Sayfa 189/329 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon
Arama sonucu : 2625 madde; 1,505 - 1,512 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

1.  Alıntı Originally Posted by ulver Yazıyı Oku
    Asıl sorun (bilançodan anlayan arkadaşımın düşüncesi), geçen sene yüksek maliyetli stok girdi şirkete ve hala çıkmadı.

Ne yüksek maliyetmis dostum çıkarmadık hala elimizden..bu adamlar euro ile satmıyor mu mali ..hadi kur üzerinden gidelim hammedde toplarken euro 6.17..(ağustos 2019) 2020 ye 143 milyon stok devrettik biz satılan malin enaz kur farkı en az % 8 de...

Pandeminin ağır olduğu şubat mart ayında gıdada yok satti millet borsada ki bütün gıda firmaları kârlarını bir öncekine göre arttırdı...biz!!

Borsa da fırsatlar bitmez sen yeterki parayı bitirme...
    Dostum söylediğim gibi, olağan dışı bir durum gözüküyor, haklısınız.
    Nedenini ya da nedenlerini bilmek zor.
    Hukuksal olarak hak aranması yararlı olur ortaklar için.
    Bize açıklanan belgelerden çıkaramayız.
    Alış faturaları vs dahil her şeyin incelenmesi gerekiyor.
    İyi niyetli olan olmayan bir takım yanlışlıklar varsa da açığa çıkartılması herkes için faydalıdır.
    Neticede SPK ve vergi mevzuatına tabi bir şirket.

2. Ben şirketin yatırımcı ilişkilerine email atıp gider kalemlerini abartıp bilanço hırsızlığı yapıyorsunuz dedim, adamlar galiba pazar günü de çalışıyor dönüş yapmışlar aklınızdaki sorulara açıklık getirmeye hazırız telefon bırakırsanız sizi arayıp bilgilendirelim diyorlar. Ben de cevap olarak şikayetci olacağım eğer inceleme yapmak için maliye müfettişi gelirse ona açıklama yapın dedim.
    Adamlar bilsinler hırsızlık yaptıklarını yatırımcının yemediğini
    Kesinlikle bunları şikayet etmek gerekir

3. şirket battı galiba hala düşüyor borsa coşarken bile tabana verecekler nerdeyse...çok dandik hisseymiş...umarım maliye müfettişleri ve SPK harkete geçerler şu son bilanço olayında...bu tip şaibeli şirketleri borsadan atmak lazım
    bildiğin operasyon kağıdı olmuş..
    Son düzenleme : zeugma07; 01-06-2020 saat: 10:48.

4. Konfurt virüsten önce 9.30 civarıydı aynı fiyatlara geldi virüs süresince gıdalar ikiye üçe katlandı
    Endeks 106 bini devirdi virüs sırasında dükkan kapatan yada ciddi gelir kaybı yaşayan bir çok şirket virüs öncesi fiyata geldi bazıları daha da iyi oldu
    Bu işte bir terslik var ben anlamıyorum mesela halkın gelir durumu düştü ikinci el otomobil fiyatları yaklaşık %20 artış gösterdi

5.  Alıntı Originally Posted by ree1 Yazıyı Oku
    Konfurt virüsten önce 9.30 civarıydı aynı fiyatlara geldi virüs süresince gıdalar ikiye üçe katlandı
    Endeks 106 bini devirdi virüs sırasında dükkan kapatan yada ciddi gelir kaybı yaşayan bir çok şirket virüs öncesi fiyata geldi bazıları daha da iyi oldu
    Bu işte bir terslik var ben anlamıyorum mesela halkın gelir durumu düştü ikinci el otomobil fiyatları yaklaşık %20 artış gösterdi
    Virüs den önce faiz ödemeleri yoktu kârlilik yüksekti..

Knfrutta sanırım şu oluyor ciro artıyor kârlılık aynı oranda artamıyor buna birde faiz yükü uzun vade mecburen taşınan stok maliyeti (daha çok enerji ) karlılığı çekiyor..

Sektörden aldığım duyumlar satışların hala hızlı bir şekilde devam ettiği özellike içecek sektöründe hızlandığı...

Borsa da fırsatlar bitmez sen yeterki parayı bitirme...

6. Bu hisse hiç rahat gün yüzü göremeyecek mi arkadaş, az bir boş bırakıyoruz hemen sıkıntılar başlamış yine.
    Konfruttiyi zor günlerde tek başına bırakmamak gibi bir hastalık var maaelesef.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

7.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Bu hisse hiç rahat gün yüzü göremeyecek mi arkadaş, az bir boş bırakıyoruz hemen sıkıntılar başlamış yine.
    Konfruttiyi zor günlerde tek başına bırakmamak gibi bir hastalık var maaelesef.
    bawer kardeş sen bunu boş ver ..jants senin için çok güzel bir tercih olmuş patronundan temel verilerine kadar her şeyi ile mükemmel bir firma geleceğin egeeni bir firma ben de biraz maliyetlendim jants harika tek kelime ile...hiç bulaşma buna (sen bilirsin)

8.  Alıntı Originally Posted by KAIZER Yazıyı Oku
    bawer kardeş sen bunu boş ver ..jants senin için çok güzel bir tercih olmuş patronundan temel verilerine kadar her şeyi ile mükemmel bir firma geleceğin egeeni bir firma ben de biraz maliyetlendim jants harika tek kelime ile...hiç bulaşma buna (sen bilirsin)
    Çok farklı sektörler olsa bile Jants, Eggub ve Knfrt'u hep birbirleriyle fiyat kıyaslaması yapıyorum, hepsi portföyde var, gelinen son aşamada Eggub ve Jants süper bir çıkış yaptılar, Knfrt da yaptı ama finansalların tatmin edici olmamasından dolayı kazançlarını geri verdi.
    Zor zamanlarda konfruttiye el atma ihtiyacı duyuyorum, yazıktır.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 189/329 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •