir bit yeniği mi var diye epey düşünmek durumunda kalıyorum bayağı Daha hakim ve anlayan bir arkadaş açıklayabilirse çok daha iyi olur.

5. Daha ne olsun. Patron sözünü tutmuş. Şirkete verdiği 100 milyonu hisseye çeviriyor

Alıntı Originally Posted by cgknypc Yazıyı Oku
    Benim anladığım:

Patronun sattığı hisselerin tüm tutarı şirketin içinde kaldı ve bu sermaye artışına biz katılmıyoruz. Tahtada bir nevi halka arz gibi bir şey oldu. O arz da şuanki fiyattan neredeyse %80 daha yüksek bir fiyatla gerçekleşti. Bu açıdan epey olumlu gözüküyor ancak anlaması zor bir şey ve insanlarda haliyle çok fazla kuşku yaratıyor. Bu açıdan da olumsuz bir şey. Ben de doğru mu anlıyorum yoksa bir bit yeniği mi var diye epey düşünmek durumunda kalıyorum bayağı Daha hakim ve anlayan bir arkadaş açıklayabilirse çok daha iyi olur.
    Bunun iki artısı var. Defter değeri 2 liraya kadar artacak.
    Şirkete 100 milyon nakit girmiş olacak.
    Eda hanımın sözünü tutmuş olması bence nien ama en önemli artısı.
    Şirket demiştim ya banka borcunalmadan büyümenin yolunu bulmuş. Köte değil . Çok çok güzel haber. Adıyaman fabrika yatırımına devam.

Anlaiılması zaman alacak. Ama böyle bir haber ğas geçilmemeli bence.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik küçükmyatırımcı muhabbwtidir

6.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Şirket demiştim ya banka borcunalmadan büyümenin yolunu bulmuş. Köte değil . Çok çok güzel haber. Adıyaman fabrika yatırımına devam.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik küçükmyatırımcı muhabbwtidir

Zafer inanalarındır, teşekkürler Eda hanım ve çalışanları

7.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku

Nakit girişi 100 milyon tl degil.

Artirilan sermaye 11.43 milyon x (bugün ki fiyattan kullanildigini farzedelim) 5.80 tl =66.32 milyon tl nakit girişi olur şirkete.

8. Kap öyle değil. Zamanında bu satışlar yapılırken deiletilmilşti

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Nakit girişi 100 milyon tl degil.

Artirilan sermaye 11.43 milyon x (bugün ki fiyattan kullanildigini farzedelim) 5.80 tl =66.32 milyon tl nakit girişi olur şirkete.

Merhaba ,
    Bir yanlış anlaşılma olmuş galiba tarafınızdan. Onu düzeltmek isterim. İlk satışlar yapıldığında ileriki dönemde zaten tahsisli sermaye artırımı ile bu şirkete verilen paranın sermaye artırımında kullanılacağı iletilmişti. Zaten satışlar yapıldığında sermaye avansı olarak şirkete verilmilti para be bu sayede de finansal faiz gideri olmadan yatırımlar sürdürlmekteydi. Aslında dün iletilen kap, daha önce iletilen kap ta söylenilenin hayata geçirilmesi. Bu nedenle izin almakta zorluk çıkmayacaktır. Tamamen şirketin kehine bir durum var burada lütfen gözden kaçırnayın. Satışların yapıldığı iki dönem var. Bunlardan bitinde fiyat 9 küsür, diğerinde de ortalsma 8 küsür olmuş. O dönemde satış yapılırken de tahsisli artırım hayata geçerken 1 hisse bedelinin bu satış bedellerinden düşük olamayacağını iletmişti şirket yönetimi. Burada da tahsisli artırım yapılırken bu 11 milyon küsür hissenin tahsisli artırımda birim bedeli ortalama 9 lira gibi olacak diyor. Yani mevcut fiyat an itibariyle 5,75 iken tahsislinin birim bedeli yaklaşık 9 lira olacak. Ben de bu yüzden yaklaşık 100 mikyon civarında şirkete sermaye avansı ve borç olarak verilmil görüleb rakam sermayeye direkt ikave edilmiş olacak. Yani özsermaye de yaklaşık100 civarında artacağından özseermaye de yeni durumda üç aşağı beş yujarı 50 olarak alsak artış sonrası hissenin defter değeri hisse başına yaklaşık 2 lira büyümüş olacak.
    Buradaki şirket lehine olan gelişmeyi bazıları gözden kaçırsa da, hatta te investtte o kadar cahilce ve saçma yorumlar yapan var ki iyi ki hisse net var dedirten civsinden. Yok patron 8 den sattığını 1 den alscakmış da yok salak saçma şeyler. Yazıktır oradaki bilgisiz insanların yazılarını okuyup da işlem yspanlar . Çok yazık.
    Burada bu durumu tektar iletmek isterim. 30 seneyi aşkın bir küçük yatırımcıyım. 20 seneyi aşkın süredir de burada yazarım. Tekrar iletiyorum. İyi ki hisse net var.

Not: yazılanlar alımsatım tavsiyesi değildir. 30 seneyi aşkın süredir devam eden küçük yatırımcı muhabbetidir

Sayfa 238/253 İlkİlk ... 138188228236237238239240248 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •