Sayfa 155/253 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205 ... SonSon
Arama sonucu : 2021 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: MEGAP - Mega Polietilen

1. ulan 1.43 esleşmeyi bile beceremedin

10.000 lot gönderdi ona bile sahip çıkamadı 1,43 de

açılışta 1.35 oldu

senmi inatsın benmi inatım görecez

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    şu anda megap saat başında emirler girilerek işlem görüyor....bu konuyu da kendilerine sordum ..neden böyle dedim..şirketinizin bilançosu güzel ama bulunduğu pazar nedeniyle ky bu şirketi batık şirket gibi görüyor dediğimde kendileri güldüler...demek ki batık demem kendilerine çok komik geldi... kendileri de bu duruma üzüldüklerini kendilerinin de bu durumu düzeltmek için spk ya başvurduklarını yatırımcı olarak ky ların da spk ya dilekçe ile başvurmaları gerektiğini çünkü bu durumun yatırımcının lehine olmadığını söylediler..

şirketinizin bilançosunu beğendim dedim...umarım bu yıl daha güzel bir bilanço açıklarsınız dedim..kendileri de inşallah beklentimiz bu yönde dediler...

benim bildiğim kadarıyle gelişen piyasalardan çıkabilmek için halka açıklık kısmın değerinin 30 milyon tl ye ulaşması ve bir süre o seviyelerde kalması gerekiyor...

mesela şu anda ödenmiş sermayesi 13 milyondur..bunun %48 i halka açık..yani 6,240 milyon adet...şu anda o pazardan çıkması için hisse fiyatının 4,80 tl ve üzerinde bir kaç ay işlem olması gerekiyor...sonra da başvuru halinde normal işlem gören piyasaya geçebiliyor...

eğer %100 bedelli yaparsa o vakit de halka açık hisse adeti 12,480 milyon adet olacak ...o vakit de normal piyasaya geçmesi için hisse fiyatının 2,40 tl ve üzerinde olması gerekiyor...bence bedelliden sonra bu hisse gip pazarından çıkabilir..buna çok yakın...

şu anda 5 fk dan işlem gördüğünü söylemiştik...blcyt ise 6 fk dan...faizlerin %10-12 lere düşebileceği bu yılda hisselerin de normal olarak 8 fk lardan işlem görmeleri gerekiyor..işte o yüzden de megapın prim yapma potansiyeli yüksektir...

megapın ticari borçları var ki bunlar çok da önemli değildir...sonuçta mal alıp satıyor...önemli olan finansal borçlardır ki finansal borçlarının da 4-5 milyon civarında olduğunu hatırlıyorum....(dün bakmıştım aklımda öyle kalmıştı ) döviz açığı da azdır...yani bu iki kalemde de sıkıntı olmaz..

2019 yılı son yarıyılda 119 milyon ciro ve 4,750 milyon kar yapmış..bunu 2020 yılında tekrarlar ise 2020 yılında 240 milyon ciro ve 9,5 milyon kar yapacak demektir...ki ciro ve karın çindeki siparişlerin türkiyeye kayacağını varsaydığımızda daha da artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz...bu mantık ile 240-300 milyon aralığında bir ciro ve bence 10-13 milyon civarı net kar ortaya çıkabilir...politen işinden bu yıl zarar yapmayacağını hatta kar yapacağını varsayarsak bu net kar rakamı bence rahatlıkla görülebilir..

bu miktar kar yapacak bir şirketin ederi de bana göre hisse başına 5,00-10,00 tl aralığında olmalıdır...tabi savaş çıkmaz ise ??? vede korona virüsü ülkemizde de çok yaygınlaşmaz ise ??? bu iki şartım olacak...
    Ticari borç önemsiz değildir..Elinizde ticari borç kadar nakit yoksa ve hep ticari alacak ile bunları karşılıyorsanız ticari alacak kısmındaki sıkıntı direkt etkiler sizi... bunu önlemek için peşin almanız lazım...yani ticari borcunuza karşılık nakdiniz olmalı ya da peşin satış yapmalısınız. YTD

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Ticari borç banka kredilerine göre nisbeten daha esnektir..yani ödemede biraz sıkıntıya girerseniz alacakliniz sizi biraz idare eder..ama banka Size günlük faiz uygular..ticari borçlardan insanı duygular daha ağırlık basar..

O yüzden de ben o borçlardan fazla risk görmüyorum. .iyi niyetli olduğunuz sürece büyük sıkıntılar olmaz..

Megap sert düşüyor. .piyasa normale döndüğünde bence satışlar eski iyi seviyelere çıkabilir

4. Megapın sıkıntısı bedelli. Megapı şuan 1,3 TL den alan bedelli ile şirketin FK sı 4,51 olacak. THY nin FK sı 2,40 şuan. PD/DD leri söylemiyorum bile.

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Ticari borç banka kredilerine göre nisbeten daha esnektir..yani ödemede biraz sıkıntıya girerseniz alacakliniz sizi biraz idare eder..ama banka Size günlük faiz uygular..ticari borçlardan insanı duygular daha ağırlık basar..

O yüzden de ben o borçlardan fazla risk görmüyorum. .iyi niyetli olduğunuz sürece büyük sıkıntılar olmaz..

Megap sert düşüyor. .piyasa normale döndüğünde bence satışlar eski iyi seviyelere çıkabilir
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

5.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Megapın sıkıntısı bedelli. Megapı şuan 1,3 TL den alan bedelli ile şirketin FK sı 4,51 olacak. THY nin FK sı 2,40 şuan. PD/DD leri söylemiyorum bile.
    Eda hanim bedellidende vaz gecebilir.unutmayalim daha once de vazgceme olmistu.ayrica euro gurubu vaz gecti.bedelliden.

Lenovo A6020a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by suatt38 Yazıyı Oku
    Eda hanim bedellidende vaz gecebilir.unutmayalim daha once de vazgceme olmistu.ayrica euro gurubu vaz gecti.bedelliden.

Şimdi tam da paraya ihtiyacı var bence vazgeçmez. Şuan vazgeçse bile 6 ay sonra yapar yine de yapar.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

7.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Şimdi tam da paraya ihtiyacı var bence vazgeçmez. Şuan vazgeçse bile 6 ay sonra yapar yine de yapar.
    suan vaz gecse daha iyi olur dusuncesindeyim.6 ay somra piyasalar duzelicegini dusunuyorum.ha birde daha omceki bedelliye eda hanim kendiside katilmisti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
     Alıntı Originally Posted by suatt38 Yazıyı Oku
    suan vaz gecse daha iyi olur dusuncesindeyim.6 ay somra piyasalar duzelicegini dusunuyorum.ha birde daha omceki bedelliye eda hanim kendiside katilmisti.

yahu arkadasım yazmayayım diyorum ama , eda hanım bu şirketi alalı 2 yıl oldu olmadı, daha önce bedelli yapmadı ki bu şirket tarihindeki ilk bedellisi bu, eda hanım şirkete para koydu onuda fazlasıyla aldı alıyor alacak.. yatırımcı alamıyor..
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

Sayfa 155/253 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •