Sayfa 147/253 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247 ... SonSon
Arama sonucu : 2023 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: MEGAP - Mega Polietilen

1. Bir sıkıtı da ticari faaliyetleri tamamen borç ile yapıyor. Yani işletme sermayesi lazım biraz daha yüksek bir bedelli olmalı bana göre...13 mln bir para girişi olacak onun bir kısmı da patron alacağına gidecek... ticari alacaklarda bir sıkıntı olursa finansal borca yönelir ve bilindik faaliyet karı çok net kârı yok hisselere döner... net kardan ve finansal borçlar konusunda taviz vermez emin adımlar atılırsa ortaklığı artırmaya devam ederim... ytd

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. şimdi bu aralar bir çok kimse yine bir çok hisseye bebek hisse diyor...peki gerçek bebek hisse nasıl olmalıdır ?? bebek demek zaten en küçük demektir ve en güçük olan bir şey de gittikçe büyüyecek demektir...bebeklikten sonra çocukluk ,sonra gençlik ,sonra olgunlaşma ,sonra da yaşlanma sonra da ölüm olur...kısacası bebek hisse, büyüyebilmek için önünde çok potansiyel ve yol olan hisseye denir...

yoksa bazıları cirosu ve karı gittikçe düşen hisseye dahi bebek hisse diyebiliyor ne yazık ki...megapa baktığımızda daha yeni yeni büyük cirolar yapmaya başladığını ve yeni yeni devlet teşviklerinden faydalanmak için girişimlerde bulunduğunu görüyoruz...yani şirketin amacının büyümek olduğunu çok rahat anlayabiliyoruz...

2019 yılını 169 milyon ciro ve 6,750 milyon kar ile kapatmış iken , 2020 yılını da çok rahat 240-300 milyon ciro ve karını da 10-13 milyon aralığında yapabileceğini düşünüyorum..sonrasında da devlet teşviği alabileceği orta veya büyük çaplı yatırımlara da girişebilir..çünkü son kap haberinde buna yönelik adımları attığını anlıyoruz...

kısacası şu anda karşımızda bir bebek hisse var...biraz önce de söylediğim gibi tek çekincem acaba olası bedelli sürecinde neler yapacak ?? yoksa şu anda temel olarak çok güzel bir hissedir ve ederi de en az 3,30 tl olmalıdır...ama malum bedelli süreçlerinde bazen hisseler düşüyor...bazen de çıkıyor..piyasayı tam olarak anlayamıyoruz ne yazık ki...

geçmişte blcyt 1,60 larda iken topiklerinde az boğaz patlatmadık...hep hisse iyidir yolu açıktır dedik..sonra da biz kendimiz sabır edemedik...ve blcyt şu anda da 7,70 seviyelerindedir..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Evet bedelli açıklanınca hisse düşebilir. Bedelli gerçekleştikten sonra hisse toparlar.
    artık bilemiyorum ..piyasa acaba nasıl davranır ?? çünkü bedelli kararı önümüzdeki bir ay içinde açıklanır...bedelli ile şirkete sıçak naktin girmesi çok olumludur...faiz giderlerini ve döviz açığının olumsuz etkilerini giderir...şirketin net kar marjını artırır..yani bedelli şirket için olumludur...

gip pazarında olmasını da açıkçası ben pek önemsemiyorum...şirket bedelli miktarını daha da artırırsa zaten halka açıklık kısmının değeri çok rahat 30 milyon tl lere varabilir..o pazardan çıkması çok kolay olur...bu şirket köklü bir şirket arkadaşlar ..yani bir masa bir sandalye şirketi değil..zaten geçmişte de bu hisseyi almıştım ve yakından da takip ediyordum..bir ara 1,50 lerden almıştım sonra çok minik bir kar ile satmıştım...benim satışımdan 3-5 ay sonra 4,50 zirvelerini yapmış idi...o zirve sırasında da bedelli kararı çıkınca vede daha sonra da gip pazarına alınınca vede o sıralarda da endeks sert düşünce ne yazık ki megap da çok sert düştü...yani elinde olmayan sebeplerden düştü diyebiliriz....şirket sonuçta üreten ve kar eden bir şirket ve bana göre de bebek bir hisse..henüz 5-6 aylık diyebilirim....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. Finansal borçlarda 6,7 milyon TL artış var.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

5.  Alıntı Originally Posted by mehmet tercüman Yazıyı Oku
    1.30 lardan bilici 1.90 lardan megap...bilici %30 mal kaldı 5.50 den beri boşaltıyorum...megapta pozisyon alıyoruz... Allah pişman etmesin hepimizi de ...

Şeker yatırım sizsiniz sanırım.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

6.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Finansal borçlarda 6,7 milyon TL artış var.
    12 mln bedelliden gelecek nakit ile bir kısım borçlar azalır...bedelli daha yüksek olsa iyi olacak

7. OOO burası tanıdık kaynıyo... Kazankazan.. Mehmet tercğman.. Keko.. Meraba arkadaşlar ufsk ufak başladık bu hisse ilk açıldığındaki göz ağrım az parayla yüzde yüz yapmıştım..

8. Şunuda diyim inanın hepimiz bi araya gelsek hissenin sahibi biz oluruz kendi adıma sermayem 750 bin..

Sayfa 147/253 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •