Sayfa 113/329 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon
Arama sonucu : 2625 madde; 897 - 904 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

1. Aksam bakayım kardeş, simdi cepten göremem.

2. ( 4.984.000 vergi ödemişiz.)

Detaylı hala inceleyemedim, inceleyeceğim, hatta mali müşavir bir tanıdığıma gideceğim, benim bilanço bilgim kendime yeter, güzelce incelettireceğim bu şirketi.

Hata, yanlışlık varsa, ben farkedemeyebilirim, o nedenle bir uzmana göstereceğim şirketin tablolarını. Hata yanlışlık varsa, artniyetli olacağını sanmam, şirkete ve ilgili mercilere başvurarak düzelttirme yoluna giderim, hakkımı ararım.

İlk etapta mantıksızlık var gibi gözüküyor, kapasiteyi, üretimi, satışları katlıyorsun, ama kar azalıyor. O zaman niye yatırım yaptık, değil mi?
    Şirketin genel gidişinde bir sorun olduğunu sanmıyorum.

7,8 milyon lira ilişkili taraflara faiz ödüyoruz yasal zorunluluk olarak, önceden ödemiyorduk. Buradan bir fark oluşuyor, ama geçici bu.

Benim anladığım şimdilik şu: Büyümenin getirdiği maliyet artışları, enerji, işçi giderleri vs. (faaliyet raporuna yazdıklarına göre hammadde fiyatlarında da sıçrama olmuş) bunları satış fiyatlarına yansıtamamışlar.
    Çünkü bu şirket siparişe göre üretim yapıyor, sözleşmeleri 6 ay belki 1 sene önceden yapıyor.
    Öngörülemeyen maliyeti satış fiyatlarına yansıtırlar önümüzdeki dönem. Çünkü sektörde fazla üretici yok, diğer sektörler gibi değil, yani zam yapar geçerler.
    Başka ufak tefek sorunlar da olabilir.

Ben tutma taraftarıyım, şirkete inanıyorum, üretim ve satış sorunları yok.

Yılı ekonomik ve siyasi kriz ortamında geçirdik, bir takım riskler hala devam ediyor. Bu ortamda, bu ülkede çalıştı şirket.
    Benim tutma nedenlerinden birisi de bunun güvenli liman olmasıydı.
    Hala güvenli liman, ihracat yapıyor, yabancı kökenli bir şirket, bişey olmaz buna, şu faiz ortamında bunu satsam benim parayla yapacağım birşey yok.

Egeen de bu noktaya gelene kadar 40 tane bilanço yolladı, hepsi güzel değildi, çok daha büyük dalgalanmalar, büyük düzeltmelerle yoluna devam etti.

Bu nedenle yatırımcı olarak devam ediyorum.

Önemli gelişme vs bilgi edinirsem buraya yazarım.

3.  Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    ( 4.984.000 vergi ödemişiz.)

Detaylı hala inceleyemedim, inceleyeceğim, hatta mali müşavir bir tanıdığıma gideceğim, benim bilanço bilgim kendime yeter, güzelce incelettireceğim bu şirketi.

Hata, yanlışlık varsa, ben farkedemeyebilirim, o nedenle bir uzmana göstereceğim şirketin tablolarını. Hata yanlışlık varsa, artniyetli olacağını sanmam, şirkete ve ilgili mercilere başvurarak düzelttirme yoluna giderim, hakkımı ararım.

İlk etapta mantıksızlık var gibi gözüküyor, kapasiteyi, üretimi, satışları katlıyorsun, ama kar azalıyor. O zaman niye yatırım yaptık, değil mi?
    Şirketin genel gidişinde bir sorun olduğunu sanmıyorum.

7,8 milyon lira ilişkili taraflara faiz ödüyoruz yasal zorunluluk olarak, önceden ödemiyorduk. Buradan bir fark oluşuyor, ama geçici bu.

Benim anladığım şimdilik şu: Büyümenin getirdiği maliyet artışları, enerji, işçi giderleri vs. (faaliyet raporuna yazdıklarına göre hammadde fiyatlarında da sıçrama olmuş) bunları satış fiyatlarına yansıtamamışlar.
    Çünkü bu şirket siparişe göre üretim yapıyor, sözleşmeleri 6 ay belki 1 sene önceden yapıyor.
    Öngörülemeyen maliyeti satış fiyatlarına yansıtırlar önümüzdeki dönem. Çünkü sektörde fazla üretici yok, diğer sektörler gibi değil, yani zam yapar geçerler.
    Başka ufak tefek sorunlar da olabilir.

Ben tutma taraftarıyım, şirkete inanıyorum, üretim ve satış sorunları yok.

Yılı ekonomik ve siyasi kriz ortamında geçirdik, bir takım riskler hala devam ediyor. Bu ortamda, bu ülkede çalıştı şirket.
    Benim tutma nedenlerinden birisi de bunun güvenli liman olmasıydı.
    Hala güvenli liman, ihracat yapıyor, yabancı kökenli bir şirket, bişey olmaz buna, şu faiz ortamında bunu satsam benim parayla yapacağım birşey yok.

Egeen de bu noktaya gelene kadar 40 tane bilanço yolladı, hepsi güzel değildi, çok daha büyük dalgalanmalar, büyük düzeltmelerle yoluna devam etti.

Bu nedenle yatırımcı olarak devam ediyorum.

Önemli gelişme vs bilgi edinirsem buraya yazarım.
    satışların maliyeti 88.5m TL’ den 135m TL seviyesine çıkarak yaklaşık %52,5 artış göstermiştir. Net satışın üzerindeki bu maliyet artışı kara olan etkiyi törpülemiştir.
    Genel hatlarıyla maliyetlerdeki artış geçtiğimiz sene aynı döneme oranla özellikle artış gösteren hammadde, nakliye, enerji kaynaklıdır. Bunun yanında çeşitli sebeplerle mamul/yarı mamülün yeniden üretime sokularak daha yüksek katmadeğerli ürünlere dönüştürüldüğü reproses işlemlerinde de geçtiğimiz sene aynı döneme göre bir miktar artış sözkonusu olmuştur. Bunun da maliyetler üzerinde ufak da olsa arttırıcı bir etkisi olmuştur...

Maliyetler de fiyata yansitilmis kısmen..

Bunu görebilmek için brüt satışlardaki artışa bakarsak 135.6m TL seviyesinden 189.5m seviyesine çıkarak yaklaşık %53.9’ luk bir artış sözkonusu olmuştur(Satışların maliyeti artışı %52,5 seviyesinde). Ancak bu yansıtma haliyle hiç iade ve iskonto olmadığı durumda geçerli olabilecektir.
    İlgili dönemde ise yaklaşık 5.2m TL iade ve 715k TL iskonto sözkonusu olmuştur.
    Bu iadeler genellikle önceki mailimde de bahsettiğim üzere reproses (yeniden işleme) tabi tutulmakta ve daha yüksek katmadeğerli ürünler elde edilmektedir. Reproses de tahmin edeceğiniz üzere ilave maliyet demek. Ürün bir kez daha üretime sokuluyor, daha yüksek katmadeğerli başka bir ürüne dönüştürülüyor. Ancak elbette yaratılan daha yüksek katma değer bu maliyetin üzerinde.
    Bildiğiniz üzere üret ve anında sat şeklinde çalışan bir sektör değil bizimki. Müşterilerin genelde bir yıllık alım öngörülerine göre/ çoğu zaman sözleşmeye dayalı parça parça çekim yapacağı ve haliyle faydanın da ilgili dönemlerde finansallara yansımasının muhtemel olduğu bir durum sözkonusu oluyor.

4. sözleşmeye dayalı parça parça çekim yapacağı ve haliyle faydanın da ilgili dönemlerde finansallara yansımasının muhtemel olduğu bir durum söz konusu oluyor !!

Yani önümüzdeki maçlarda işler değişecek diyor..

7.07 ilk durağımız

ve önemli durağımızdır..

sonrası sonra

6. Oralardan yine binebilirim

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bi terslik olsada insem modunda

8. Bu piyasada geri alım için biraz daha beklemeyi düşünüyorum

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 113/329 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları