Sayfa 235/253 İlkİlk ... 135185225233234235236237245 ... SonSon
Arama sonucu : 2023 madde; 1,873 - 1,880 arası.

Konu: MEGAP - Mega Polietilen

1. Selam arkadaşlar

öncelikle belirtmekte yarar var ,yazacağım paylaşım her hangi bir algı yaratmak ,al ,sat tut tavsiyesi içermeyip tamamen objektif olarak yansıtmaya çalışacağım kişisel görüşümdür ,evet bende küçük yatırımcıyım ve çok yakın zamanda aranıza hissedar olarak katılan ancak çok eski bir borsacıyım kuruluşundan beri dersem yeridir, bir çok hisselerde yıllardır yazarım zaman zaman beni okuyan arkadaşlar daha doğrusu tanıyan arkadaşlar bu güne kadar hep şükran ve teşekkür sundular sağ olsunlar ,demekki hem faydalı hem objektif paylaşımlarım oldu diye düşünüyorum

bu günkü yazım şirketin yatırımcı ilişkiler sorumlusu sayın Ömer Naci Demir ile ilgili ,bir çok şirketin yatırımcı ilişkileri elamanlarıyla görüştüm ancak sayın Ömer bey kadar mutluluk duyduğum görüşme hiç olmadı o yüzden bu yazıyı yazmak içimden geldi kendisini arayıp bir iki sorum olacak dedim inanın sanki şirketin sahibiymiş gibi büyük bir iştah ,zevk ve heyecanla bir çok bilgi paylaştı ,tabi özel değil şirketin dünü ve bu gününü içeren bilgilerdi, konusuna son derece hakim ,sabırlı ve çok net anlaşılır bir şekilde bir çok bilgi aktardı kendisine bu vesileyle şükranlarımı sunar gelecekte daha büyük başarılara imza atmasını ve sağlıklı bir yaşantı dilerim

ben aranıza yeni katıldığım için şu an zarardayım hissenin değer kaybı nedeniyle ancak inanın sayın Ömer beyle olan sohbetimden sonra şirketi daha bir çok yönden tanıdım hemde sayın Eda hanımın ne kadar kıymetli bir işveren olduğunu anladım ,elini taşın altına koyan yiğit bir vatan evladı onda ayrıca teşekkür ederim ,geleceğini çok ,çok iyi gördüğüm bu şirkette hisse oranımıda artırmaya karar verdim,bu gün değil yarını düşündüm , tıpkı Eda hanım gibi,dediğim gibi bu içten gelen ve inanılarak yazılan bir yazı olup kararlarınızı etkilemek amacı asla taşımaz
    sayın Ömer Naci Demir beye beni emekle zaman harcayıp bilgilendirdiği ve böyle bir şirketi doğru şekilde tanımamı sağladığı için tekrar tekrar teşekkür ederim .

not: Ömer bey bu kadar güzel ve iştahlı bilgiler verince dayanamayıp özel bir soru sordum siz şirket sahibi aileden misiniz diye hayır dedi ben çalışan elemanım , bir çok insan kendi şirketini bile bu kadar güzel temsil edemez ,sağ olsun var olsun hep var olsun hepinize sevgi ve saygılarımla.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,303
     Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    Selam arkadaşlar

öncelikle belirtmekte yarar var ,yazacağım paylaşım her hangi bir algı yaratmak ,al ,sat tut tavsiyesi içermeyip tamamen objektif olarak yansıtmaya çalışacağım kişisel görüşümdür ,evet bende küçük yatırımcıyım ve çok yakın zamanda aranıza hissedar olarak katılan ancak çok eski bir borsacıyım kuruluşundan beri dersem yeridir, bir çok hisselerde yıllardır yazarım zaman zaman beni okuyan arkadaşlar daha doğrusu tanıyan arkadaşlar bu güne kadar hep şükran ve teşekkür sundular sağ olsunlar ,demekki hem faydalı hem objektif paylaşımlarım oldu diye düşünüyorum

bu günkü yazım şirketin yatırımcı ilişkiler sorumlusu sayın Ömer Naci Demir ile ilgili ,bir çok şirketin yatırımcı ilişkileri elamanlarıyla görüştüm ancak sayın Ömer bey kadar mutluluk duyduğum görüşme hiç olmadı o yüzden bu yazıyı yazmak içimden geldi kendisini arayıp bir iki sorum olacak dedim inanın sanki şirketin sahibiymiş gibi büyük bir iştah ,zevk ve heyecanla bir çok bilgi paylaştı ,tabi özel değil şirketin dünü ve bu gününü içeren bilgilerdi, konusuna son derece hakim ,sabırlı ve çok net anlaşılır bir şekilde bir çok bilgi aktardı kendisine bu vesileyle şükranlarımı sunar gelecekte daha büyük başarılara imza atmasını ve sağlıklı bir yaşantı dilerim

ben aranıza yeni katıldığım için şu an zarardayım hissenin değer kaybı nedeniyle ancak inanın sayın Ömer beyle olan sohbetimden sonra şirketi daha bir çok yönden tanıdım hemde sayın Eda hanımın ne kadar kıymetli bir işveren olduğunu anladım ,elini taşın altına koyan yiğit bir vatan evladı onda ayrıca teşekkür ederim ,geleceğini çok ,çok iyi gördüğüm bu şirkette hisse oranımıda artırmaya karar verdim,bu gün değil yarını düşündüm , tıpkı Eda hanım gibi,dediğim gibi bu içten gelen ve inanılarak yazılan bir yazı olup kararlarınızı etkilemek amacı asla taşımaz
    sayın Ömer Naci Demir beye beni emekle zaman harcayıp bilgilendirdiği ve böyle bir şirketi doğru şekilde tanımamı sağladığı için tekrar tekrar teşekkür ederim .

not: Ömer bey bu kadar güzel ve iştahlı bilgiler verince dayanamayıp özel bir soru sordum siz şirket sahibi aileden misiniz diye hayır dedi ben çalışan elemanım , bir çok insan kendi şirketini bile bu kadar güzel temsil edemez ,sağ olsun var olsun hep var olsun hepinize sevgi ve saygılarımla.
    Tamamda kardeşim hisse neden satıyorlar ???...Enayimi bu kadar yatırımcı ???...Madem yatırım yapacaksan şirketin öz kaynakları yokmu ???...8-12 tl olan hisse fiatı neden 5 tl olmuş sormadınmı ?...Neyse asabım bozuluyor,size değil patroniçe ve uşaklarına.

3.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Tamamda kardeşim hisse neden satıyorlar ???...Enayimi bu kadar yatırımcı ???...Madem yatırım yapacaksan şirketin öz kaynakları yokmu ???...8-12 tl olan hisse fiatı neden 5 tl olmuş sormadınmı ?...Neyse asabım bozuluyor,size değil patroniçe ve uşaklarına.
    sayın Ömer beyle görüşmeden önce aynen sizin gibi düşünüyordum ,arama sebebim de daha satmaya devam edilecek miydi ,ancak sizin sorularınızı da sordum tabiki açık yüreklilikle açıkladılar hemde hiç usanmadan ,bende size aktarayım anladığım kadarıyla sizde benim gibi bir çok kap haberini kaçırmışsınız meğer bu soruların cevaplarını zaten şirket kap açıklamalarıyla yapmış bende size kısaca aktarayım iyi niyetle
    satılan hisselerin parasını nerelerde harcayacaklarını kapa bildirmişler iki posta satış yapmışlar bu elde edilen paralar Eda hanımın şahsi paraları ancak bunu alıp cebine koymamış yeni yatırımlarda kullanılmış örneğin Adıyaman'da kendi ürünlerini kendileri boyamak için yeni bir tesis kurulma aşamasında ileride bu bitince dışarıya yaptırılan boya masrafı kara dönüşecek ayrıca kapasite artırımları için yeni bir çok makineler alınmış daha gelmek üzere olanlar var, 12 liradan beş liralara düşmesinde bedelsizin etkisi olmuş bende bilmiyordum yani hisse bölünmüş , fazla yormayayım seni şirketin patronu tam bir yatırım canavarı ve aslan gibi,geleceğide benim için kristal ayna .bu görüşe sayın Ömer beyi dinledikten sonra vardım bende bilmiyormuşum bir çok şeyi daha doğrusu hisse hakkında hemen hemen hiç bir şeyi sağ olsun çok faydalı oldu
    şirketler hakkında bazen olumlu yazılar yazan arkadaşlara zaradaki insanlar öfke duyup yağcı falan diyebiliyor bu duyguyu çok çok iyi anlıyorum bende kaybettiğim bir kağıdı övene bazen aynı duygularla yaklaşım sergiliyorum maalesef insanın doğasında hep kazanmak hırsı var,aslında çok daha güzel bilgiler edindim ancak senin sorularını cevaplayarak kendimide yormayayım
    özet satılan hisselerin parasını alıp cebine koymamış hepsi büyüme için yatırıma gitmiş ,daha sonra bu hisselerini tahsisli olduğu için geri alacak halka açıklık oranı gene eski haline dönmüş olacak ,şimdi böyle bir patrona teşekkür edilmezmi satıp keyfine kat yat almamış megap ın büyümesine harcamış ve harcıyor,ayrıca hem büyüyor hem karını artırıyor daha ne olsun ,geleceğe bakmalıyız derim naçizane bir gün bu hissenin çok çok yukarılarda olacağını şimdiden görüp buraya not edeyim ileride tarihe kayıt olsun diye ,aşık VEYSEL in değiği gibi dostlar bizi hatırlasın. kal sağlıcakla
    Son düzenleme : HORASANLI; 20-08-2021 saat: 17:02.

4. Şirkete ve patronuna guzellemeler başlamış. Demek ki mal satacak ky kalmadı. Gelin alın ki biraz daha aşağıya basalım diyorlar. Düzeltmenin de satışın da bir adabı olur. Bu düzeltme değil dupeduz ky duzme haline dönüşmüş. Bu guzellemeler bende ters indikator.

5.  Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    Selam arkadaşlar

Hoş geldin Horasanlı. Yatırımcı ilişkilerine sorduğunuz soruları ve cevaplarını özet olarak yazabilirseniz çok memnun olurum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,303
    Borsada Kel Rıza-Rıdo vs'ler hiç bitmez,devamlı borsayı arpalık gibi görürler,bunada SPK ön ayak olur yasal diye hisse satışı hakkı diye.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,303
     Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı 78,75%,sattıkça pay oranı yükseliyor
    Pay oranı değişmemiş ayni,yada daha ilave olmamışlar olabilir, yaklaşık geride %21 var,bakalım bu oran dahada azalacakmı...Kel Rızanın IEYHO'su halka açıklık oranı %90-Cemas %98,adam sattıkça satmış,şimdi hisseleri yürümüyor hala bedelli peşinde vurguna vurgun katmak için,sadece Nıbas %49 oda düşündürücü,0.60 krş olan hisse 90 üstüne attı,şimdi-10-11 oyalanıyor,Rızanın attığı kazıklar unutulmuyor,öncedende bu taktiklen usaşın tahtası kapanmıştı,zamanında uçaktı borsanın en pahallı hisesiydi,Aneltte Rıdvanda aynisini yapmıştı,3tl olan hisseyi sattıkça sattı,40 krş yaptı fiatını tahtası kapandı !!!,zaten bedelli demek vurgun demek,belki buda o yöne doğru gidiyor,sadece bilgi amaçlı ytd.

Sayfa 235/253 İlkİlk ... 135185225233234235236237245 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •