Sayfa 188/329 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288 ... SonSon
Arama sonucu : 2625 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

1.  Alıntı Originally Posted by Borsa istanbul Yazıyı Oku
    Bunlar bide ihracat yapıyoruz diye teşvik te alıyor dur kimbilir.. Avrupa li devletlerin yaptığı sömürgecilik hareketine benziyor.. Meyve bizim sebze bizim üretimi biz yapıyoruz..Onlar işin kaymağı ni yiyiyor.. yediği kaymağı da bize kuru ekmek olarak gösteriyor.. Bilanço ya bak .. dalga geçmişler.. Anlaşılan kur yükselmesi ni ters hesaplamış..
    Halka açık şirketlerde bu yapılıyorsa,diğer şirketler kimbilir neler yapıiıyordur, ....bunların sanırım 5 tane daha şirketi var halka açık olmayan onları düşünmek bile istemiyorum,belkide zarar ediyorlardır kimbilir...ciro ve avro artarken karlılığını düşürebiliyorlarsa daha başka başarıları da vardır kesin...
    Son düzenleme : zeugma07; 30-05-2020 saat: 13:57.

2.  Alıntı Originally Posted by zeugma07 Yazıyı Oku
    Halka açık şirketlerde bu yapılıyorsa,diğer şirketler kimbilir neler yapıiıyordur, ....bunların sanırım 5 tane daha şirketi var halka açık olmayan onları düşünmek bile istemiyorum,belkide zarar ediyorlardır kimbilir...ciro ve avro artarken karlılığını düşürebiliyorlarsa daha başka başarıları da vardır kesin...
    Euro ile üretim yapıp sanki tl ile satmışlar..

Simdi arkadaşlar bu yıl çok önemli bir yıl çünkü para kazanıyorlar gıdaya müthiş talep var..zaten ciro dan belli .. 80 milyon ciro bu şirketin 2011 17 arası yıllık ciroları.
    Bu Yıllık ciroları bu 3 ayda fazlası ile yaptı.

Artı çok uzağa gitmeyin 2017-18-19 yılı faliyet raporlarını okuyun şirketin nasıl ataklar yaptığını göreceksiniz her konuda enerjide bile yatırımlar yapıp maliyeti düşürdüler..ama son 2 bilançoda kâr tranferi yapacaklar ya enerji maliyetini ve hammadeyi one sürüyorlar..cunki ciddi anlamda para kazanmaya başladı bunlar..
    Bu parayı kaçırmak için..

1..ham madde one sürüyor
    2.enerji maliyetlerini
    3.şirket-i grup şirketlerine borclandirarak yapacak lar..

Ama gelin görün ki yukarıdaki boşluklar basta yasalar ve yaptırımların düşük olması ülkemizde bu olaylara zemin hazırlıyor..

Simdi gelelim sonuca..persembe günü gelen bilanco sonuç tur artık..

Simdi bizim tarafımızdan kaybedilmiş hiç bir şey yok ..yolunbasindayiz birlik olursak en azından bu işi yani sirketi soymalarına engel oluruz ..

Ben spk mevzuatını bilen cok iyi bilen bir avukat bir tane buldum kendisi profesör..

Artı bölge idari hakimi olan bir yakınımızda araştırıyor.

Ben neden bu olayın üstüne gideceğim önce onu belirteyim..

Yatırımlar tamamlandı artık şirket para kazanmaya başladı ve yolun başındayız birlik olalım bu olaya dur diyelim en azından karşılarında ciddi yatırımcı bir kitlesi olduğunu görsünler ve şirketten kirli ellerini çekip sadece adam gibi işlerini yapsınlar..

Bu konuda benim irtibata geçmek isteyenler mesaj atsınlar..

Şuan 3 kişiyiz irtibat kurduğumuz..

3 müzde 20 yılıdır bu piyasalar da yatırım yapan kisileriz...

Şimdi ilk hareketimizi p.tesi günü veya salı SPK ankarayi arayıp konfrut gıdayı takip eden kişi ile göreşeceğiz .

Sonra sirketi arayıp bir tele konferans teklif edeceğiz..bu ya yatırımcı ilişkileri sorumlusu olur veya mali işler veya muhasebe veya yönetim kurulu başkanı olacak...

Borsa da fırsatlar bitmez sen yeterki parayı bitirme...

3. Merhaba, son zamanlarda Turkiye de yerlesik olan Alman firmalarinin yurtdisina para aktarmalari konusunda genel bir algi bunmaktadir. Buna buyuk Alman firmalarida dahil oldugu konusunda dedikodular da dolasmaktadir. Maalesef Knfrta bu suruye katilmis gibi gozukmektedir.

4. Merhaba,

KNFRT 2020/3 bilanço analiz ve yorumlarımı aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle.

Link: https://borsakumbara.blogspot.com/20...e-analizi.html

Saygılar
    Twitter hesabımdan da takip edebilirsiniz.

5. Ortaklar selam,

Öncelikle belirteyim, bilançoda umduğumuz karı göremeyince birazını verdim, düşerse alırım, yükselirse elimdekiler yeter, yani fiyat hareketi bana farketmez.

Ben incelemedim, detaylı inceleyen bir iki arkadaşımla telefonda konuştum, gerek görmedim, canım sıkıldı tabi.

Bunun nedeni ne olabilir diye forumda arkadaşlar yorumlar yapmışlar.
    Ben objektif olmaya çalışacağım.
    Art niyet var mı, kötü yönetim, ya da yanlış yönetim, örtülü kar transferi vs.. Bunları bilmiyorum.
    Hakkımızı arayalım diyen arkadaşlar da arasınlar, hak aramak iyidir, böyle şeyler varsa düzeltilir, neticede hepimiz ortağız.

2 husus belirteceğim.
    İlişkili taraflara faiz ödemesi kanunen zorunlu hale getirildi, 2 dönem önce yoktu.
    Başka art niyetli olayları düzenlemek için yaptılar, bize zararı oldu.
    İnşallah iyi karlar ederiz de borca ihtiyacımız olmaz ileride.

Asıl sorun (bilançodan anlayan arkadaşımın düşüncesi), geçen sene yüksek maliyetli stok girdi şirkete ve hala çıkmadı.
    Bu durum tüpraş ya da ereğli gibi şirketlerde de oluyor. (enteresan kar ve zarar.)

Hammadde olarak bunlar petrolü, demiri ne zaman aldılar, o zaman dolar ne kadardı, ne kadar stokta kaldı, satarlarken, ürün fiyatını kaçtan sattılar, demir çelik, dolar kaç liraydı?

Yukarıda detaylı inceleyen arkadaş da stok devir hızından bahsetmemiş, bizimki 1 civarı sanırım.
    Yani depoya giren ürünün çıkması 1 sene civarı sürüyor.
    Bazı şirketler her ay ya da 3 ayda bir stokları döndürürken bizimki uzun sürüyor.

O yüksek maliyetli stok 2 bilanço dönemidir bize zarar ettiriyor. Belki önümüzdeki bilançoyu da biraz bozabilir. Ama sonra sıkıntı kalmayabilir.
    Çünkü işlenmiş, nitelikli gıda satıyoruz, su ya da süt satmıyoruz ki. Yüzde 5 kar marjı olmaz..

Bu olasılık nedeniyle ben şirketin birkaç bilançosunun daha izlenmesi gerektiğine inanıyorum.
    Haa, hep böyle marjla çalışırsa, şirket ucuz sayılmaz.
    Krizde, birçok ürün, hammadde ve doların fiyatı dalgalandığı için, enteresan karlar ve zararlar gelebiliyor şirketlerde.

Detaylı inceleme gerekir, şirketin hesaplarının da incelenmesi lazım, hakkımızı arayalım diye arkadaşlara da katılıyorum.
    Belki de onların söyledikleri doğrudur..

Herkese bol kazançlar.

6.  Alıntı Originally Posted by borsakumbara Yazıyı Oku
    Merhaba,

KNFRT 2020/3 bilanço analiz ve yorumlarımı aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle.

Link: https://borsakumbara.blogspot.com/20...e-analizi.html

Saygılar
    Teşekkür ederiz emeğiniz için..
    Ama bilanco ya hiç bakmadığınız belli..

Maliyetler tele ile derken bile bilançonun nasıl canını okuduğu belli almanın.

Tele ile maliyet yap döviz geçen yıldan beri %15 artı..143 milyon stok devri yaptı 2020 yılına 81 milyononunu satti hemde geçen yıla göre %60 artarak..brüt kâr düşmüş grup şirketlerine 5 milyon borç ödemiş..

Bir onceki ceyreklere gore kârin neden dustuğunu bu bilancoda herkes gordu..

Örtülü bir kâr transferi olduğu aşikar...

Bu arada 60 milyon alacağı var grup şirket lerinden 167 milyonda borcu var..bu borcun bir kısmı 2019 yapılan yatırım borcu..

7.  Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    Ortaklar selam,

Öncelikle belirteyim, bilançoda umduğumuz karı göremeyince birazını verdim, düşerse alırım, yükselirse elimdekiler yeter, yani fiyat hareketi bana farketmez.

Ben incelemedim, detaylı inceleyen bir iki arkadaşımla telefonda konuştum, gerek görmedim, canım sıkıldı tabi.

Bunun nedeni ne olabilir diye forumda arkadaşlar yorumlar yapmışlar.
    Ben objektif olmaya çalışacağım.
    Art niyet var mı, kötü yönetim, ya da yanlış yönetim, örtülü kar transferi vs.. Bunları bilmiyorum.
    Hakkımızı arayalım diyen arkadaşlar da arasınlar, hak aramak iyidir, böyle şeyler varsa düzeltilir, neticede hepimiz ortağız.

2 husus belirteceğim.
    İlişkili taraflara faiz ödemesi kanunen zorunlu hale getirildi, 2 dönem önce yoktu.
    Başka art niyetli olayları düzenlemek için yaptılar, bize zararı oldu.
    İnşallah iyi karlar ederiz de borca ihtiyacımız olmaz ileride.

Asıl sorun (bilançodan anlayan arkadaşımın düşüncesi), geçen sene yüksek maliyetli stok girdi şirkete ve hala çıkmadı.
    Bu durum tüpraş ya da ereğli gibi şirketlerde de oluyor. (enteresan kar ve zarar.)

Hammadde olarak bunlar petrolü, demiri ne zaman aldılar, o zaman dolar ne kadardı, ne kadar stokta kaldı, satarlarken, ürün fiyatını kaçtan sattılar, demir çelik, dolar kaç liraydı?

Yukarıda detaylı inceleyen arkadaş da stok devir hızından bahsetmemiş, bizimki 1 civarı sanırım.
    Yani depoya giren ürünün çıkması 1 sene civarı sürüyor.
    Bazı şirketler her ay ya da 3 ayda bir stokları döndürürken bizimki uzun sürüyor.

O yüksek maliyetli stok 2 bilanço dönemidir bize zarar ettiriyor. Belki önümüzdeki bilançoyu da biraz bozabilir. Ama sonra sıkıntı kalmayabilir.
    Çünkü işlenmiş, nitelikli gıda satıyoruz, su ya da süt satmıyoruz ki. Yüzde 5 kar marjı olmaz..

Bu olasılık nedeniyle ben şirketin birkaç bilançosunun daha izlenmesi gerektiğine inanıyorum.
    Haa, hep böyle marjla çalışırsa, şirket ucuz sayılmaz.
    Krizde, birçok ürün, hammadde ve doların fiyatı dalgalandığı için, enteresan karlar ve zararlar gelebiliyor şirketlerde.

Detaylı inceleme gerekir, şirketin hesaplarının da incelenmesi lazım, hakkımızı arayalım diye arkadaşlara da katılıyorum.
    Belki de onların söyledikleri doğrudur..

Herkese bol kazançlar.

Ne yüksek maliyetmis dostum çıkarmadık hala elimizden..bu adamlar euro ile satmıyor mu mali ..hadi kur üzerinden gidelim hammedde toplarken euro 6.17..(ağustos 2019) 2020 ye 143 milyon stok devrettik biz satılan malin enaz kur farkı en az % 8 de...

Pandeminin ağır olduğu şubat mart ayında gıdada yok satti millet borsada ki bütün gıda firmaları kârlarını bir öncekine göre arttırdı...biz!!

8.  Alıntı Originally Posted by ulver Yazıyı Oku

Ne yüksek maliyetmis dostum çıkarmadık hala elimizden..bu adamlar euro ile satmıyor mu mali ..hadi kur üzerinden gidelim hammedde toplarken euro 6.17..(ağustos 2019) 2020 ye 143 milyon stok devrettik biz satılan malin enaz kur farkı en az % 8 de...

Pandeminin ağır olduğu şubat mart ayında gıdada yok satti millet borsada ki bütün gıda firmaları kârlarını bir öncekine göre arttırdı...biz!!

Grup şirketlerine borç ödüyoruz işlenmiş malin 67 milyonu maliyet....maliyetmi yok sa çiftçiden alınan malin girdisi kağıt uzerin de geçirilip grup veya grup şirketlerine ucuzdan mi veriliyor

Sayfa 188/329 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •