Sayfa 177/329 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon
Arama sonucu : 2625 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

1. düşündüğüm gibi olmaya başladı çünkü hisse önceden fiyatlanmış bilanço çok iyi gelse bile Tukaş gibi düşüşe geçme ihtimali büyük.tukas karını ikiye katladı ama taban yiyor iki gündür ..Sanki şelalenin ucuna geldik diye düşünüyorum ....umarım aşağılara düşmeyiz yanılırım
    Son düzenleme : ares_300; 20-05-2020 saat: 20:05.

2.  Alıntı Originally Posted by ares_300 Yazıyı Oku
    Bunu en iyi siz bilirsiniz,çok daha pahalanacak diyordunuz,80-90 milyon cirolardan bahsetmiştiniz ve daha unuttuğum diğer övücü şeyler ... beklentiyi siz daha iyi yazarsanız herhalde

Ciro yönünden şüphe yok

Gıda sektöründe cirosu artmayan şirket varmıdır acaba

Varsa dükkanı kapasın gitsin..

90 milyonu ben yazmıştım galiba

Abartı olabilir ama 100 mly bile şaşırtıcı olmaz

Dün yazmıştım ciro her şey değildir diye

Onun arkasındayım

90 mly ciro yapabilir

Ama kâr tatmin etmeye bilir

İşde korku burada

/50 şansımız var

Ben o şansı olumlu yönde kullanmak istiyorum

Herkez yetişkin insan .kendi kararını kendi versin

Sonra sen şunu dedin bunu dedin etkiledin olmasın

Tabi bence

3.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    Ciro yönünden şüphe yok

Gıda sektöründe cirosu artmayan şirket varmıdır acaba

Varsa dükkanı kapasın gitsin..

90 milyonu ben yazmıştım galiba

Abartı olabilir ama 100 mly bile şaşırtıcı olmaz

Dün yazmıştım ciro her şey değildir diye

Onun arkasındayım

90 mly ciro yapabilir

Ama kâr tatmin etmeye bilir

İşde korku burada

/50 şansımız var

Ben o şansı olumlu yönde kullanmak istiyorum

Herkez yetişkin insan .kendi kararını kendi versin

Sonra sen şunu dedin bunu dedin etkiledin olmasın

Tabi bence
    Ben şüphe duymaya başladım cirodanda kardanda,zarar bile açıklayabilirler belki spek bunu biliyo o yüzden hergün çaktırmadan mal dağıtıyo gelene geçene veriyo, sabırla izliyorum acaba yanılıyormuyum diye maalesef haklı çıkıyorum herdefasında....neyse yanlış tercih kurbanıyım iki hisse arasında kalmıştım, bunu aldım, diğer hisse 2,38 den 3,77 yapmış 3 haftada neyse çok üzgünüm bunu aldığım için, büyük bir hata yaptım bu kadar primli bir hisseyi alarak
    Son düzenleme : ares_300; 20-05-2020 saat: 19:51.

4.  Alıntı Originally Posted by ares_300 Yazıyı Oku
    Ben şüphe duymaya başladım cirodanda kardanda,zarar bile açıklayabilirler belki spek bunu biliyo o yüzden hergün çaktırmadan mal dağıtıyo gelene geçene veriyo, sabırla izliyorum acaba yanılıyormuyum diye maalesef haklı çıkıyorum herdefasında....neyse yanlış tercih kurbanıyım iki hisse arasında kalmıştım, bunu aldım, diğer hisse 2,38 den 3,77 yapmış 3 haftada neyse çok üzgünüm bunu aldığım için, büyük bir hata yaptım bu kadar primli bir hisseyi alarak
    Sayın Ares, dayanaksız sözlerle bir şeyler yazmaya çalışmak doğru değil. Gerekçeleri varsa, gerekçeleriyle anlatırsanız bizler de bilgilenmiş oluruz. Başka hisselerdeki gelişme ile de karşılaştırmak doğru bir yaklaşım değil. O zaman ben de size Deva'daki gelişmeleri örnekleyebilirim. Bilançodan önce aşağı bastılar, 19,07 TL den 14 lere kadar indi. Fakat müthiş bilanço açıkladı ve sonrasında 21 lere kadar yürüdü. Ş,imdi ise 18 lerde seyrediyor. Fakat bu gelişme de konfrut için ölçü olamaz. Şu an konfrutun cirosu ve karı muamma. Gıda sektöründe yer aldığı için kendi adıma da bu hisseye ikinci bir şans vererek bir miktar alım yapmıştım. Bilançoyu bekliyorum. Ak koyun kara koyun o zaman belli olacak.

5.  Alıntı Originally Posted by cemmer97 Yazıyı Oku
    Sayın Ares, dayanaksız sözlerle bir şeyler yazmaya çalışmak doğru değil. Gerekçeleri varsa, gerekçeleriyle anlatırsanız bizler de bilgilenmiş oluruz. Başka hisselerdeki gelişme ile de karşılaştırmak doğru bir yaklaşım değil. O zaman ben de size Deva'daki gelişmeleri örnekleyebilirim. Bilançodan önce aşağı bastılar, 19,07 TL den 14 lere kadar indi. Fakat müthiş bilanço açıkladı ve sonrasında 21 lere kadar yürüdü. Ş,imdi ise 18 lerde seyrediyor. Fakat bu gelişme de konfrut için ölçü olamaz. Şu an konfrutun cirosu ve karı muamma. Gıda sektöründe yer aldığı için kendi adıma da bu hisseye ikinci bir şans vererek bir miktar alım yapmıştım. Bilançoyu bekliyorum. Ak koyun kara koyun o zaman belli olacak.
    3 haftadır düzenli düşüyo sadece 1 defa tavan oldu bir defa da %2 artı kapattı..bu düşüş gerçek bir düşüş fiyat baskılama değil hergün ağırlıklı ortalamanın 10 kademe altında kapanıyo taban taban gitse bu kadar mal satamaz...önce yükseltiliyor hisse alıcı çekmek için sonra malı boca ediyorlar görüyoruz..neyse fazla polemiğe girmek istemiyorum...umarım ben yanılırım ve burdan zararsız kurtulurum

6. Bizim borsada garipte bir yatırımcı tarzı var. Koca bir sene hisseyle ilgilenmeyip sadece bilancoya oynayip, iki hafta da %10-20 almayi dusunmek pek te yatırım ahlakına sığmıyor gibi geliyor bana.
    Nitekim borsa bu kadar kolay para kazanilan yer olmasa gerek . Ben şahsen bir hisseye planlı yatırım yapma tarzını benimserim.
    Knfrta 10.82 maliyet ile girdim ancak, kısa vade şöyle bir 12 yapısında kârımı alıp çıkayım gözünde bakıyorum.
    Buradaki yatırım planı, hissenin 9 hatta 8 lere gelebileceğini düşünerek, ona göre aksiyonun almaktır. Düştükçe kademeli alım yapıp, hisseye guveniyorsam hedefe kadar beklemek yararlı olacaktir. Herkese bol kazançlar .

Redmi 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by ares_300 Yazıyı Oku
    Bunu en iyi siz bilirsiniz,çok daha pahalanacak diyordunuz,80-90 milyon cirolardan bahsetmiştiniz ve daha unuttuğum diğer övücü şeyler ... beklentiyi siz daha iyi yazarsanız herhalde
    Dostum benim maliyetim 6 lira..

madde madde yazayım ki olay ı daha iyi kavra .

1.şimdi borsa nın çalışma prensibi şudur..
    Borsa beklentiyi çok önce alır gerçekleşmeye yakın satar ...

2. 5 liradan 13 lira olarak zaten bu çeyrek bilançoyu fiyatladi...

3.ben 12.5 lira üstü satıp buralardan topluyorum ki önümüzdeki 6 ayında iyi olacağı beklentisi ile ( tabi bence) sen düşünürsün bilemem..

4..ben burada 80-90 milyon diyorum ya..bunu zaten 6 ay dir diyorum sen simdi geldin şimdi gördün..daha önce nerede sineklendiğini bilmiyorum..sineklenmek borsa tabiri ile başka hisselerde dolaşmak sonra bu kapıya gelmek...

5.sen şimdi knfrt aldin ya..sen aldin diye gitmez o aldı diye gitmez..herşeyin bir zamanı var ...biz bu zaman diliminde dolanıyoruz...sen yatırımcimisin bugün al yarın satcimisin bilmem...

6..son olarak...sen buraya bakarak veya birileri al dedi diye hisse alıyorsan sat diye de satıyorsan vay haline ki ne vay...

Borsa da fırsatlar bitmez sen yeterki parayı bitirme...

8.  Alıntı Originally Posted by ares_300 Yazıyı Oku
    3 haftadır düzenli düşüyo sadece 1 defa tavan oldu bir defa da %2 artı kapattı..bu düşüş gerçek bir düşüş fiyat baskılama değil hergün ağırlıklı ortalamanın 10 kademe altında kapanıyo taban taban gitse bu kadar mal satamaz...önce yükseltiliyor hisse alıcı çekmek için sonra malı boca ediyorlar görüyoruz..neyse fazla polemiğe girmek istemiyorum...umarım ben yanılırım ve burdan zararsız kurtulurum
    Inşallah kurtul ki bizde senden kurtulalım..Yoksa kahrin çekilmez senin

Borsa da fırsatlar bitmez sen yeterki parayı bitirme...

Sayfa 177/329 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •