Sayfa 184/329 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284 ... SonSon
Arama sonucu : 2625 madde; 1,465 - 1,472 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

1. kalkamayışından belliydi..

2.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    bence tahtacıda bilançodan emin değil

kritik yerlerde dolaştırıyor

kötü gelirse kırdıracak aşşağı doğru kaçacak

iyi gelirse zaten desdekdeydi alıp götürecek

günlük göstergeleride daha tam soğutamadı aslında

iyi geleceğinden emin olsaydı bence bilançoyu yukarıda karşılar

bilanço "ooo iyi gelmiş" diyerek yeni gelenlere teslim ederdi malını

bence oda bekle gör politikası uyguluyor

bence ciro herşey değil

kar da herşey değil

ciro + kar beraberse her şeydir.

oda kar esas faliyet karıysa herşeydir

tabi bence.

Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    Ciro yönünden şüphe yok

Gıda sektöründe cirosu artmayan şirket varmıdır acaba

Varsa dükkanı kapasın gitsin..

90 milyonu ben yazmıştım galiba

Abartı olabilir ama 100 mly bile şaşırtıcı olmaz

Dün yazmıştım ciro her şey değildir diye

Onun arkasındayım

90 mly ciro yapabilir

Ama kâr tatmin etmeye bilir

İşde korku burada

/50 şansımız var

Ben o şansı olumlu yönde kullanmak istiyorum

Herkez yetişkin insan .kendi kararını kendi versin

Sonra sen şunu dedin bunu dedin etkiledin olmasın

Tabi bence

Yarın fırsatım olursa şirkete yazacam

Microsoft un bilançosunumu hazırlıyorsunuz emenuke

Altı üstü 30 milyon sermayeli kıçı kırık şirketsiniz

Neyi bekliyorsunuz

Malmı yediriyorsunuz. Tepeden verdiklerinizimi almaya çalışıyorsunuz

Ayıptır günahtır yazıktır

Diyeceğim.

Eli tuşa basabilen tüm arkadaşlar yazsın

Tepkimizi koyalım artık

Geç kaldık tamamda yinede gücümüzü görsünler

cironunher şey olmadığını gördük

bilançoya bakmak lazım..

eminimki yine ortağa para aktarılmıştır

tarımda aşırı sıcak,dolu,fırtına dolayısıyla

büyük ürün kayıpları var.

yuro düşüyor

maliyet artıyor

ortağa ödenecek faiz var

maalesef bir çok şirkette olduğu gibi

bu en güzel dönemi vatandaşa vermemek için

bir şekilde katagulle yapıyorlar

yorumlarımda haklı çıkmak beni üzüyor

keşke haksız çıksaydım

tabi bence

3. Ben bu dalavereyi 3. Çeyrek bilançoda farketmiş, bir şans daha vermek istemiştim. 4. Çeyrekte zarar açıklayınca üstüne korona da çıkınca 7 ortalama ile verdim. Sizler yine şanslısınız, korona ayağına gıda hisseleri de prim yapınca 13 ler bile görüldü. Buraya kadar taşıyan arkadaşların ciddi kar yazmış olması lazım. Ama benim için artık göz ucuyla bile bakılmayacak bir kağıt haline geldi. Döhlere menfaat sağlandığı apaçık ortada.
    cironunher şey olmadığını gördük

bilançoya bakmak lazım..

eminimki yine ortağa para aktarılmıştır

tarımda aşırı sıcak,dolu,fırtına dolayısıyla

büyük ürün kayıpları var.

yuro düşüyor

maliyet artıyor

ortağa ödenecek faiz var

maalesef bir çok şirkette olduğu gibi

bu en güzel dönemi vatandaşa vermemek için

bir şekilde katagulle yapıyorlar

yorumlarımda haklı çıkmak beni üzüyor

keşke haksız çıksaydım

tabi bence
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Hasılattaki muazzam artışa ragmen satış maliyetlerinin cok daha muazzam artışına , kısa vadeli kredide kur farkı gideri (2020-1ç: 2.2 mio 2019-1ç:0.5 mio) ve grup faiz ödemeleri (2020-1ç:2.9 mio 2019-1ç:0) eklenince efk ve dönem karı kaybolmuş gitmiş. Güzelim hasılata yazık oldu.

5. Turkiye de grup sirketleri arasindaki bu alisverisler incelensin artik.dogan holdingle baslayip ulkerle devam.eden ve abis hucre gibi cogalan sirketler.yaziklar olsun .bunun adi hırsızlık baska hicbirsey degil

6. Gerek sözleşmeli tarım, gerekse açık piyasa koşullarıyla, mevsiminde hasat edilen (elmadan vişneye,
    havuçtan nara) tarımsal hammaddeler modern üretim teknolojileriyle üretilip depolarda saklanmakta ve
    iç piyasanın yanı sıra satış anlaşmalarıyla yıl boyunca 40’a yakın ülkeye ihraç edilmektedir. Bu yolla,
    Konfrut Gıda ülkemize her yıl istikrarlı biçimde net döviz girdisi sağlamaktadır

%77 si döhlerde diğeride halka açık galiba.

6
    3. KURUMSAL YÖNETİM BİLGİLENDİRME
    3.1. Yatırımcı İlişkileri Faaliyetleri
    Yatırımcı İlişkilerinde, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 lisansına sahip olan Bülent Tabanlı
    görev almaktadır.
    Bülent Tabanlı – Yatırımcı İlişkileri Sorumlusu
    Tel: 0216 545 68 68
    E-mail: [email protected]
    Yatırımcı ilişkileri birimimiz Şirketimizde başta yönetim kurulu ile pay sahipleri arasındaki iletişimin
    sağlanması olmak üzere, pay sahipliği haklarının kullanımını teminen faaliyet göstermektedir. Bu
    bağlamda, Sermaye Piyasası mevzuatı uyarınca öngörülen konularda özel durum açıklamalarının
    yapılması, yatırımcıları bilgilendirmek amacıyla faaliyetlere ilişkin dönemsel bilgi notları
    hazırlanması, Şirket internet sitesinin içeriğinin sağlanması, yıllık faaliyet raporunun oluşturulması,
    pay sahiplerinin yazılı/sözlü bilgi taleplerinin karşılanması gibi hususlar Yatırımcı İlişkileri Birimi’nin
    görev alanıdır.

Şirketin 31 Mart 2020 tarihi itibariyle ortalama personel sayısı 16’sı geçici personel olmak üzere
    toplam 104 kişidir. (31 Aralık 2019: 84’ü geçici personel olmak üzere 168 kişidir)(GEÇİCİ İŞCİLERDE BAYAĞI AZALTIMA GİTMİŞ..MUHTEMELEN STOKDAN ÇALIŞTIĞI İÇİN)

("geçen üç aya göre satış %60 artarken maliyet %100 artmış..hayırdır..stokdan çalıştınız..bu maliyet nasıl arttı..)"

("ilginç pazarlama gideri 3.300.000 den 2.200.000'e düşmüş..bu kalem şişirilmemiş.)"

"(vay anasını sayın seyirciler geçen 3 aylıkda esas faaliyet karı 14.300.000 iken bu yıl 12.100.000 gelmiş..tam bir felaket..bu kadar ciro arttırdın satış yaptın..bu paralar nereye gitti birader.)"

"( bu yıl 5.250.000 finansal gider yazmış..geçen yıl 600.000 miş..ye babam ye..sermaye arttırmasa her dönem sermaye kadar faiz ödeyecekmiş..bu ozaman göze batacaktı..şimdi az görünüyor yıl sonuda 8 milyon faiz ödemişti)

"(allahdan vergi giderlerini düşük tutmuşlarda zarar yazmamış. komikya..)

2020 Mart döneminde Covid-19 etkisine rağmen üretimimiz kesintiye uğramamış ve toplam
    üretimimiz bir önceki yıla göre %10 oranında artış göstererek 2.897 tondan 3.188 tona yükselmiştir.
    Aynı dönemler itibariyle, üretimden satışlarımız ise bir önceki seneye göre %80 artmış ve 4.638 tondan
    8.343 tona yükselmiştir.
    Satışlarda hem yurt içi, hem de yurt dışında büyüme sağlanmıştır. Toplam satışlarımız 2020 Mart
    döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre %58 oranında artış göstererek 50.945.103 TL’den
    81.001.276 TL’ye yükselmiştir.
    Gelir tablosunun incelenmesinden de anlaşılacağı gibi şirketimizin 2019 Mart döneminde esas faaliyet
    karı 14.328.281 TL iken, 2020 Mart döneminde 12.107.562 TL olarak gerçekleşmiştir. Brüt kar
    marjımız 2019 Mart döneminde %35 iken 2020 Mart döneminde %17 olarak gerçekleşmiştir. 2020
    Mart döneminde satışlarımızı hem miktar olarak, hem de satış değeri bakımından yukarıda belirtilen
    oranlarda arttırmış olmamıza rağmen, 2020 yılında işlediğimiz tarımsal hammaddelerde görülen fiyat
    sıçramaları ile birlikte enerji maliyetlerindeki artış brüt kar marjımızın daha düşük oranda büyümesine
    neden olmuştur.
    İhracatlarımız ağırlıklı olarak AVRO bazında gerçekleştirilmektedir. Döviz bazındaki ihracat
    gelirlerimiz aynı cinsten borçlanmamızda kur riskine karşı doğal koruma sağlamaktadır.
    Finansal detaylı bilgilendirme, Faaliyet Raporu ile birlikte yayınlanan Finansal Rapor içerisinde yeralmaktadır

sizlere kısa bir özet çıkardım..tırnak içi ve büyük harfle yazılanlar benim yorumlarımdır.

7. ilişkili taraflara borçlar 83 mly dan 90 mly'a çıkmış..

hem dünya kadar faiz ödüyoruz hemde borcumuz artıyor

bu ne güzel emme basma tulumba ya..

ilişkili tarafdan bi dünya alacak var ama ona rağmen borç alınıyor

onuda geçtim..sermaye ihtiyacın varsa yaparsın bedelliyi

faizsiz bedel ödemeden finansala kavuşursun

ama amaç iyi niyetli olursa bunu yaparsın..yoksa böyle olur.

tabi bence.

Sayfa 184/329 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •